Autorka znakomicie przyjętej biografii Gombrowicza Jaśnie Panicz powraca z książką poświęconą Witkacemu. Dzięki Wydawnictwu MG Mahatma Witkac w nowej, eleganckiej oprawie trafia właśnie na księgarskie półki.

O książce:

Stanisław Ignacy Witkiewicz, od którego tragicznej śmierci minęło właśnie 75 lat, był malarzem, fotografikiem, pisarzem, dramaturgiem i filozofem.

Mahatma Witkac to zbiór relacji budujących portret człowieka tragicznego: wrażliwego, cierpiącego, samotnego. Jednego z najciekawszych polskich twórców, a jednak często lekceważonego przez współczesnych, błazeństwem zagłuszającego własny dramat. Człowieka, które dramatem stało się „uwięzienie” w Zakopanem.

Joanna Siedlecka – Pani od biografii. Autorka wielu głośnych, reporterskich opowieści nie tylko o Gombrowiczu, ale o Witkacym (Mahatma Witkac), Jerzym Kosińskim (Czarny ptasior), Zbugniewie Herbercie (Pan od poezji), dwóch tomów Wypominków o autorach zapomnianych, Obławy o losach pisarzy represjinowanych i Kryptonimu Liryka o polskiej literaturze w trybach bezpieki. Wielokrotnie nagradzana. Między innymi nominacją do Nagrody Literackiej…

Tytuł: Mahatma Witkac
Autorka: Joanna Siedlecka
Wydawca: MG Wydawnictwo
Okładka: twarda
Data premiery: 5 listopada 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *