muppetsZapraszamy na najnowszy przegląd kinowych premier!

Muppety: Poza prawem

Ulubieńcy światowej publiczności powracają na srebrny ekran w filmie „Muppety: poza prawem”. Kermit, Piggy i spółka ponownie zapraszają na pełen niezapomnianych gagów, okraszony dawką wspaniałego humoru, muzyki i świetnego aktorstwa show!

Podczas światowego tournée Muppety zostają wplątane w aferę kryminalną o międzynarodowym zasięgu. Stoi za nią Constantin – znany złodziej diamentów i sobowtór Kermita…

W filmie pojawi się plejada gwiazd. Gościnnie wystąpią m.in. Tom Hiddleston, Salma Hayek, Christoph Waltz, Danny Trejo i Lady Gaga.

 

 

{youtube}DDIlbGGoYAE{/youtube}

Tytuł polski: Muppety: Poza prawem
Tytuł oryginału: Muppets Most Wanted
Reżyseria: James Bobin
Scenariusz: James Bobin, Nicholas Stoller
Premiera kinowa: 21 marca 2014r.
Gatunek: familijny, komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 112 min.

shirleyShirley – wizje rzeczywistości

Deutsch ożywia na ekranie obrazy legendarnego amerykańskiego artysty Edwarda Hoppera. Malarz nowoczesności portretował od lat 30. do 60. życie w wielkim mieście: spotkania w półmroku stacji benzynowych, oświetlone sztucznym światłem biurowe romanse, samotność hotelowych pokoi.

Gustav Deutsch zaczyna swoje „wizje rzeczywistości” tam, gdzie kończy się narracja malarza. Wychodzi od kilkunastu najbardziej znanych prac artysty, które „ożywają”.

Deutsch umieszcza w nich bohaterkę zbiorową, amerykańską everygirl o zwykłym imieniu Shirley, aktorkę offowego teatru, która przeprowadza widzów przez doświadczenie amerykańskiej rzeczywistości w pierwszej połowie XX wieku.

 

 

{youtube}mfCxcqGylNE{/youtube}

Tytuł polski: Shirley – wizje rzeczywistości
Tytuł oryginału: Shirley – Visions of Reality
Reżyseria: Gustav Deutsch
Scenariusz: Gustav Deutsch
Premiera kinowa: 21 marca 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Austria
Czas trwania: 93 min.

szpilerOjciec Szpiler

Bogobojny Petar handluje prezerwatywami. Nie ma wyrzutów sumienia, bo papież wydał dekret, w którym częściowo godzi się na ich używanie. Wysłany na tamtejszą parafię młody katolicki ksiądz don Fabijan postanawia sprytnie zbuntować się przeciw papieskiemu prawu. Jak to zrobić? Potajemnie dziurawiąc sprzedawane kondomy! Do spisku księdza i kioskarza dołącza też konserwatywny farmaceuta. Mała wyspa na powrót się zaludnia.

Sielanka nie trwa jednak długo. Trzem mężczyznom staje bowiem na drodze jedna kobieta. Żona Petara odkrywa zmowę i w mgnieniu oka jedna z dziurawych prezerwatyw ląduje na biurku biskupa. Czy w ten sposób sytuacja zostaje zażegnana, a winni ukarani? Bynajmniej. Dopiero teraz wszystko zaczyna się wymykać spod kontroli…

 

 

{youtube}lG6J1jHKYm4{/youtube}

Tytuł polski: Ojciec Szpiler
Tytuł oryginału: Svecenikowa djeca
Reżyseria: Vinko Breszan
Scenariusz: Mate Matiszić
Premiera kinowa: 21 marca 2014r.
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: Chorwacja
Czas trwania: 93 min.

needforspeedNeed for Speed

Ekranizacja jednej z najpopularniejszych gier komputerowych wszech czasów!

Kierowca rajdowy – Dino – wychodzi z więzienia po odsiedzeniu kary za przestępstwo, w które wrobił go dawny wspólnik. Szukając okazji do zemsty zgłasza akces do nielegalnych, ekstremalnych rajdów ulicznych.

Tymczasem dawny wspólnik na wieść o jego uwolnieniu, wyznacza nagrodę za jego głowę. 

 

 

 

{youtube}j7_mlnpimbc{/youtube}

Tytuł polski: Need for Speed
Tytuł oryginału: Need for Speed
Reżyseria: Scott Waugh
Scenariusz: George Gatins
Premiera kinowa: 21 marca 2014r.
Gatunek: akcja
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 130 min.

akademiaAkademia wampirów

Rose i Lissa mają takie same problemy jak wszystkie nastolatki, tyle że uczą się w Akademii wampirów – tajemnej szkole z internatem. Tu uczniowie dzielą się na morojów (śmiertelne, pokojowo nastawione wampiry) i dampiry (w ich żyłach płynie krew wampirów i ludzi, są opiekunami morojów).

Choć nieśmiała Lissa jest księżniczką morojów, a buntownicza i żywiołowa Rose – dampirką, są połączone telepatyczną więzią i wierzą, że ich przyjaźń będzie trwać wiecznie.

Pod warunkiem jednak, że przetrwają do końca roku szkolnego. A nie będzie to proste zadanie, bo szybko zorientują się, że to właśnie w Akademii grozi im największe niebezpieczeństwo. 

 

{youtube}u_sON_Gy_Dk{/youtube}

Tytuł polski: Akademia wampirów
Tytuł oryginału: Vampire Academy
Reżyseria: Mark Waters
Scenariusz: Daniel Waters
Premiera kinowa: 21 marca 2014r.
Gatunek: fantasy, akcja
Kraj produkcji: USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 104 min.

zabić bobraZabić bobra

Eryk (Eryk Lubos), żołnierz jednostek specjalnych walczących w Iraku i Afganistanie, wraca do kraju i zaszywa się w starym rodzinnym domu. Musi zregenerować siły w oczekiwaniu na kolejne zadanie. Ciężko mu się odnaleźć w szarej rzeczywistości. Myślami wciąż wraca do wspomnień z pola walki.

Pewnego dnia poznaje młodą dziewczynę o przydomku Bezi (Agnieszka Pawełkiewicz), która zakradła się na jego posesję. Spotkanie szybko przeradza się w namiętny romans. Czy miłość potrafi wymazać najgorsze wspomnienia? A jeśli tym najgorszym wspomnieniem jest inna miłość?

 

 

 

{youtube}9AjfNqVMzc4{/youtube}

Tytuł oryginału: Zabić bobra
Reżyseria: Jan Jakub Kolski
Scenariusz: Jan Jakub Kolski
Premiera kinowa: 21 marca 2014r.
Gatunek: thriller
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 100 min.

longwaydownNauka spadania

„Nauka spadania” to ekranizacja powieści Nicka Hornby’ego, autora bestselleru „Był sobie chłopiec”. Ciepła i pełna humoru opowieść o przyjaźni na śmierć i życie.

Akcja filmu rozpoczyna się w sylwesterową noc, na dachu londyńskiego wieżowca. Na samej krawędzi stoi Martin… Kiedyś był sławnym prezenterem TV, dzisiaj zamierza właśnie skoczyć z dachu. Jak się okazuje – nie on jeden.

Maureen, samotna matka, pyskata nastolatka Jess i były muzyk, a aktualnie dostawca pizzy JJ – wszyscy mają na ten wyjątkowy wieczór dokładnie taki sam plan. Choć są sobie zupełnie obcy, zawierają pakt. Postanawiają dotrwać do Walentynek.

 

 

 

{youtube}i-dAFdUwHVA{/youtube}

Tytuł polski: Nauka spadania
Tytuł oryginału: Long Way Down
Reżyseria: Pascal Chaumeil
Scenariusz: Jack Thorne
Premiera kinowa: 21 marca 2014r.
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 96 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *