saint-laurent Zapraszamy na najnowszy przegląd premier!

Saint Laurent

Wystawna biografia legendarnego projektanta mody Yves Saint Laurenta. W roli tytułowej wystąpił Gaspard Ulliel, znany zarówno z ról romantycznych kochanków („Bardzo długie zaręczyny”), jak i psychopatycznych morderców („Hannibal. Po drugiej stronie maski”). Aktorowi partnerują – znany z „Marzycieli” Louis Garrel jako Jacques de Bascher, natchnienie i współpracownik wielkiego projektanta oraz Léa Seydoux, gwiazda allenowskiego „O północy w Paryżu” i nagrodzonego w ubiegłym roku Złotą Palmą w Cannes „Życia Adeli – Rozdział 1 i 2”. Akcja filmu Bertranda Bonello koncentruje się na 10 latach z bogatej biografii Francuza, obejmując okres od 1965 do 1976 roku. To czas jego największych sukcesów w karierze, a jednocześnie czas największych porażek w życiu osobistym.

 

 

{youtube}vhkSXbmm-uQ{/youtube}

Tytuł polski: Saint Laurent
Tytuł oryginału: Saint Laurent
Reżyseria: Bertrand Bonello
Scenariusz: Bertrand Bonello
Premiera kinowa: 12 grudnia 2014r.
Gatunek: biograficzny, dramat
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 135 min.

9mil9 mil

Co roku 500 ton narkotyków przekracza granice Maroko i Hiszpanii. Nigdy dotąd 9 mil nie było tak cenne. Nigdy, nie było tak niebezpieczne. Producenci filmu „Niemożliwe” przedstawiają nowy thriller twórcy filmu „Cela 211”.

Gibraltar, południowa granica Europy. Dwa kontynenty, trzy państwa, czternaście kilometrów. Raj dla przemytników. Pieniądze są na wyciągnięcie ręki. Wszystko, czego potrzebujesz, to odwaga, by przepłynąć przez wąską granicę dwóch kontynentów w łodzi wypełnionej haszyszem, kiedy policja śledzi każdy twój ruch.

 

 

 

{youtube}KzUPiscvb1U{/youtube}

Tytuł polski: 9 mil
Tytuł oryginału: El Nino
Reżyseria: Daniel Monzon
Scenariusz: Daniel Monzon, Jorge Guericaechevarria
Premiera kinowa: 12 grudnia 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Hiszpania
Czas trwania: 136 min.

getonupGet on Up

Wspaniale opowiedziana historia życia jednego z najznakomitszych muzyków naszych czasów – Jamesa Browna. Pomimo ubóstwa James Brown wspiął się na szczyty kariery. Urodzony w 1933 roku wśród biedoty Południowej Karoliny, w latach Wielkiej Depresji, James Brown już jako młody człowiek doświadczył niemal wszystkiego – odrzucenia, przemocy, poprawczaka i więzienia. Nikt nigdy nie nauczył go zasad. A on sam urodził się po to, by je łamać. Jego olbrzymia energia czy to jako boksera – amatora czy ulicznego grajka znalazła ujście w rytmie napędzającym go do życia. To jeden z najbardziej wpływowych wykonawców, jaki kiedykolwiek pojawił się na muzycznej scenie. To artysta, którego piosenki są wykonywane w nowych wersjach przez cały czas. Jest inspiracją współczesnych muzyków.

 

 

 

{youtube}nm-wQh664iI{/youtube}

Tytuł polski: Get on Up
Tytuł oryginału: Get on Up
Reżyseria: Tate Taylor
Scenariusz: Steven Baigelman, Jez Butterworth, John-Henry Butterworth
Premiera kinowa: 12 grudnia 2014r.
Gatunek: biograficzny, dramat, muzyczny
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 139 min.

macondoMacondo

Chociaż Ramasan ma dopiero jedenaście lat, spoczywa na nim ogromna odpowiedzialność. Według czeczeńskiej tradycji stał się właśnie mężczyzną stojącym na czele domu, który zamieszkuje razem z matką i dwiema młodszymi siostrami. Mieszkają w tytułowym obozie dla uchodźców Macondo. Ramasan mówi po niemiecku o wiele lepiej niż jego matka, Aminat, często pełni więc rolę tłumacza. Aminat wciąż próbuje przepracować traumy, które wywołały u niej utrata męża i wyjazd z rodzinnej Czeczenii. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w życiu rodziny pojawia się Isa, podający się za przyjaciela ojca i męża. Chłopak zabiega o towarzystwo nieznajomego, ale ten nie chce go do siebie dopuścić, skrywając przed nim swoją przeszłość. Ramasan przekonuje się, że roztaczający nad nim skrzydła opieki przybysz mógłby z powodzeniem zastąpić nieobecnego w jego życiu ojca. Jednak kiedy zauważa, że matka zaczyna coraz bardziej interesować się Isą, postanawia chronić pamięć o zmarłym.

 

 

 

{youtube}7gUoR4NiRP8{/youtube}

Tytuł polski: Macondo
Tytuł oryginału: Macondo
Reżyseria: Sudabeth Mortezai
Scenariusz: Sudabeth Mortezai
Premiera kinowa: 12 grudnia 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Austria
Czas trwania: 93 min.

vincentMów mi Vincent

Scenariusz komedii „Mów mi Vincent” trafił w 2011 roku na tzw. Czarną listę, czyli zestawienie najlepszych scenariuszy, które nie zostały jeszcze sfilmowane. W tej samej sytuacji znalazł się wtedy m.in. „Django” Quentina Tarantino. Projekt nabrał tempa, gdy główną rolę objął doskonały aktor komediowy Bill Murray („Między słowami”), a w ślad za nim podążyły Melissa McCarthy („Gorący towar”) oraz Naomi Watts („Niemożliwe”).

„Mów mi Vincent” to zabawna historia przyjaźni 12-letniego chłopca i jego podstarzałego sąsiada, Vincenta. Między zgryźliwym mizantropem, a chłopcem narodzi się niezwykła przyjaźń, która zaskoczy wszystkich, z Vincentem na czele.

 

 

 

{youtube}_STyZr20F8M{/youtube}

Tytuł polski: Mów mi Vincent
Tytuł oryginału: St. Vincent
Reżyseria: Theodore Melfi
Scenariusz: Theodore Melfi
Premiera kinowa: 12 grudnia 2014r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 103 min.

dziewczynyDziewczyny

Muzyka, marzenia, miłość i odwieczne pytanie, jak przeżyć życie, żeby niczego nie żałować. Kiedy Eve zaczyna pisać piosenki, stosując je jako metodę na radzenie sobie z problemami, nie spodziewa się, że zupełnie odmienią jej dotychczasowe życie. „To film o ulotnej chwili, w której uświadamiasz sobie, czego pragniesz od życia, gdy wciąż jesteś pełen entuzjazmu i poznajesz ludzi, którzy myślą podobnie jak Ty, a możliwości wydają się nieograniczone” – mówi Barry Mendel, producent filmu.

 

 

 

{youtube}y3bBb4fUXAg{/youtube}

Tytuł polski: Dziewczyny
Tytuł oryginału: God Help The Girl
Reżyseria: Stuart Murdoch
Scenariusz: Stuart Murdoch
Premiera kinowa: 12 grudnia 2014r.
Gatunek: melodramat, musical
Kraj produkcji: Wielka Brytania
Czas trwania: 111 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *