I mamy nowy konkurs! Tym razem do wygrania 3 egzemplarze pięknie wydanej biografii jednego z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów na międzynarodowej scenie muzycznej. Książkę Slash. Rockowy dom wariatów możesz wygrać, odpowiadając jedynie na 2 pytania…

Recenzję książki stanowiącej nagrodę w konkursie przeczytasz TUTAJ.

Pytania konkursowe są następujące:

1. Skąd wziął się artystyczny pseudonim Saula Hudsona?
2.
Gdyby jego pseudonim nie brzmiał „Slash”, jak myślisz, jaki mógłby być inny? Propozycje można nadsyłać po polsku i po angielsku, w obu wypadkach – z krótkim uzasadnieniem.

Oto zasady konkursu:

– odpowiedzi na pytania należy nadsyłać do 30 czerwca (do północy), na adres:  konkurs@obliczakultury.pl,
– w tytule wiadomości należy wpisać: Slash – konkurs,
 odpowiedzi należy wpisywać w treść maila (nie w załączniku) oraz podpisać się (imię, nazwisko, miejscowość),

3 książki trafią do 3 osób, które udzielą poprawnej odpowiedzi na pytanie nr 1 oraz najciekawszej – na pytanie nr 2. Do kompletu dodajemy jeszcze zakładki od Wydawnictwa Anakonda, wydawcy książki!

Szczegółowy regulamin konkursów znajduje się TUTAJ.

Ważne: O wygranej w konkursie każda z wygrywających osób zostanie poinformowana mailowo w dniu ogłoszenia wyników. Warunkiem otrzymania wygranej nagrody jest nadesłanie danych adresowych w ciągu 14 dni od ogłoszenia listy zwycięzców/ -czyń. Nagrody wysyłamy na terenie Polski.

slash-long

O nagrodzie:

Fryzura jak u postaci z kreskówki, supermocne papierosy i najsłynniejszy cylinder rockowy na świecie – Slash to jedna ze współczesnych ikon gitary.

Ten niepowtarzalny gitarzysta, urodzony w Stoke-on-Trent, osiągnął swoją pozycję poprzez rozwiązły styl życia i sukcesy na listach przebojów pochodzącej z zachodniego wybrzeża Ameryki grupy Guns’N’Roses. Slash był niesamowicie płodny muzycznie, ale szybko zmieniający się układ z Axlem Rose’em, głównym wokalistą zespołu, w połowie lat dziewięćdziesiątych wiódł do nieuchronnego rozpadu kapeli. Slash podjął się więc swojego pierwszego indywidualnego projektu, grupy Snakepit, następnie grał w kapeli bluesowej, by później rozpocząć karierę jednego z najbardziej rozchwytywanych solistów gitarowych. W końcu Slash powrócił na szczyt z rockową formacją Velvet Revolver, supergrupą gwiazd rocka, które przeżyły swoje życie na tyle ostro, jak tylko potrafią przeżyć je byli członkowie rockowych kapel.

Jego historia to jeden wielki rockandrollowy wybryk, zapierające dech w piersiach życiowe show, płomienne konfrontacje z innymi muzykami, ale też niewiarygodna dyscyplina, unikatowy talent muzyczny i – rzecz jasna – kilka legendarnych rockowych kawałków.

Tytuł: Slash. Rockowy dom wariatów
Autor: Paul Stenning
Wydawca: Wydawnictwo Anakonda
Data premiery: 22 marca 2013
Liczba stron: 224
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Katarzyna Jokiel-Paluch
Kategoria: biografie, muzyka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *