Niesamowity, budzący grozę klimat, tajemnicze, przejmujące niepokojem morderstwa… i niebezpieczeństwo, w którego samym centrum znajduje się główna bohaterka – wszystko to znajdujemy w nowej powieści Zgliszcza bestsellerowego autora mrocznych kryminałów Gregga Olsena, która ukazała się 13 czerwca.

O książce:

Nasiona zła kiełkują w ciemności i chłodzie…

Na farmie w odludnej okolicy na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych zostaje zamordowana rodzina – a nastoletni syn znika. Emily Kenyon – samotna matka i policjantka – staje na czele poszukiwań zabójcy. Ale jej nastoletnia córka Jenna jest o krok przed nią…

Jenna zna chłopaka podejrzewanego o wymordowanie rodziny i pragnie mu pomóc – może wręcz za bardzo. Potem ginie inna rodzina, tym razem w stanie Iowa. A tuż po tamtym brutalnym zabójstwie dochodzi do kolejnego w Salt Lake City. Między miejscami tych zbrodni występują dziwne podobieństwa. A stojąca za nimi mroczna siła zagraża życiu kolejnych ofiar…

Kiedy Emily dopasowuje do siebie elementy układanki, zdaje sobie sprawę, że zagrożenie, w jakim znalazła się jej córka, jest znacznie większe, niż sobie wyobrażała. Teraz w rozpaczliwym pościgu, by ocalić Jennę, Emily musi zmierzyć się z najbardziej przebiegłym mordercą, z jakim się dotychczas spotkała – z mordercą, który właśnie wpisał ją i jej córkę na swoją listę…

Niesamowity thriller – z mrocznym, brutalnym tematem i wciągającą, misternie skonstruowaną fabułą.
– Alex Kava

Po przeczytaniu tego mrocznego, klimatycznego kryminału Gregga Olsena będziecie spać przy zapalonym świetle… jeżeli w ogóle zdołacie zasnąć.
– Allison Brennan

Fantastyczna lektura… Olsen wykorzystał swoją ogromną wiedzę o umyśle przestępcy w konstrukcji fikcyjnego świata, sprawnie łącząc w odpowiednich ilościach składniki fabuły i opisu postaci, by stworzyć mroczną, wciągającą powieść kryminalną.
– Anne Frasier

Doskonały thriller, który chwyta czytelnika za gardło i porywa w ciemne, wiejące chłodem zakamarki ludzkiej duszy i serca.
– Kay Hooper

Gregg Olsen – dziennikarz, autor bestsellerowych kryminałów. Urodzony w Seattle, mieszka w stanie Waszyngton wraz z żoną i córkami.

Autor: Gregg Olsen
Tytuł: Zgliszcza
Wydawca: Prószyński i S-ka
Kategoria: Horror, sensacja, kryminał
ISBN: 978-83-7839-530-0
Tytuł oryginału: A Cold Dark Place
Data wydania: 13 czerwca 2013
Format: 130mm x 200mm
Liczba stron: 464

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *