Na polskim rynku zagościła niedawno najnowsza książka szanowanego niemieckiego historyka, Petera Olivera Loewa, zatytułowana Gdańsk. Biografia miasta. Jej wydania podjął się Instytut Kultury Miejskiej działający właśnie w Gdańsku. Z okazji promocji publikacji, IKM zaprasza na spotkanie z autorem, które odbędzie się 28 października o godzinie 18:00.

Gdańsk to miasto wyjątkowe. Miasto – symbol, miasto – państwo, miasto wielu narodów. Różni ludzie, różne władze i koniunktury przyszły, przeszły i minęły, natomiast jego kolory zostały. Bardzo mi miło, że moja książka o tym pięknym i zarazem trudnym kawałku ziemi, o jego bogatej historii i barwnych historiach, mogła się ukazać po polsku. Mam nadzieję, że wiedza o przeszłości Gdańska ożywia debatę o jego wizjach i przyszłości. – mówi Peter Olivier Loew. Autor uporządkował burzliwe dzieje miasta za pomocą kolorów, które odnoszą się do poszczególnych etapów w jego historii. W spisie treści czytelnik odnajdzie między innymi Pruski błękit oraz Złoto pszenicy i brąz żyta. Dzięki zastosowanemu przez autora zabiegowi, opowieść nie przytłacza swojego odbiorcy, mimo że przedstawia losy Gdańska począwszy od pierwszej wzmianki historycznej na jego temat, przez średniowiecze, aż do czasów Solidarności. 

Instytut Kultury Miejskiej zachęca uczestników spotkania do wzięcia udziału w dyskusji o kulturze, historii i tożsamości Gdańska. Po rozmowie z autorem na zainteresowanych zakupem czekać będą egzemplarze książki Gdańsk. Biografia miasta.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie Instytutu Kultury Miejskiej oraz na Facebookowej stronie wydarzenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *