W czwartek 16 stycznia w ramach cyklu „Kocham Kino w Multikinie” widzowie Multikin będą mogli zobaczyć przedpremierowo najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego Pod Mocny Aniołem. Jest to opowieść, która uderzy do głowy, wstrząśnie i zachwieje Polską. Na film zaprasza autorka cyklu, Grażyna Torbicka.

Pod Mocnym Aniołem – mocna jak spirytus historia Jurusia, pisarza i alkoholika, już 16 stycznia na pokazach przedpremierowych w ramach „Kocham Kino w Multikinie”. Głównego bohatera widzowie poznają w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej… Bez końca. Trafia na oddział intensywnej terapii i po raz kolejny zostaje skierowany na kilkudniowy odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę, personel i innych pacjentów, którzy tworzą barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, kierowca TIR-a, inżynier, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni.

Jest to film o powolnym upadku człowieka spętanego nałogiem, niełatwej, momentami tragicznej walce o przetrwanie, zwątpieniu, nadziei, kolejnym upadku, wielkiej determinacji, aż po światełko w tunelu w postaci odwzajemnionej miłości do kobiety, która jest ostatnią szansą na powrót do normalności i wyzwolenie się z potwornej choroby.

Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera „Drogówki”, „Róży” i „Wesela” to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego – i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha „Pod Mocnym Aniołem” (Nagroda Literacka NIKE 2001).

„Były obawy, jest wyłącznie zachwyt” (Jerzy Pilch, po obejrzeniu filmu)

Kocham Kino w Multikinie: „Pod Mocnym Aniołem”
16 stycznia, czwartek, start: 19.00
Seans odbędzie się w wybranych kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Sopot, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki.

W Multikinie Złote Tarasy odbędzie się spotkanie z reżyserem, Wojtkiem  Smarzowskim i aktorami występującymi w filmie.

pod-mocnym-long

Informacje o filmie:

„Pod Mocnym Aniołem”
Scenariusz i Reżyseria: Wojtek Smarzowski („Drogówka”, „Róża”, „Dom zły”) na podstawie powieści Jerzego Pilcha  
Producent: Jacek Rzehak
Zdjęcia: Tomasz Madejski PSC („Lejdis”, „Testosteron”, „Ciało”)
Muzyka: Mikołaj Trzaska
Dźwięk: Jacek Hamela
Scenografia: Jagna Janicka
Kostiumy: Katarzyna Lewińska
Charakteryzacja: Ewa Drobiec
Montaż: Paweł Laskowski PSM

Obsada:
Robert Więckiewicz („W ciemności”, „Baby są jakieś inne”),
Julia Kijowska („Drogówka”, „Miłość”),
Jacek Braciak („Drogówka”, „Róża”) ,
Andrzej Grabowski („Drogówka”, „PitBull”),
Iza Kuna („Drogówka”, „33 sceny z życia”),
Agata Kulesza („Róża”, „Sala samobójców”, „Ida”),
Arkadiusz Jakubik („Drogówka”, „Jesteś Bogiem”),
Kinga Preis („W ciemności”, „Dom zły”),
Marian Dziędziel („Drogówka”, „Kret”),
Adam Woronowicz („Baby są jakieś inne”, „Syberiada polska”),
Eryk Lubos („Drogówka”, „Róża”),
Marcin Dorociński („Obława”, „Róża”),
Iwona Bielska („Uwikłanie”, „Chrzest”),
Robert Wabich („Drogówka”, „Supermarket”),
Iwona Wszołkówna („Pokaż kotku, co masz w środku”),
Lech Dyblik („Drogówka”, „Pokłosie”),
Henryk Gołębiewski („Edi”),
Krzysztof Kiersznowski („Statyści”, „Cześć, Tereska”),
Bartłomiej Topa („Drogówka”, „Wesele”, „Boisko bezdomnych”)

Czym jest „Kocham Kino”?

W kalendarzach prawdziwych kinomanów czwartkowy i niedzielny wieczór to szczególny czas – wtedy właśnie emitowane jest pasmo i magazyn „Kocham Kino”, w których widzowie oglądają najznakomitsze pozycje filmowe oraz mają okazję wysłuchać rozmów ekspertów. Ich atrakcyjna forma połączona z niezwykłą wartością merytoryczną jest zjawiskiem niespotykanym w innych tego typu programach telewizyjnych. Nic więc dziwnego, że Magazyn otrzymał nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla najlepszego programu telewizyjnego promującego sztukę filmową, zaś jego autorka, Grażyna Torbicka, jest uważana za wyjątkową ambasadorkę kina o wysokich walorach artystycznych, które niestrudzenie popularyzuje jako dziennikarka i krytyk sztuki, ale również jako dyrektor artystyczny Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym. Jest obecna na wszystkich najważniejszych festiwalach na świecie, a w swoich programach gości największych wizjonerów współczesnego kina. Uczestniczyła w pracach jury FIPRESCI na festiwalu w Berlinie, była także członkiem jury Nagrody Pierrot na Festiwalu Filmowym w Cannes. Od 1996 r. jest członkinią FIPRESCI.

Idea projektu „Kocham Kino w Multikinie”

Podczas spotkań „Kocham Kino w Multikinie” Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, poprowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach. W spotkaniach żywy udział będzie brała publiczność Multikina – organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia o kinematografii. Projekt „Kocham Kino w Multikinie” narodził się z chęci spotkania się z widzem, któremu, podobnie jak inicjatorom cyklu, leży na sercu rozwój sztuki filmowej. A to, że rzecz dzieje się w Multikinie, niech będzie dowodem, że w zapomnienie odchodzą czasy, gdy kina wielosalowe identyfikowano  wyłącznie z komercyjnym repertuarem. Multikino, lider na rynku alternatywnych treści kinowych, regularnie prezentuje na wielkim ekranie najwybitniejsze dzieła operowe, koncerty na żywo czy nietuzinkowe kino – będąc żywym przykładem głębokich zmian w filozofii zarządzania nowoczesnymi centrami kultury, jakimi stają się kina wielosalowe.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *