Powoli nadchodzi chłodna, deszczowa jesień. Jest jednak sposób na przedłużenie gorącego lata… Spędź 7 dni w (gorącej) Hawanie!

Zapraszamy do udziału w naszym nowym konkursie. Jesień już wkrótce, jednak dzięki filmowi 7 dni w Hawanie przedłużyć można sobie upalne, egzotyczne lato, obcując przy okazji z kinem na prawdziwie światowym poziomie.

W naszym konkursie tym razem do wygrania 3 wydania DVD z filmem 7 dni w Hawanie. Aby wygrać jedno z nich, należy prawidłowo odpowiedzieć na dwa poniższe pytania oraz najciekawiej – na pytanie trzecie. Życzymy powodzenia!

1. Kto jest autorem scenariusza filmu 7 dni w Hawanie?

2. Ile czasu miał każdy z reżyserów na realizację swojego fragmentu filmu?

3. Z czym kojarzy Ci się Hawana?

Warunki konkursu:

1. Odpowiedzi należy przysyłać (w treści maila, nie w załączniku) na adres mailowy: konkurs@obliczakultury.pl, wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i miejscowością zamieszkania.
2. W tytule wiadomości prosimy wpisać: Hawana – konkurs.
3. Na odpowiedzi czekamy do 29 września (niedziela) 2013 roku (włącznie).
4. Szczegółowy regulamin konkursów znajdziecie TUTAJ.

Ważne: O wygranej w konkursie każda z wygrywających osób zostanie poinformowana mailowo w dniu ogłoszenia wyników. Warunkiem otrzymania wygranej nagrody jest nadesłanie danych adresowych w ciągu 14 dni od ogłoszenia listy zwycięzców/ -czyń. Nagrody wysyłamy na terenie Polski.

Recenzję filmu 7 dni w Hawanie przeczytasz TUTAJ.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

O nagrodzie:

hawanaa7 dni w Hawanie (7 dias en La Habana) to hiszpańsko-francuski dramat dokumentalny z 2012 roku. Projekt wyreżyserowało wspólnie kilku twórców: Benicio del Toro, Julio Médem, Laurent Cantet, Juan Carlos Tabío, Gaspar Noé, Pablo Trapero, Elia Suleiman. Autorem scenariusza jest kubański pisarz, Leonardo Padura Fuentes. Obraz był wyświetlany na 65 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Z przyjemnością informujemy, że Oblicza Kultury są patronem medialnym wydania DVD filmu.

Bogate, żywe i nieoczywiste spojrzenie na pełną energii i różnorodną kulturowo stolicę Kuby
– Miles Fielder, The List

Nie ma nic bliższego kinu niż muzyka – Emir Kusturica

Wybierz się w filmową podróż do miasta BUEANA VISTA SOCIAL CLUB, gdzie RUM miesza się z dymem KUBAŃSKICH CYGAR, a kolorowe ulice pulsują SALSĄ. Przewodnikami po Karaibach będą: kultowy reżyser EMIR KUSTURICA (twórca m.in.: „Czarny kot, biały kot”, „Arizona Dream”, „Underground”), nagrodzony Oscarem i Złotym Globem aktor BENICIO DEL TORO („Sin City”, „21 gramów”), GASPAR NOÉ („Nieodwracalne”, „Wkraczając w pustkę”), DANIEL BRÜHL(„Bękarty wojny”, „Good bye Lenin!”) oraz JOSH HUTCHERSON, gwiazda „Igrzysk śmierci”.

Akcja filmu rozgrywa się w ciągu tygodnia w stolicy Kuby. Energetyczny i eklektyczny portret miasta, widzianego oczami tubylców i zachwyconych przyjezdnych, których losy przewijają się w kilku barwnych epizodach. Każdy dzień stanowi segment reżyserowany przez innego twórcę – obraz składa się z siedmiu takich fragmentów.

{youtube}wtPxzgp8cXQ{/youtube}

Tytuł: 7 dni w Hawanie
Reżyseria: Benicio Del Toro, Pablo Trapero, Elia Suleiman, Julio Medem, Gaspar Noé, Juan Carlos Tabio, Laurent Cantet
Występują: Daniel Brühl, Emir Kusturica, Josh Hutcherson, Elia Suleiman i inni
Produkcja: Francja, Hiszpania 2012
Język: hiszpański (polski lektor)
Premiera kinowa w Polsce:
19 kwietnia 2013
Napisy: polskie
Czas: 124 min
Obraz: 16:9
Dźwięk: 5.1
Nośnik: DVD
Dystrybutor: Kino Świat
Kategoria: obyczajowy, dramat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *