Bates Motel to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji telewizyjnych tego roku. To prequel kultowego filmu Alfreda Hitchcocka pt. Psychoza, przedstawiający patologiczną relację matki i syna. Głównymi bohaterami serialu są nastoletni Norman Bates oraz jego matka Norma. Widzowie będą mieli okazję poznać ciemną, wypaczoną naturę przyszłego mordercy oraz jego skomplikowane relacje z matką.

Z okazji polskiej premiery serialu, wspólnie z kanałem 13th Street przygotowaliśmy konkurs z nagrodami – do wygrania jedna z 3 płyt Alfred Hitchcock And His Music od Warner Music Poland.

Nagrodzimy 3 osoby, które odpowiedzą prawidłowo na dwa pierwsze pytania i udzielą najciekawszych odpowiedzi na pytanie nr 3.

A oto pytania konkursowe:

1. Producent serialu Bates Motel wyprodukował wcześniej inny znany i niezmiernie popularny serial, był to:

a) Mad Men
b) Dexter
c) Lost. Zagubieni
d) Castle

2. Kto wcielił się w rolę  Normana Batesa w filmie Psychoza?

a) Marlon Brando
b) George Peppard
c) Antony Perkins
d) James Dean

3. Który inny film Hitchocka nadawałby się na scenariusz serialu? Dlaczego?

Warunki konkursu:

1. Odpowiedzi należy przysyłać (w treści maila, nie w załączniku) na adres mailowy: konkurs@obliczakultury.pl, wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i miejscowością zamieszkania.
2. W tytule wiadomości prosimy wpisać: Bates Motel – konkurs.
3. Na odpowiedzi czekamy do 5 maja (niedziela) 2013 roku (włącznie).
4. Szczegółowy regulamin konkursów znajdziecie TUTAJ.

Ważne: O wygranej w konkursie każda z wygrywających osób zostanie poinformowana mailowo w dniu ogłoszenia wyników. Warunkiem otrzymania wygranej nagrody jest nadesłanie danych adresowych w ciągu 14 dni od ogłoszenia listy zwycięzców/ -czyń. Nagrody wysyłamy na terenie Polski.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Pierwszy sezonu serialu Bates Motel na kanale 13th Street Universal w niedziele o godz. 21:00. Naszą recenzję pierwszego odcinka przeczytasz TUTAJ.

O nagrodzie:

alfredFilmy Alfreda Hitchcocka to nie tylko trzymające w napięciu sceny, nie tylko doskonała gra aktorska. To również wspaniała muzyka, idealnie kolorująca klimat obrazów. Na prezentowanej podwójnej kompilacji zebrano muzyczne perełki z obrazów mistrza suspensu. Premiera prezentowanej kompilacji miała miejsce również dlatego, że pojawił się fabularny film Sachy Gervasiego Hitchcock, opowiadający o pracy nad legendarną Psychozą. Wśród kilkunastu utworów na płycie znajdziemy pochodzącą z tego filmu kompozycję Suite, autorstwa Bernarda Herrmanna. Utwory tego kompozytora zdominowały pierwszy album. Na drugim można znaleźć kompozycje autorstwa takich mistrzów muzyki filmowej jak Dimitri Tiomkin, Franz Waxman, czy Miklos Rosza, które znalazły się w filmach M jak morderstwo, Podejrzenie, czy Urzeczona.

Tytuł: Alfred Hitchcock And His Music
Wykonawca: różni wykonawcy
Dystrybutor: Warner Music Poland
Data premiery: 11 marca 2013
Nośnik: CD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *