7638049.3 Serdecznie zapraszamy na najnowsze premiery października!

Krocząc wśród cieni

Eks-glina Matt Scudder (Liam Neeson) zarabia na życie jako prywatny detektyw. Zostaje wynajęty przez handlarza narkotyków, którego żonę porwano, a następnie zamordowano w brutalnych okolicznościach. Scudder rozpoczyna śledztwo i wkrótce odkrywa, że za śmiercią kobiety stoi zorganizowana grupa przestępcza, mająca na koncie szereg krwawych zbrodni.

Balansując na granicy prawa, detektyw zrobi wszystko, by powstrzymać gangsterów przed kolejnym atakiem.

 

 

{youtube}s-i1F-9bhew{/youtube}

Tytuł polski: Krocząc wśród cieni
Tytuł oryginału: A Walk Among the Tombstones
Reżyseria: Scott Frank
Scenariusz: Scott Frank
Premiera kinowa: 3 października 2014r.
Gatunek: dramat, kryminał
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 114 min.

gerontoGerontofilia

18-letni Lake ma kochającą dziewczynę, ale pewnego dnia odkrywa, że bardziej interesują go dużo starsi mężczyźni. Los sprawia, że dostaje wakacyjną pracę w domu opieki, gdzie rozwija delikatną relację z panem Peabody. Kiedy dowiaduje się, że pacjentom podawane są w nadmiarze leki na uspokojenie, postanawia uratować pana Peabody i pomóc mu uciec. Rozpoczyna się zabawna i poruszająca podróż, która zbliża ich jeszcze bardziej. Ale nikt nie żyje wiecznie.

 

 

 

 

{youtube}jNyO5MB8eUU{/youtube}

Tytuł polski: Gerontofilia
Tytuł oryginału: Gerontophilia
Reżyseria: Bruce La Bruce
Scenariusz: Bruce La Bruce, Daniel Allen Cox
Premiera kinowa: 3 października 2014r.
Gatunek: komedia romantyczna
Kraj produkcji: Francja, Kanada
Czas trwania: 82 min.

sluzbySłużby specjalne

Akcja filmu rozpoczyna się gdy dochodzi do likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Politycy orientują się, że pozbawiono Polskę „oczu i uszu”. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź), kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior). Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują i sami staną się celem.

 

 

 

{youtube}P23K2Eud_9A{/youtube}

Tytuł oryginału: Służby specjalne
Reżyseria: Patryk Vega
Scenariusz: Patryk Vega
Premiera kinowa: 3 października 2014r.
Gatunek: sensacyjny
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 115 min.

globusGeograf przepił globus

Wiktor jest z wykształcenia biologiem, ale z powodu kłopotów finansowych zatrudnia się jako nauczyciel geografii. Wyjeżdża z rodziną na odludzie, do dalekiego miasta Perm, u stóp Uralu na granicy Europy i Azji. Pierwsze dni w szkole przynoszą rozczarowanie – praca z nastolatkami to spore wyzwanie, uczniowie są niesforni, a z nauczycielami nie można się dogadać. Jedyne wytchnienie znajduje w domu, u boku córki i ukochanej żony. Do czasu, kiedy ta zaczyna mówić o rozwodzie. Wiktor czuje się coraz bardziej niezrozumiany, samotny i sfrustrowany. Aż pewnego dnia w sąsiedztwie zjawia się jego stary kumpel. Dla podniesienia na duchu rozpoczynają wspólne sesje alkoholowe. Życie staje się bardziej kolorowe, pojawiają się kobiety. Wkrótce odmieniony nauczyciel zabiera klasę na szaloną wyprawę i spływ rwącą rzeką

 

 

{youtube}elRk_7ttGF4{/youtube}

Tytuł polski: Geograf przepił globus
Tytuł oryginału: Geograf globus propil
Reżyseria: Aleksandr Veledinsky
Scenariusz: Aleksandr Veledinsky, Rauf Kubayev, Walery Todorowski
Premiera kinowa: 3 października 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Rosja
Czas trwania: 120 min.

annabelleAnnabelle

Sequel i spin-off kasowej “Obecności” na podstawie filmowej wersji demonicznej lalki Jamesa Wana. Fabuła skoncentruje się na tytułowej bohaterce, czyli upiornej, opętanej lalce, którą trzymają w domu John i Mia. Akcja obrazu rozegra się w czasach sprzed wydarzeń przedstawionych w „Obecności”. John Form znajduje idealny podarunek dla swojej ciężarnej żony Mii — piękną i rzadko spotykaną starodawną lalkę ubraną w śnieżnobiałą suknię ślubną. Radość Mii z prezentu nie trwa jednak długo. Pewnej straszliwej nocy para zostaje napadnięta w domu przez wyznawców szatana, którzy brutalnie atakują małżonków. Jednak rozlana krew i przerażenie to nie wszystko, co po sobie pozostawią. Okultyści wywołają istotę tak złą, że nic z tego, co uczynili, nie będzie w stanie równać się ze złowrogą bramą do świata przeklętych, jaką stanie się… Annabelle.

 

{youtube}Da38e38wf2M{/youtube}

Tytuł polski: Annabelle
Tytuł oryginału: Annabelle
Reżyseria: John R. Leonetti
Scenariusz: Gary Dauberman
Premiera kinowa: 3 października 2014r.
Gatunek: horror
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: —

joeJoe

Życie na amerykańskim południu nie jest łatwe. Joe Ransom (Cage) stara się jednak trzymać z dala od kłopotów, które przez całe życie wyjątkowo łatwo przyciągał. Udaje mu się to do czasu, aż poznaje nastolatka Gary’ego (Tye Sheridan), nad którym znęca się wiecznie pijany ojciec (Gary Poulter). W Joe budzą się opiekuńcze instynkty. Chce za wszelką cenę pomóc dzieciakowi.

 

 

 

 

 

{youtube}4fHVwHCD8m0{/youtube}

Tytuł polski: Joe
Tytuł oryginału: Joe
Reżyseria: David Gordon Green
Scenariusz: Gary Hawkins
Premiera kinowa: 3 października 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 117 min.

czworoCzworo do pary

Ethan i Sophie przeżywają kryzys małżeński. Za radą terapeuty wynajmują na weekend dom za miastem. Psycholog zapewnia ich, że powrócą stamtąd zupełnie odmienieni. Zabawna zrazu i romantyczna wycieczka przybierze zgoła inny obrót, gdy okaże się, iż Ethan i Sophie nie są jedynymi lokatorami posiadłości. Wobec owego niezwykłego spotkania, oboje będą musieli spojrzeć na swój związek z zupełnie innej perspektywy. „Czworo do pary” to przewrotna opowieść o relacjach męsko-damskich widzianych z dystansu i przedstawionych z przymrużeniem oka.

 

 

 

{youtube}-SuT1U-HuFc{/youtube}

Tytuł polski: Czworo do pary
Tytuł oryginału: The One I Love
Reżyseria: Charlie McDowell
Scenariusz: Justin Lader
Premiera kinowa: 3 października 2014r.
Gatunek: dramat, komedia romantyczna
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 91 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *