gra Zapraszamy na najnowszy przegląd premier!

Gra tajemnic

Benedict Cumberbatch wciela się w genialnego matematyka i kryptologa Alana Turinga. Żyjący w latach 1912-1954 Turing przyczynił się do złamania kodu Enigmy oraz do powstania nowej nauki – informatyki. Zaprojektował pierwszy elektroniczny komputer i wynalazł tak zwany test Turinga, za pomocą którego do dziś szacuje się zdolności maszyn do posługiwania się naturalnym językiem i do logicznego, samodzielnego myślenia. Sukcesy w życiu zawodowym nie przełożyły się na powodzenie w życiu osobistym. W 1952 roku Turing przyznał, że jest homoseksualistą, za co został skazany przez sąd za naruszanie moralności publicznej. Chcąc uniknąć więzienia, zdecydował się na rozwiązanie alternatywne – kastrację chemiczną. Wyrok sprawił, że naukowiec został odsunięty od ważnych badań i poufnych informacji. W 1954 Turing popełnił samobójstwo zjadając zatrute cyjankiem jabłko.

{youtube}xQ6mCxqU7bs{/youtube}

Tytuł polski: Gra tajemnic
Tytuł oryginału: The Imitation Game
Reżyseria: Morten Tyldum
Scenariusz: Graham Moore
Premiera kinowa: 16 stycznia 2015r.
Gatunek: biograficzny, dramat
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 113 min.

 

dzwoneczeDzwoneczek i bestia z Nibylandii

Tym razem Dzwoneczka i jej przyjaciółki czeka spotkanie z tajemniczą bestią z Nibylandii. Jelonka, beztroska i utalentowana wróżka świata zwierząt, wierzy, że wróżek nie należy osądzać po pozorach, a zwierząt po ich kłach. Dlatego też, nie zważając na nic, zaprzyjaźnia się z nieznaną nikomu ogromną bestią i decyduje się sprowadzić ją do Przystani Elfów. Pomysł Jelonki jednak nie wszystkim przypada do gustu… Kiedy oddział wróżek do zadań specjalnych postanawia schwytać tajemniczego potwora, zanim zniszczy ich dom, Jelonka, ufając swojej intuicji, wraz z Dzwoneczkiem i pozostałymi przyjaciółkami stanie w obronie bestii.

 

 

{youtube}sUvHuM4CIjk{/youtube}

Tytuł polski: Dzwoneczek i bestia z Nibylandii
Tytuł oryginału: Legend of the NeverBeast
Reżyseria: Steve Loter
Scenariusz: —
Premiera kinowa: 16 stycznia 2015r.
Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 76 min.

hakerHaker

Film, który wcześniej funkcjonował pod tytułem „Cyber”, jest pierwszym projektem Michaela Manna od 2009 roku i dramatu „Wrogowie publiczni”. Obraz opowie o międzynarodowej walce z cyberterroryzmem, a jego akcja rozegra się m.in. w Chicago, Kuala Lumpur, Hong Kongu i Dżakarcie. Amerykanie i Chińczycy będą rozpracowywać szajkę planującą wielki atak w cyberprzestrzeni.

 

 

 

 

{youtube}HXHEnUVdOXc{/youtube}

Tytuł polski: Haker
Tytuł oryginału: Blackhat
Reżyseria: Michael Mann
Scenariusz: Morgan Davis Foehl, Michael Mann
Premiera kinowa: 16 stycznia 2015r.
Gatunek: kryminał, akcja
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 100 min.

misjaMisja: Gwiazda

Karl wcale nie chce się przeprowadzać do Kopenhagi. Mama dostała pracę w stolicy i musi tam jechać! Bo czy ktoś kiedykolwiek bierze pod uwagę co myśli i czuje 12-letni chłopak? Najgorsze przypuszczenia Karla się sprawdzają – Kopenhaga okazuje się głośna i brzydka. Paradoksalnie w swojej nowej klasie – pełnej dzieci pochodzących z różnych stron świata – Karl staje się obiektem drwin. Uciekłby do dziadków, jak planował, gdyby nie spotkanie z Sawsan. Wygadana muzułmanka uczy go, jak dobrze mówić po ‚kopenhasku’. A dodatkowo umie śpiewać. Jeden z jej utworów został wybrany do duńskiej wersji Eurowizji dla dzieci. Jednak ojciec zabrania udziału w konkursie, mówiąc, że scena, reflektory i makijaż nie są dla niej. Karl i Sawsan łączą siły we wspólnej misji, bo czego nie robi się dla prawdziwej przyjaźni!

 

{youtube}5lXX9pmooE8{/youtube}

Tytuł polski: Misja: Gwiazda
Tytuł oryginału: MGP Missionen
Reżyseria: Martin Miehe-Renard
Scenariusz: Martin Miehe-Renard, Gitte Loekkegaard
Premiera kinowa: 16 stycznia 2015r.
Gatunek: familijny
Kraj produkcji: Dania
Czas trwania: 95 min.

cos musi sie stacCoś musi się stać

Historia trudnej miłości między androgynicznym Sebastianem i zbuntowanym Andreasem. Poznają się przypadkiem w męskiej toalecie, kiedy jeden broni drugiego przed pobiciem. Nie pasują do wyobrażeń o stereotypowych Szwedach – kradną piwo ze sklepu, tańczą tango na dachu – bo chcą doświadczać życia na własnych zasadach. Sebastian ukrywa w sobie drugą naturę, kobietę imieniem Ellie, która tak fascynuje i pociąga Andreasa. Obaj szukają swojej tożsamości, nie mieszcząc się w sztywnych ramach narzucanych przez społeczeństwo.

 

 

 

{youtube}2__fl3vZkLM{/youtube}

Tytuł polski: Coś musi się stać
Tytuł oryginału: Nanting maste ga sonder
Reżyseria: Ester Martin Bergsmark
Scenariusz: Ester Martin Bergsmark, Eli Leven
Premiera kinowa: 16 stycznia 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Szwecja
Czas trwania: 90 min.

wkreceniWkręceni 2

Tym razem bohaterowie znani z pierwszej części filmu – z Szyją (Paweł Domagała) i Fikołem (Bartosz Opania) na czele – ruszą na podbój stolicy i polskiego showbiznesu. A widzowie przekonają się, jak naprawdę funkcjonuje świat gwiazd znanych z programów rozrywkowych i plotkarskich portali. Po ostatnich przygodach na prowincji, przyjaciele rozstali się i rozjechali po świecie. W rodzinnym mieście pozostał jedynie Szyja czyli Tomek Zarówny – jak zawsze posłuszny swojej ukochanej żonie. I to właśnie on wpada tym razem w kłopoty. Pracując na autostradzie, Szyja poznaje przypadkiem agentkę gwiazd Klementynę (Małgorzata Socha). Seksowna blondynka porywa go na kilka dni do Warszawy. Jeszcze tego samego dnia Tomek zmienia się w prawdziwego celebrytę. A jego żona – słynna Jadźka (Barbara Kurdej – Szatan) postanawia sprowadzić go do domu, choćby i siłą.

 

{youtube}gKIx7dOj4Lo{/youtube}

Tytuł oryginału: Wkręceni 2
Reżyseria: Piotr Wereśniak
Scenariusz: Piotr Wereśniak
Premiera kinowa: 16 stycznia 2015r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 95 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *