26 lutego Multikino zaprasza na retransmisję opery komicznej Gaetano Donizettiego pt. Napój miłosny. Operę zobaczymy po raz pierwszy w 16 kinach sieci. Nagranie zrealizowano w 2012 roku w Baden-Baden. Rolando Villazón, będący równocześnie odtwórcą głównej roli i reżyserem, umieszcza historię Donizettiego w dość nietypowej scenerii, czyli na Dzikim Zachodzie, gdzie tajemnicze mikstury i szemrani szamani oferują rozwiązania wszystkich problemów życiowych.

Napój miłosny jest pierwszym dziełem Donizettiego, które zdobyło europejską sławę. Spośród współczesnych oper komicznych wyróżnia się wielką subtelnością i nastrojowością. W fabule wykorzystany został znany od średniowiecza motyw napoju o mocy łączenia kochanków (Tristan i Izolda), tu przeniesiony na włoską prowincję. Intrygę z inwencją i świeżością prowadzi muzyka, która jest bardzo atrakcyjna w swej rozmaitości i pomysłowości wykorzystywania operowych środków kompozycyjnych, w szczególności w rozpisaniu wartkich dialogów pomiędzy solistami i między solistami a chórem. Do tego dochodzą wplecione w partyturę motywy włoskich tańców i melodii ludowych. Napój miłosny jest komedią liryczną i uczucie przywołane w tytule opery wybrzmiewa w partiach Adiny i Nemorina. Wszystkie te nastroje i tony składają się na zajmujący dramaturgicznie i muzycznie spektakl.

Operę zobaczymy z angielskimi napisami w 16 kinach sieci Multikino. Uwaga! Pokaz nie odbędzie się w Multikinie Złote Tarasy. Lista kin, które zapraszają na Napój miłosny: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie, Zabrze.

napmilosny
Produkcja:
Dyrygent – Pablo Heras-Casado
Reżyseria – Rolando Villlazón
Scenografia – Johannes Leiacker
Kostiumy – Thibault Vancraenenbroeck
Chór – Balthasar-Neumann-Chor
Orkiestra – Balthasar-Neumann-Orchestra

Obsada:
Nemorino – Rolando Villazón
Adina – Miah Persson
Dulcamara – Ildebrando D’Arcangelo
Belcore – Roman Trekel
Gianetta – Regula Mühlemann

Opera w dwóch aktach śpiewana po włosku.
Nagranie zrealizowane w 2012 roku w Baden-Baden (Niemcy).
Czas trwania: 135 min.
Akt I: 70 min.
Akt II: 65 min.
Przerwa: brak
Napisy: angielskie

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *