Oto filmowe premiery tygodnia, czyli co ciekawego słychać (i widać) w kinie od 8 marca:

Dzień kobiet

„Dzień kobiet” to polski film dramatyczny z 2011 roku w reżyserii Marii Sadowskiej. Scenariusz napisały Katarzyna Terechowicz oraz Maria Sadowska, zaś muzykę skomponowała sama Sadowska. Za produkcję odpowiadają Jacek Bromski, Dariusz Gajewski i Ewa Jastrzębska. Obraz był nominowany do Złotych Lwów na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Halina (Katarzyna Kwiatkowska), mieszka ze swoją matką (Grażyna Barszczewska) i córką (Julia Czuraj) w jednym z małych miasteczek. Pracuje jako kasjerka w supermarkecie, do momentu gdy otrzymuje propozycję awansu od szefa – Eryka (Eryk Lubos). Halina w krótkim czasie zmienia się z kasjerki w szefową, która potrafi walczyć o utrzymanie swojej pozycji zawodowej.

W filmie „Dzień kobiet” w rolach głównych wystąpili: Katarzyna Kwiatkowska jako Halina, Anita Jancia – Jadzia, przyjaciółka Haliny, Grażyna Barszczewska – matka Haliny, Dorota Kolak, Anita Poddębniak – kierowniczka sąsiedniego Motylka, Julia Czuraj – córka kasjerki, Eryk Lubos – szef Haliny.

{youtube}wkNHaWj31qQ{/youtube}

Tytuł oryginału: Dzień kobiet
Reżyseria: Maria Sadowska
Scenariusz: Maria Sadowska, Katarzyna Terechowicz
Rok produkcji: 2011
Premiera kinowa: 8 marca 2013
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 90 min

oz-wielki-i-poteznyOz: Wielki i Potężny

 „Oz: Wielki i Potężny” (ang. Oz: The Great and Powerful) to amerykański przygodowy film fantasy z 2013 roku. Film został wyreżyserowany przez Sama Rimiego (Trylogia Spider-Man) i wyprodukowany przez Joego Rotha (Alicja w Krainie Czarów). Autorami scenariusza są Mitchell Kapner i David Lindsay-Abaire. Z kolei muzykę skomponował Danny Elfman.

Film stanowi prequel obrazu „Czarnoksiężnik z krainy Oz” z 1939 roku i przedstawia historię Oscara Diggsa (James Franco), magika cyrkowego o wątpliwym morale, który z Kansas trafia do magicznej krainy Oz. Oscar myśli, że złapał pana Boga za nogi, jednak na jego drodze stają trzy czarownice: Theodora (Mila Kunis), Evanora (Rachel Weisz) i Glinda (Michelle Williams), które nie wierzą, że Oscar to wielki czarnoksiężnik, na którego czekają mieszkańcy Oz.

Z wielką niechęcią Oscar musi zmierzyć się z potężnymi problemami krainy i jej mieszkańców. Musi także odkryć, kto jest dobry, a kto zły, nim będzie za późno. Korzystając z iluzji, pomysłowości, a nawet odrobiny magii, Oscar nie tylko zamienia się w Wielkiego i Potężnego Oza, ale przede wszystkim staje się lepszym człowiekiem.

W filmie „Oz: Wielki i Potężny” w pozostałych rolach zagrali: Zach Braff jako Frank / Finley, Joey King – Chinka, Martin Klebba – Nikko, Bill Cobbs – Mistrz Tinker, Toni Wynne – Żona Strongmana, Ted Raimi – Sceptyk / Majsterkowicz, Tony Cox – Knuck, Tim Holmes – Strongman.

{youtube}wRD70iXogTk{/youtube}

Tytuł polski: Oz: Wielki i Potężny
Tytuł oryginału: Oz: The Great and Powerful
Reżyseria: Sam Raimi
Scenariusz: Mitchell Kapner, David Lindsay – Abaire
Rok produkcji: 2013
Premiera kinowa: 8 marca 2013
Gatunek: fantasy, przygodowy
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 155 min

trener-bardzo-osobistyTrener bardzo osobisty

„Trener bardzo osobisty” (ang. Playing For Keeps) to amerykański komediodramat sportowy z 2012 roku. Za reżyserię odpowiada Gabriele Muccino (twórca odnoszących sukcesy na całym świecie „W pogoni za szczęściem” oraz „Siedmiu dusz”), a za scenariusz Robbie Fox. Muzykę skomponował Andrea Guerra, zaś produkcją zajęli się Gerard Butler, Heidi Jo Markel oraz Kevin Misher.

„Trener bardzo osobisty” to historia George’a Dryera, byłego gwiazdora piłkarskich boisk, który po zakończeniu kariery stara się naprawić popełnione dla ulotnej sławy życiowe błędy. Pragnąc odbudować relacje z byłą żoną Stacie oraz dziewięcioletnim synkiem Lewisem, George jest w stanie pójść na największe kompromisy. Na początek zgadza się zostać trenerem drużyny piłkarskiej, w której mały występuje.

Wszystko wydaje się zmierzać w dobrym kierunku, jednakże podejmując się tego wyzwania, George nie był w stanie przewidzieć zainteresowania ze strony atrakcyjnych matek pozostałych piłkarzy, które zaczynają coraz bardziej agresywnie starać się o jego atencję. Nie mógł również przewidzieć, iż sponsor drużyny, odnoszący sukcesy biznesmen Carl King, ma własne plany związane z jego gwiazdorską osobowością. Jak biedny George ma odzyskać szacunek syna i miłość byłej żony, jeśli wszyscy wokół rzucają mu pod nogi romantyczno-biznesowe kłody?

W filmie „Trener bardzo osobisty” w rolach głównych wystąpili: Gerard Butler jako George, Jessica Biel – Stacie, Uma Thurman – Patti, Catherine Zeta-Jones – Denise, Dennis Quaid – Carl, Judy Greer – Barb, Iqbal Theba – Param.

{youtube}-vqAR5H6sFg{/youtube}

Tytuł polski: Trener bardzo osobisty
Tytuł oryginału: Playing For Keeps
Reżyseria: Gabriele Muccino
Scenariusz: Robbie Fox
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 8 marca 2013
Gatunek: dramat, komedia, sportowy
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 105 min

mama-i-jaMama i ja

„Mama i ja” (ang. The Guilt Trip) to amerykańska komedia z 2012 roku w reżyserii Anne Fletcher. Scenariusz wyszedł spod pióra Dana Fogelmana, który pisał na podstawie własnych doświadczeń. Za produkcję odpowiadają Barbra Streisand, Lorne Michaels i Seth Rogen, zaś muzykę skomponował Christophe Beck.

Andy Brewster (Seth Rogen) właśnie ma wyruszyć w przejażdżkę po kraju… kiedy poczucie winy sprawia, że decyduje się zabrać ze sobą swoją mamę, Joyce (Barbra Streisand). Przez 8 dni i 3000 mil, Andy będzie wprawiany w zakłopotanie, doprowadzany do szału, analizowany i wciągany w niepokojące sytuacje przez kobietę, która zna go lepiej niż ktokolwiek inny. Jednak w miarę upływu czasu, Andy zacznie zdawać sobie sprawę z tego, że ma więcej wspólnego z mamą niż kiedykolwiek mógł sobie wyobrażać. Teraz, kiedy dojeżdżają do wymarzonego przez Andy’ego celu podróży, okazuje się, że to właśnie matczyna rada może być tym, czego potrzebuje życiowy pechowiec, aby zmienić swoje życie.

Rogen wciela się w filmie w Andy’ego Brewstera, zmagającego się z losem młodego wynalazcę, który szuka szczęśliwego przełomu w życiu. Kreowana przez Streisand Joyce to nieznośna matka i pełna energii wdowa gotowa na skończenie z samotnym życiem. Kiedy znajdą się oboje na przednim siedzeniu samochodu Andy’ego mając za sobą lata rodzinnych nawyków i tajemnic, podróż ta wstrząśnie ich życiem.

W filmie „Mama i ja” w rolach głównych zagrali: Barbra Streisand jako Joyce Brewster, Seth Rogen – Andy Brewster, Adam Scott – Andrew Margolis Jr., Yvonne Strahovski – Jessica, Colin Hanks – Rob, Brett Cullen – Ben, Casey Wilson – Amanda, Danny Pudi – Sanjay, Dale Dickey – Tammy.

{youtube}_pq_x87ERoY{/youtube}

Tytuł polski: Mama i ja
Tytuł oryginału: The Guilt Trip
Reżyseria: Anne Fletcher
Scenariusz: Dan Fogelman
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 8 marca 2013
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 95 min

trisznaTriszna. Pragnienie miłości

“Trishna” to brytyjski dramat wyreżyserowany przez Michaela Winterbottoma, który jest także autorem scenariusza. Obraz powstał na motywach powieści Thomasa Hardy’ego pt. „Tess of the d’Urbervilles”. Muzykę skomponowali Amit Trivedi oraz Shigeru Umebayashi. Zdjęcia były kręcone w Bombaju i Jaipurze w Indiach. Obraz zadebiutował w 2011 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Film „Trishna” opowiada historię kobiety, której życie jest niszczone przez zarówno miłość jak i zbiegi okoliczności. Mieszkająca w nowoczesnym Radżastanie, Trishna (w tej roli Freida Pinto) pewnego dnia spotyka bogatego, młodego brytyjskiego biznesmena Jay’a Singha (Riz Ahmed), który przybył do Indii, aby pracować u ojca branży hotelarskiej.

Po wypadku, w którym Trishna zniszczyła jeepa należącego do jej ojca, kobieta zmuszona jest pójść do pracy, by odpracować stratę. Trafia do firmy Jay’a i wkrótce para zakochuje się w sobie. Pomimo swoich uczuć względem siebie, nie mogą uciec od presji społeczności wiejskiej. Trishna jest rozdarta między tradycyjnym życiem rodzinnym, a marzeniami i ambicją.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Freida Pinto jako Trishna, Riz Ahmed – Jay, Roshan Seth – Ojciec Jay’a, Kalki Koechlin, Anurag Kashyap, Neet Mohan – Sandeep, Aakash Dahiya – Avit.

{youtube}JbXkvjH3pz8{/youtube}

Tytuł polski: Triszna. Pragnienie miłości
Tytuł oryginału: Trishna
Reżyseria: Michael Winterbottom
Scenariusz: Michael Winterbottom
Rok produkcji: 2011
Premiera kinowa: 8 marca 2013
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Wielka Brytania
Czas trwania: 117 min

nieletni-pelnoletniNieletni / pełnoletni

„Nieletni / pełnoletni” (ang. 21 and Over ) to film z 2013 roku, reżyserski debiut Scotta Moore’a i Jona Lucasa, scenarzystów słynnego „Kac Vegas”. Reżyserzy także odpowiadają za scenariusz tej komedii. Muzykę skomponował Lyle Workman, zaś za produkcję odpowiadają David Hoberman, Ryan Kavanaugh oraz Todd Lieberman.

Komedia przedstawia historię dwóch studentów, którzy w dwudzieste pierwsze urodziny swojego kolegi upijają go do nieprzytomności. Na następny dzień muszą zrobić wszystko, aby doprowadzić go na egzamin na uczelnię medyczną.

Jeff Chang jest wzorowym uczniem. Szykuje się do najważniejszego dnia w życiu… Nieudany skok z balkonu do basenu, ucieczka przed napalonymi nastolatkami z kijami baseballowymi i sprint po dachach samochodów w bikini z pluszowym misiem w… a do tego żubr na zebrze. Tysiące siniaków, setki śladów damskiej szminki na ciele i potworny kac, a za dwie godziny egzamin do najbardziej prestiżowej szkoły… To wszystko nie tak miało wyglądać.

W rolach głównych w filmie „nieletni / pełnoletni” wystąpili: Justin Chon jako Jeff Chang, Skylar Astin – Casey, Miles Teller – Miller, Sarah Wright – Nicole, Francois Chau – Dr. Chang, Samantha Futerman – Sally Huang, Dustin Ybarra – Pj Bril, Daniel Booko – Julian, Jonathan Keltz – Randy.

Zdjęcia do filmu kręcono w Santa Clarita (Kalifornia, USA) i Seattle (Waszyngton, USA) oraz w Linyi (Chiny).

{youtube}4uXvZg2gzbY{/youtube}

Tytuł polski: nieletni / pełnoletni
Tytuł oryginału: 21 and Over
Reżyseria: Jon Lucas, Scott Moore
Scenariusz: Jon Lucas, Scott Moore
Rok produkcji: 2013
Premiera kinowa: 8 marca 2013
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 90 min

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *