cinderella Serdecznie zapraszamy na najnowszy przegląd kinowych premier! Wśród nich Kopciuszek, nowa adaptacja słynnej historii miłosnej oraz Źródła nadziei, gdzie Russell Crowe pojawia się w podwójnej roli: reżysera oraz odtwórcy głównej roli.

Kopciuszek

„Kopciuszek” to adresowany do całej rodziny film fabularny inspirowany klasyczną baśnią o tym samym tytule. W najnowszej produkcji Disneya, w reżyserii nominowanego do Oscara® Kennetha Branagha („Thor”, „Hamlet”), zobaczymy jedne z najbardziej intrygujących aktorek współczesnego kina: Cate Blanchett w roli złej macochy i Helenę Bonham Carter jako dobrą wróżkę. W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci ojca. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiem…

 

 

{youtube}7hLMkokyLp0{/youtube}

Tytuł polski: Kopciuszek
Tytuł oryginału: Cinderella
Reżyseria: Kenneth Branagh
Scenariusz: Aline Brosh McKenna, Chris Weitz
Premiera kinowa: 13 marca 2015r.
Gatunek: familijny, fantasy, romans
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 113 min.

gloriaGloria

Gloria (Paulina García) to atrakcyjna kobieta w średnim wieku. Mieszka sama, z dziećmi widuje się rzadko, ale regularnie odwiedza dancingi. Spędza tam miło czas, choć zazwyczaj stroni od towarzystwa mężczyzn. Jej nastawienie się zmienia, gdy jednej z tanecznych nocy na parkiecie pojawia się Rodolfo (Sergio Hernández). Czarujący dżentelmen sprawia, że Gloria nabiera ochoty na płomienny romans. W tym wiarygodnym psychologicznie, przepięknie skomponowanym i zagranym filmie motorem napędowym akcji są emocje. Melancholia w życiu Glorii splata się więc z beztroską zabawą, miłość z rozczarowaniem, a obojętność z niegasnącą chęcią życia.

 

 

 

 

{youtube}KO52-rdTX-M{/youtube}

Tytuł polski: Gloria
Tytuł oryginału: Gloria
Reżyseria: Sebastian Lelio
Scenariusz: Sebastian Lelio, Gonzalo Maza
Premiera kinowa: 13 marca 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Hiszpania, Chile
Czas trwania: 110 min.

rosenthalGang Rosenthala

Film opowiada zaskakującą, zabawną i prawdziwą historię zespołu żydowskich „prawych gangsterów”, którzy w Bukareszcie w 1959 roku zorganizowali największy rabunek w historii Narodowego Banku Rumuńskiego, a następnie byli skazani na śmierć. Przed egzekucją użyto ich jako narzędzi propagandy komunistycznej. Byli zmuszeni do zagrania swojej prawdziwej roli w filmie dokumentalnym, który był rekonstrukcją przebiegu kryminalnego skoku bohaterów. Do dziś nie wiadomo czy zespól dokonał rabunku tylko w celu dokonania szantażu na systemie komunistycznym, czy dla jakiegoś innego powodu.

 

 

 

 

{youtube}VdQrcQzwMn8{/youtube}

Tytuł polski: Gang Rosenthala
Tytuł oryginału: Closer the Moon
Reżyseria: Nae Caranfil
Scenariusz: Nae Caranfil
Premiera kinowa: 13 marca 2015r.
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: Polska, USA, Włochy, Rumunia
Czas trwania: 110 min.

to własnie seksTo właśnie seks

Bohaterowie porywającej komedii „To właśnie seks” muszą wyznać nawet najbardziej wstydliwe fantazje swoim partnerom. Będzie zabawnie, pikantnie i czule! To właśnie seks w kinach od 13 marca! Odgrywanie ról, somnofilia, dakryfilia, fetysze… Nasze sypialnie skrywają wiele erotycznych fantazji. Ale co zrobić, gdy on za bardzo wciągnie się w zabawę w przebieranki? Albo gdy ona osiąga rozkosz, tylko wtedy, kiedy doprowadzi go do płaczu? I co się stało ze starym, dobrym, normalnym seksem?! „To właśnie seks” to błyskotliwa i zabawna opowieść o zwyczajnych parach i ich niezwykłych łóżkowych perypetiach.

 

 

 

 

{youtube}whOUblXTyyI{/youtube}

Tytuł polski: To właśnie seks
Tytuł oryginału: The Little Death
Reżyseria: Josh Lawson
Scenariusz: Josh Lawson
Premiera kinowa: 13 marca 2015r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Australia
Czas trwania: 95 min.

chappieChappie

„Chappie” to kolejny film reżysera „Dystryktu 9” oraz „Elizjum”. W swoich poprzednich produkcjach Neill Blomkamp znakomicie łączył wartką akcję z zagadnieniami społecznymi, co sprawiło, że widownia przyjmowała je z ogromnym zainteresowaniem. I tym razem reżyser zachęca nas do wyobrażenia sobie alternatywnego świata. W bliskiej przyszłości przestępczość kontrolowana jest przez opresyjne, zmechanizowane siły policji. Wywołują one skrajnie negatywne reakcje ze strony ludzi, ponieważ nie można ich w żaden sposób przekonać do swoich racji, nie ma tu miejsca na negocjacje, czy zmianę sposobu myślenia. Całe miasto jest kontrolowane przez bezduszne policyjne androidy.

 

 

 

{youtube}TgpkRP2eXnc{/youtube}

Tytuł polski: Chappie
Tytuł oryginału: Chappie
Reżyseria: Neill Blomkamp
Scenariusz: Neill Blomkamp, Terri Tatchell
Premiera kinowa: 13 marca 2015r.
Gatunek: thriller, akcja, sci-fi
Kraj produkcji: Meksyk, USA
Czas trwania: 120 min.

water divinerŹródła nadziei

Russell Crowe jako Joshua Connor, australijski farmer, który spełniając ostatnią wolę niedawno zmarłej żony przybywa do Turcji, by odszukać ciała swych synów poległych w bitwie pod Gallipoli. Connor jest człowiekiem twardym i doświadczonym przez życie, jednak kraj, w którym się znajduje zaskakuje go odmiennością, a brytyjscy okupanci odrzucają prośby o wydanie ciał poległych. Z pomocą Connorowi przyjdzie piękna Turczynka (Olga Kurylenko), która stanie się dla niego kimś znacznie więcej niż tylko przewodniczką w tej niezwykłej podróży. Gdy okaże się, że jeden z synów być może żyje, Connor poruszy niebo i ziemię, by odkryć prawdę o losie swego dziecka.

 

 

 

 

{youtube}a7p0exroFVI{/youtube}

Tytuł polski: Źródła nadziei
Tytuł oryginału: The Water Diviner
Reżyseria: Russel Crowe
Scenariusz: Andrew Anastasios, Andrew Knight
Premiera kinowa: 13 marca 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Australia, Turcja, USA
Czas trwania: 111 min.

biała jakBiała jak mleko, czerwona jak krew

Leo ma szesnaście lat. Dla niego życie ma tylko dwa kolory: biały i czerwony. Chłopak kocha grać w piłkę nożną, słucha muzyki na cały regulator i stara się o niczym nie myśleć. Lubi szkołę, ale tylko w godzinach popołudniowych, gdy nie ma w niej nauczycieli. Kolor biały jest dla niego absolutną pustką. Czerwony to krew pulsująca w żyłach przed meczem. To też kolor włosów Beatrice, dziewczyny jego marzeń. Niestety, dziewczyna zdaje się nawet nie zauważać jego istnienia. Leo dowiaduje się, że Beatrice jest chora na białaczkę. Biel walczy z czerwienią. Choroba z życiem. Chłopak postanawia zrobić co w jego mocy, aby uratować ukochaną. Ale czy nie jest za późno?

 

 

 

 

{youtube}C58kPgpWRLo{/youtube}

Tytuł polski: Biała jak mleko, czerwona jak krew
Tytuł oryginału: Bianca come il latte, rossa come il sangue
Reżyseria: Giacomo Campiotti
Scenariusz: Fabio Bonifacci, Alessandro D’Avenia
Premiera kinowa: 13 marca 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Włochy
Czas trwania: 102 min.

frozenGorączka lodu

Bohaterowie „Krainy lodu” wracają na duży ekran w „Gorączce lodu” – nowej krótkometrażówce Disneya, którą będzie można zobaczyć w kinach przed seansami „Kopciuszka” już od 13 marca! Anna budzi się w dniu swoich urodzin. Niespodzianka! Elsa i Kristoff zgotowali księżniczce wspaniałe przyjęcie! Ten dzień będzie pełen wrażeń i nieoczekiwanych prezentów, choć nie wszystkie okażą się trafione. Gości jak zwykle rozweseli i rozczuli Olaf, którego uwagę całkowicie pochłonie ogromny i przepyszny urodzinowy tort…

 

 

 

 

{youtube}bQRLVxZHKPs{/youtube}

Tytuł polski: Gorączka lodu
Tytuł oryginału: Frozen Fever
Reżyseria: Chris Buck, Jennifer Lee
Scenariusz: —
Premiera kinowa: 13 marca 2015r.
Gatunek: animacja, przygodowy, krótkometrażowy
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 7 min.

chodziCoś za mną chodzi

„Coś za mną chodzi” w reżyserii Davida Roberta Mitchella to z jednej strony ukłon w stronę młodzieżowych slasherów z lat 90., z drugiej dowód na to, że w tym gatunku jeszcze wiele można powiedzieć. 19-letnia Jay (Maika Monroe) prześladowana jest przez tajemniczą siłę. Niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku, gdyż zło może przybrać postać dowolnej osoby – nieznajomego, albo kogoś z najbliższego otoczenia Jay. Dziewczyna, wspierana przez grupkę przyjaciół, desperacko walczy, by przetrwać i znaleźć sposób na powstrzymanie złowrogiej mocy.

 

 

 

 

{youtube}5GmjqQnQOSg{/youtube}

Tytuł polski: Coś za mną chodzi
Tytuł oryginału: It Follows
Reżyseria: David Robert Mitchell
Scenariusz: David Robert Mitchell
Premiera kinowa: 13 marca 2015r.
Gatunek: horror
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 94 min.

piatePiąte: nie odchodź

Film ze specjalnym udziałem profesjonalnych tancerzy Opery Narodowej w Warszawie. Po stracie matki piętnastoletnia Roma próbuje uporządkować swoje życie na nowo. Mieszka z ojcem. Mężczyzna jest jednak kompletnie pochłonięty pracą i zaniedbuje relacje z córką. Pomimo wzajemnej potrzeby bliskości, oboje żyją obok siebie i nie potrafią nawiązać głębokiego kontaktu. Dziewczyna znajduje ukojenie w intensywnych treningach tańca. Pewnego dnia do opuszczonego domu w sąsiedztwie Romy wprowadza się tajemniczy nieznajomy (Daniel Olbrychski). Nastolatka zaczyna podejrzewać, że małomówny mężczyzna jest jej Aniołem Stróżem.

 

 

 

 

{youtube}HGZeItQqquA{/youtube}

Tytuł oryginału: Piąte: nie odchodź
Reżyseria: Katarzyna Jungowska
Scenariusz: Eric Stępniewski, Wojciech Lepianka
Premiera kinowa: 13 marca 2015r.
Gatunek: dramat obyczajowy
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 75 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *