Oto kolejna sensacyjna, pełna niezwykłych przygód, wartkiej akcji i tajemniczych spisków opowieść autorstwa Erica Frattiniego.

Objęta naszym patronatem powieść trafiła właśnie na księgarskie półki!

O książce:

W prestiżowej bibliotece uniwersytetu Yale przechowywany jest zagadkowy rękopis, tajemniczy Manuskrypt Wojnicza, wyjątkowy kodeks z XV wieku, napisany w niezrozumiałym języku. Na przestrzeni dziejów ten niesamowity tekst tropili papieże, cesarze, szpiedzy i mędrcy, którzy pragnęli poznać jego zawartość… lub zataić ją na zawsze.

Stary profesor Avner już dotarł do tajemnicy księgi, na której badanie poświęcił prawie całe swoje życie. Podczas ostatnich trzech lat zdołał odczytać część tekstu. Wówczas pojawia się nad nimi i wszystkimi, którzy mu pomagali, śmiertelne niebezpieczeństwo.

Zagrożenie stanowi tajemniczy Krąg Octogonus, powołany w obronie religii katolickiej przez ośmiu duchownych i kierowany przez makiawelicznego kardynała Augusta Lienarta. Członkom kręgu zostaje wyznaczona misja powstrzymania za wszelką cenę wycieku informacji z zaszyfrowanego Manuskryptu Wojnicza. W swoich poszukiwaniach profesor Avner i jego współpracownicy docierają aż do serca Kościoła katolickiego, Watykanu, i odkrywają, jak łatwe dla niektórych członków Kurii Rzymskiej jest łamanie Piątego Przykazania.

Tytuł: Piąte przykazanie
Autor: Eric Frattini
Wydawca: Bellona
EAN 9788311132825
Liczba stron: 300
Format: 145×205 mm
Oprawa: miękka
Kategoria: thriller, sensacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *