d042251845d0a889c55cc80cf48a36b4 Nadchodzący tydzień wabi nas do kin nowymi premierami, w których wprost mieni się od gwiazd. Keanu Reeves, Lars von Trier, Christian Slater czy Stellan Skarsgard to zaledwie część tych, których będzie można podziwiać na srebrnym ekranie.

 47 roninów

Ten amerykański, kostiumowy film fantasy został wyreżyserowany przez Carla Erika Rinscha. Scenariusz do obrazu przygotował Chris Morgan. Film przedstawia prawdziwą historię 47 roninów, która rozegrała się w Japonii w roku 1702. Keanu Reeves wcielił się w rolę członka grupy samurajów, których pan zostaje zabity. Wierni wojownicy postanawiają pomścić śmierć władcy. Grupa samurajów przez rok planowała zemstę za śmierć swojego pana na urzędniku sądowym. Winni morderstwa, zgodnie z kodeksem busido, popełnili grupowe seppuku. Do dziś uważani są za bohaterów narodowych, symbol walki o sprawiedliwość nawet za cenę życia.

 

 

 

{youtube}l4P5HmNeX1c{/youtube}

Tytuł polski: 47 roninów
Tytuł oryginału: 47 ronin
Reżyseria: Carl Rinsch
Scenariusz: Chris Morgan, Hossein Amini, Walter Hamada
Premiera kinowa: 10 stycznia 2014r.
Gatunek: przygodowy, fantasy
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 119 min.

 

nimfomankaNimfomanka – Część 1

Zmysłowe, perwersyjne, podniecające, śmieszne, liryczne, wybuchowe, bluźniercze, niebezpieczne, czułe, uwodzące, kontrowersyjne – wszystkie te określenia tracą moc wobec długo oczekiwanego, najnowszego filmu twórcy „Melancholii” i „Antychrysta”.

W dzisiejszym świecie, opętanym przez seks, „Nimfomanka” jest inteligentną i prowokacyjną opowieścią o kobiecie, która postanowiła podporządkować życie poszukiwaniu rozkoszy i erotycznego spełnienia. Film z udziałem plejady gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg („Melancholia”), Shia LaBeouf („Transformers”, „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”), Uma Thurman („Kill Bill”), Jamie Bell („Billy Elliot”, „Tintin”), czy Willem Dafoe („Antychryst”), zawiera jedne z najodważniejszych scen i kreacji aktorskich w dziejach kina.

 

 

{youtube}Z3Y137lGVy4{/youtube}

Tytuł polski: Nimfomanka
Tytuł oryginału: Nymphomaniac
Reżyseria: Lars von Trier
Scenariusz: Lars von Trier
Premiera kinowa: 10 stycznia 2014r.
Gatunek: dramat, erotyczny
Kraj produkcji: Belgia, Dania, Francja, Niemcy, Wielka Brytania
Czas trwania: 122 min.

 

skubaniSkubani

Nagrodzony Oscarem producent „SHREKA” zaprasza na szaloną podróż w czasie w towarzystwie dwóch niedopasowanych indyków, które sprawią, że już żaden człowiek nie zrobi im koło pióra.

Przezabawna animowana komedia o ptakach, które zamierzają zmienić bieg historii i sprawić, że indyki na zawsze znikną z ludzkiego jadłospisu. Ich motto to: INDYKA NIKT NIE TYKA!

Jake i Reggie pochodzą z zupełnie odmiennych indyczych środowisk – jeden jest indykiem z wyższych sfer, a drugi ze zwykłego kurnika. Będą musieli jednak przezwyciężyć dzielące ich różnice i połączyć siły, bo historia stawia przed nimi wielkie wyzwanie. Muszą cofnąć się w czasie i tak namieszać w dziejach drobiu, aby indyk odtąd jawił się nie jako największy przysmak, ale najlepszy przyjaciel człowieka.

 

 

{youtube}2-Nu0h1tqp4{/youtube}

Tytuł polski: Skubani
Tytuł oryginału: Free Birds
Reżyseria: Jimmy Hayward
Scenariusz: Jimmy Hayward, Scott Mosier
Premiera kinowa: 10 stycznia 2014r.
Gatunek: animacja, familijny, komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 91 min.

 

biegnijBiegnij, chłopcze, biegnij

To film niezwykły we wszystkich możliwych aspektach.

Niezwykła jest historia, którą opowiada. To prawdziwe losy chłopca, który przetrwał koszmar II wojny światowej, a człowiek, którego historię opisuje ten film, żyje do dzisiaj. Niezwykła jest obsada, w której znalazło się wiele polskich gwiazd, w tym m.in: Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Grażyna Szapołowska, pamiętany z „Układu zamkniętego” Przemysław Sadowski, Olgierd Łukaszewicz, Izabela Kuna, Elizabeth Duda oraz bracia-bliźniacy Andrzej i Kamil (znany z „Chce się żyć”) Tkaczowie. Scenariusz do filmu oparty został na międzynarodowym bestsellerze autorstwa Uriego Orleva. Książka zachwyciła świat i została przetłumaczona na 15 języków. Niezwykła jest również postać reżysera. Pepe Danquart to laureat nagrody Akademii Filmowej – Oscara. 

 

 

{youtube}3o9eSFsgn5Q{/youtube}

Tytuł polski: Biegnij, chłopcze, biegnij
Tytuł oryginału: Lauf, Junge, lauf
Reżyseria: Pepe Danquart
Scenariusz: Heinrich Hadding
Premiera kinowa: 10 stycznia 2014r.
Gatunek: dramat, wojenny
Kraj produkcji: Francja, Niemcy, Polska
Czas trwania: 108 min.

 

7589834.3Długie i szczęśliwe życie

Bohaterem najnowszego filmu Borisa Khlebnikova jest młody farmer Sasha (Alexander Yatsenko), który stoi u progu nowego, szczęśliwego życia.

Akcja rozgrywa się na Półwyspie Kolskim w północno-zachodniej Rosji, gdzie urzędnicy z ramienia państwa zaczynają wykupywać działki od okolicznych właścicieli ziemskich. Dla Sashy to szansa na ucieczkę od męczącego i pozbawionego perspektyw życia na farmie ziemniaków i przeprowadzkę do miasta, gdzie czekałoby go życie u boku Anny (urzędniczki pracującej w lokalnym departamencie gospodarki wsi). Kiedy jednak umowa z rządem zostaje domknięta, nad farmami zaczyna się unosić widmo zniszczenia ziemi pielęgnowanej przez kolejne pokolenia. Mieszkańcy wsi nagle decydują się na protest. Przekonują Sashę, żeby nie tylko stanął po ich stronie, ale i został liderem demonstracji, której celem ma być walka o przetrwanie oraz zachowanie tradycji.

Sasha jest wzruszony zapałem farmerów, ich nadzieją, wiarą i miłością do ziemi. Postanawia więc dać z siebie wszystko, by im pomóc. Kiedy jednak zaczyna walczyć o zahamowanie przekazania ziemi państwu, lokalni urzędnicy dopatrują się w jego zachowaniu schizofrenicznego rozdwojenia między tym, kim był, a tym, co robi. Annie z kolei zaczyna się wydawać, że decyzja Sashy została wywołana jego niechęcią do niej i wizji ich wspólnego życia w mieście. Mężczyzna zaczyna sobie wówczas zdawać sprawę, że zaangażował się w irracjonalną walkę o sprawę, która w istocie go nie dotyczy…

{youtube}3UWjCzlQgcU{/youtube}

Tytuł polski: Długie i szczęśliwe życie
Tytuł oryginału: Dolgaya i schastlivaya zhizn
Reżyseria: Boris Khlebnikov
Scenariusz: Boris Khlebnikov, Aleksandr Rodionov
Premiera kinowa: 10 stycznia 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 77 min.

 

wkreceniWkręceni

Franczesko (P. Adamczyk), Fikoł (B. Opania) i Szyja (P. Domagała) pracują na Śląsku w lokalnej fabryce samochodów. Niestety, dyrekcja decyduje się na grupowe zwolnienia i trzej przyjaciele trafiają na bezrobocie.

Kiedy firma przelewa na ich konta odprawę, umawiają się na krótki wypad do Warszawy – ostatnie „szaleństwo”, nim będą musieli zacisnąć pasa… Jednak prawdziwa przygoda ma się dopiero zacząć – podczas przymusowego postoju w urokliwych okolicach Zarzecza – gdy trzech kumpli zostaje omyłkowo wzięta za kogoś, kim nie są.

 

 

 

{youtube}clc4_Kxgcc4{/youtube}

Tytuł polski: Wkręceni
Reżyseria: Piotr Wereśniak
Scenariusz: Piotr Wereśniak
Premiera kinowa: 10 stycznia 2014r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 100 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej_niz_kino

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *