inna kobieta Zapraszamy na ostatni kwietniowy przegląd kinowych premier!

Inna kobieta

Komedia w reżyserii Nicka Cassavetesa, twórcy słynnego Pamiętnika.

Żona i kochanka tego samego mężczyzny odkrywają, że on zdradza je obie z trzecią kobietą. Trzy kobiety łączą swe siły, by dać mu nauczkę…

W rolach głównych: Cameron Diaz, Leslie Mann, Nikolaj Coster-Waldau, Kate Upton, Taylor Kinney i wokalistka Nicki Minaj.

 

 

 

 

{youtube}ZQlAO9UZXD0{/youtube}

Tytuł polski: Inna kobieta
Tytuł oryginału: The Other Woman
Reżyseria: Nick Cassavetes
Scenariusz: Melissa Stack
Premiera kinowa: 25 kwietnia 2014r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 109 min.

camilleCamille Claudel 1915

Akcja filmu rozpoczyna się w 1915 roku. Wysłana przez rodzinę do ośrodka dla obłąkanych na południu Francji, rzeźbiarka Camille Claudel (Juliette Binoche) czeka na odwiedziny swojego brata, Paula. Opuszczona przez najbliższych, dręczona obsesjami, miota się między paranoją a apatią.

Smutkiem przejmuje obojętność ukochanego brata Camille, poety, zachwyconego dobrocią i mądrością Boga, a nie potrafiącego dostrzec cierpienia siostry.

Claudel spędziła w ośrodku następne 30 lat życia, definitywnie zrywając ze sztuką. Scenariusz filmu został oparty na listach Camille i Paula oraz na notatkach medycznych.

 

 

{youtube}w-ETPcrkWyA{/youtube}

Tytuł polski: Camille Claudel 1915
Tytuł oryginału: Camille Claudel 1915
Reżyseria: Bruno Dumont
Scenariusz: Bruno Dumont
Premiera kinowa: 25 kwietnia 2014r.
Gatunek: biograficzny, dramat
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 95 min.

oh boyOh Boy!

Niko jest wyrzuconym z uniwersytetu dwudziestokilkulatkiem. Żyje chwilą, bezsennie włóczy się ulicami Berlina i zachwyca ludźmi, których spotyka na swojej drodze.

Wszystko zmienia się dopiero, gdy Niko niespodziewanie zostaje zmuszony do konfrontacji z konsekwencjami swojej bierności. Jego dziewczyna decyduje się zakończyć ich związek, ojciec odcina mu pieniądze na życie, a psycholog określa go mianem mężczyzny „niezrównoważonego emocjonalnie”.

W międzyczasie w życiu Niko pojawia się też osobliwej urody blondynka, która przypomina mu, ile cierpienia wyrządził jej w przeszłości oraz nowy sąsiad szukający w nim partnera do wódki, zakąski i zwierzeń. Niko tymczasem niczego nie pragnie tak bardzo, jak kubka dobrej kawy…

 

 

{youtube}OHrZtRt5EKc{/youtube}

Tytuł polski: Oh Boy!
Tytuł oryginału: Oh Boy
Reżyseria: Jan Ole Gerster
Scenariusz: Jan ole Gerster
Premiera kinowa: 25 kwietnia 2014r.
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: Niemcy
Czas trwania: 83 min.

medicusMedicus

Fascynująca opowieść o marzeniach, które potrafiły rozświetlić mroki średniowiecza. Adaptacja bestsellerowej powieści Noaha Gordona.

Anglia, XI wiek. Rob Cole (Tom Payne) jako dziecko po śmierci rodziców przygarnięty został przez wędrownego balwierza (Stellan Skarsgård). Pod jego okiem uczył się reguł rządzących światem, a także opanował podstawy medycznej wiedzy.

Życie chłopca odmienia spotkanie z wędrownym lekarzem, który, dostrzegając młodzieńczy talent i zapał, zaszczepia w nim marzenie o medycznych studiach pod kierunkiem sławnego na cały świat lekarza perskich królów Ibn Siny (Ben Kingsley). Podejmując decyzję o wyprawie do arabskiego Isfahanu, Cole nie zdaje sobie sprawy z czekających go przygód i niebezpieczeństw.

 

 

{youtube}1a62DBSWaYk{/youtube}

Tytuł polski: Medicus
Tytuł oryginału: The Physician
Reżyseria: Philipp Stolzl
Scenariusz: Jan Berger
Premiera kinowa: 25 kwietnia 2014r.
Gatunek: przygodowy, dramat historyczny
Kraj produkcji: Niemcy
Czas trwania: 150 min.

spiderNiesamowity Spider-Man 2

Peter Parker ma ręce pełne roboty. Na przemian oczyszcza miasto z przestępców jako Spider-Man i spędza czas z ukochaną Gwen. Bohater nie zapomniał o obietnicy złożonej ojcu dziewczyny, ale nie potrafi jej dotrzymać. Choć zbliża się zakończenie liceum, Peter ma ważniejsze sprawy na głowie.

Pojawił się bowiem groźny złoczyńca, Electro, a do miasta powrócił stary przyjaciel Harry Osborn. Ponadto Parker poznaje nowe fakty ze swojej przeszłości. Harry Osborn to przyjaciel Petera Parkera ze studiów, którego ojciec, naukowiec Norman Osborn, staje się w wyniku nieudanego eksperymentu Zielonym Goblinem i wrogiem Spider-Mana.

Po śmierci Normana Goblin przejmuje kontrolę nad Harrym, który mści się na super bohaterze za zabicie ojca.

 

 

{youtube}9nFW_KhAHb4{/youtube}

Tytuł polski: Niesamowity Spider-Man 2
Tytuł oryginału: The Amazing Spider-Man 2
Reżyseria: Marc Webb
Scenariusz: Alex Kurtzman, Roberto Orci, Jeff Pinkner
Premiera kinowa: 25 kwietnia 2014r.
Gatunek: akcja, sci-fi
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 152 min.

brickBrick Mansions. Najlepszy z najlepszych

Niedaleka przyszłość. Tajny agent policji Damien ma zaledwie 24 godziny, by odszukać skradziony pocisk z głowicą nuklearną i powstrzymać katastrofę. Wszelkie tropy wiodą do bezwzględnego handlarza narkotyków, rezydującego w odciętym od świata gettcie, zwanym Brick Mansions.

W niebezpiecznej misji, na terenie niepodzielnie rządzonym przez gangi, Damien zyskuje nieoczekiwanego sprzymierzeńca – twardziela o imieniu Lino, mistrza walk ulicznych i parkouru, który zna getto jak własną kieszeń i ma prywatne porachunki z bossem przestępczego podziemia.

Ostatnia kompletna rola w karierze Paula Walkera.

 

 

{youtube}yUCMocz6cOc{/youtube}

Tytuł polski: Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych
Tytuł oryginału: Brick Mansions
Reżyseria: Camille Delamare
Scenariusz: Luc Besson, Bibi Naceri
Premiera kinowa: 25 kwietnia 2014r.
Gatunek: dramat, kryminał, akcja
Kraj produkcji: Francja, Kanada
Czas trwania: 90 min.

amazoniaAmazonia. Przygody małpki Sai

Sai, wychowana w mieście małpka kapucynka, w wyniku przypadku trafia w samo serce amazońskiej dżungli. Nieprzygotowana do życia wśród dzikiej natury i zdana wyłącznie na siebie zmierzy się z wyzwaniami, które przygotowała dla niej przyroda: będzie musiała nauczyć się żyć wśród innych zwierząt, zdobywać pożywienie, unikać niebezpieczeństw.

Sai odkryje bogaty świat, o którym nie miała pojęcia, a gdy z czasem znajdzie przyjaciół pośród innych małpek, ten odsłoni swą przyjazną stronę.

Amazonia to piękna i fascynująca wyprawa w głąb największej dżungli na ziemi, pełnej naturalnych cudów i harmonii. Niezwykła przygoda dla całej rodziny z ekologicznym przesłaniem.

 

 

{youtube}yA3sxjzguVc{/youtube}

Tytuł polski: Amazonia. Przygody małpki Sai
Tytuł oryginału: Amazonia
Reżyseria: Thierry Ragobert
Scenariusz: Thierry Ragobert, Johanne Bernard, Luiz Bolognesi, Louis-Paul Desanges, Luc Marescot
Premiera kinowa: 25 kwietnia 2014r.
Gatunek: familijny, przygodowy
Kraj produkcji: Brazylia, Francja
Czas trwania: 83 min.

imigrantkaImigrantka

Jest rok 1921. Dwie młode Polki, siostry – Ewa i Magda wyruszają do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia. Zanim jednak spełni się ich amerykański sen muszą przejść selekcję na Ellis Island.

Chora na gruźlicę Magda zostaje zatrzymana i poddana kwarantannie, a zdana tylko na siebie Ewa rozpoczyna zdobywanie Ameryki na własną rękę. Niestety szybko przekonuje się, że młoda Polka bez znajomości i referencji na Manhattanie nie może liczyć na zbyt wiele.

Trafia na ulicę, gdzie jej przewodnikiem i opiekunem zostaje Bruno, który wciąga ją w nowojorski półświatek brudnych interesów i prostytucji. Ewa przypadkowo poznaje również kuzyna Brunona – Orlando, który swoimi obietnicami na nowo rozbudzi w dziewczynie marzenia i nadzieje.

 

 

{youtube}6BTCns96zO4{/youtube}

Tytuł polski: Imigrantka
Tytuł oryginału: The Immigrant
Reżyseria: James Gray
Scenariusz: James Gray, Ric Menello
Premiera kinowa: 25 kwietnia 2014r.
Gatunek: melodramat
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 120 min.

salvoSalvo. Ocalony

Samotny, pozbawiony uczuć, bezwzględny trzydziestolatek Salvo należy do sycylijskiej mafii. W akcie zemsty zakrada się do domu innego mafiosa, który zorganizował na niego nieudany zamach.

Przez przypadek spotyka tam jego siostrę Ritę – piękną, niewidomą dziewczynę, która mimowolnie jest świadkiem, jak Salvo zabija jej brata. Gdy ten, z niewiadomych dla siebie przyczyn, decyduje się ją porwać, w ich życiu zaczyna dziać się coś wyjątkowego. W Salvo nieoczekiwanie rodzi się miłość, którą Rita podświadomie odczuwa, ale nie potrafi zrozumieć i zaakceptować.

Rodzina Rity zaczyna jej szukać i kategorycznie żąda jej uwolnienia. Salvo barykaduje się z nią w opuszczonej kopalni, ale ich wspólny czas jest już policzony. 

 

 

{youtube}VDhng9a7eJE{/youtube}

Tytuł polski: Salvo. Ocalony
Tytuł oryginału: Salvo
Reżyseria: Antonio Piazza, Fabio Grassadonia
Scenariusz: Antonio Piazza, Fabior Grassadonia
Premiera kinowa: 25 kwietnia 2014r.
Gatunek: dramat, kryminał, romans
Kraj produkcji: Francja, Włochy
Czas trwania: 104 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *