Jesień w pełni, jednak dzięki filmowi 7 dni w Hawanie przedłużyć można sobie upalne, egzotyczne lato, obcując przy okazji z kinem na prawdziwie światowym poziomie. Ogłaszamy nazwiska osób, które wygrały film w naszym konkursie!

Szczegóły konkursu znajdziesz TUTAJ.

3 egzemplarze DVD filmu 7 dni w Hawanie w naszym konkursie wygrywają: Małgorzata Gomółka, Karolina Purłan oraz Małgorzata Siwek – Kotucha. Gratulujemy!

Wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

O nagrodzie:

7 dni w Hawanie (7 dias en La Habana) to hiszpańsko-francuski dramat dokumentalny z 2012 roku. Projekt wyreżyserowało wspólnie kilku twórców: Benicio del Toro, Julio Médem, Laurent Cantet, Juan Carlos Tabío, Gaspar Noé, Pablo Trapero, Elia Suleiman. Autorem scenariusza jest kubański pisarz, Leonardo Padura Fuentes. Obraz był wyświetlany na 65 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Z przyjemnością informujemy, że Oblicza Kultury są patronem medialnym wydania DVD filmu.

Bogate, żywe i nieoczywiste spojrzenie na pełną energii i różnorodną kulturowo stolicę Kuby
– Miles Fielder, The List

Nie ma nic bliższego kinu niż muzyka – Emir Kusturica

Wybierz się w filmową podróż do miasta BUEANA VISTA SOCIAL CLUB, gdzie RUM miesza się z dymem KUBAŃSKICH CYGAR, a kolorowe ulice pulsują SALSĄ. Przewodnikami po Karaibach będą: kultowy reżyser EMIR KUSTURICA (twórca m.in.: „Czarny kot, biały kot”, „Arizona Dream”, „Underground”), nagrodzony Oscarem i Złotym Globem aktor BENICIO DEL TORO („Sin City”, „21 gramów”), GASPAR NOÉ („Nieodwracalne”, „Wkraczając w pustkę”), DANIEL BRÜHL(„Bękarty wojny”, „Good bye Lenin!”) oraz JOSH HUTCHERSON, gwiazda „Igrzysk śmierci”.

Akcja filmu rozgrywa się w ciągu tygodnia w stolicy Kuby. Energetyczny i eklektyczny portret miasta, widzianego oczami tubylców i zachwyconych przyjezdnych, których losy przewijają się w kilku barwnych epizodach. Każdy dzień stanowi segment reżyserowany przez innego twórcę – obraz składa się z siedmiu takich fragmentów.

Tytuł: 7 dni w Hawanie
Reżyseria: Benicio Del Toro, Pablo Trapero, Elia Suleiman, Julio Medem, Gaspar Noé, Juan Carlos Tabio, Laurent Cantet
Występują: Daniel Brühl, Emir Kusturica, Josh Hutcherson, Elia Suleiman i inni
Produkcja: Francja, Hiszpania 2012
Język: hiszpański (polski lektor)
Premiera kinowa w Polsce:
19 kwietnia 2013
Napisy: polskie
Czas: 124 min
Obraz: 16:9
Dźwięk: 5.1
Nośnik: DVD
Dystrybutor: Kino Świat
Kategoria: obyczajowy, dramat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *