W tym tygodniu niewiele premier, a kolejne dopiero 5 kwietnia!

Reality

Reality to włoski dramat z 2012 roku w reżyserii Matteo Garrone, twórcy Gomory. Scenariusz do obrazu napisali: Maurizio Braucci, Ugo Chiti, Matteo Garrone oraz Massimo Gaudioso. Za produkcję odpowiadają Domenico Procacci i Matteo Garrone. Film był w 2012 roku nominowany do Złotej Palmy na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

W najnowszym filmie reżyser Gomorry przygląda się programom reality-show. Fabuła koncentruje się na historii Luciano, neapolitańskiego sprzedawcy ryb, który chce jakoś uzupełnić swoje skromne zarobki. Dzięki swej naturalnej przebojowości, Luciano nie przegapi żadnej okazji by popisać się przed swoimi klientami i krewnymi. Pewnego dnia za namową rodziny, bierze udział w castingu do Big Brothera. Od tego momentu jego rozumienie rzeczywistości nigdy nie będzie takie samo.

Po pierwszym pokazie w Cannes krytycy porównywali film do Króla komedii Martina Scorsese, satyry na show biznes. Garrone, podobnie jak Scorsese, pokazuje człowieka owładniętego żądzą sławy dla niej samej, a sława w jego filmie urasta do wymiaru współczesnej religii. Wrażenie to potęguje scenografia filmu, kręconego m.in. w ruinach starożytnego Neapolu.

W filmie w rolach głównych zagrali: Aniello Arena jako Luciano, Loredana Simioli – Maria, Nando Paone – Michele, Nello Iorio – Massimone, Nunzia Schiano – Ciotka Nunzia, Rosaria D’urso – Ciotka Rosaria, Giuseppina Cervizzi – Giusy, Claudia Gerini – Prezenterka telewizyjna. Zdjęcia do filmu powstały w Neapolu, Rzymie i Torre del Greco (Włochy).

{youtube}K0aModZjOdU{/youtube}

Tytuł oryginału: Reality
Reżyseria: Matteo Garrone
Scenariusz: Matteo Garrone, Massimo Gaudioso, Ugo Chiti
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 22 marca 2013
Gatunek: dramat
Kraje produkcji: Francja, Włochy
Czas trwania: 110 min

wspanialaWspaniała

Wspaniała (fr. Populaire) to francuska komedia romantyczna z 2012 roku w reżyserii Régisa Roinsarda, który napisał scenariusz wraz z Danielem Presley’em i Romainem Compingtem. Muzykę skomponował Rob oraz Emmanuel D’Orlando, a za produkcję odpowiadają Alain Attal, André Logie i Xavier Amblard.

Film stał się we Francji wielkim kasowym przebojem – to Amelia w świecie Mad Men, jak pisała prasa zagraniczna. O Wspaniałej pisano także, że ma urok starych komedii romantycznych, a emocje jak w najlepszych sportowych widowiskach.

21-letnia Rose (Déborah François) jest młoda, piękna i pełna wdzięku. Ale ma bardzo mało wiary w siebie – marzy, by uciec z małego miasteczka i znaleźć najlepszą pracę na świecie. W 1958 roku zajęcie dające możliwość podróży i przygód, o którym śnią wszystkie nowoczesne dziewczyny, to… praca sekretarki. Już wkrótce Rose nie tylko dostanie pracę w firmie ambitnego i przystojnego Louisa (Romain Duris), ale też odkryje swój wyjątkowy talent. To będzie dla niej szansa na zdobycie tysięcy wielbicieli i – być może – miłości mężczyzny, na którym jej najbardziej zależy… Żeby to wszystko osiągnąć Rose musi nauczyć się pisać na maszynie – i to bardzo szybko, najszybciej na świecie.

W rolach głównych we Wspaniałej można zobaczyć wielką gwiazdę francuskiego kina Romaina Duris (W rytmie serca, Smak życia), któremu partnerują Bérénice Bejo znana z oscarowego Artysty i Déborah François, laureatka Cezara dla najbardziej obiecującej młodej aktorki oraz odtwórczyni głównej roli żeńskiej w nagrodzonym Złotą Palmą Dziecku braci Dardenne.

{youtube}QDoc_-azHTY{/youtube}

Tytuł polski: Wspaniała
Tytuł oryginału: Populaire
Reżyseria: Régis Roinsard
Scenariusz: Régis Roinsard, Daniel Presley, Romain Compingt
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 22 marca 2013
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 111 min

ostatni-egzorcyzmOstatni egzorcyzm. Cześć 2

Fabuła kontynuacji Ostatniego egzorcyzmu startuje w momencie, gdzie skończyła się część pierwsza.

Błąkająca się, przerażona Nell Sweetzer (Ashley Bell) zostaje znaleziona na pustkowiach Luizjany. Kobieta padła ofiarą amnezji i nie pamięta większości dramatycznych wydarzeń z ostatnich miesięcy. Po powrocie do Nowego Orleanu Nell próbuje ułożyć sobie życie na nowo, jednak wkrótce zła moc, która ją opętała, powraca z kolejnym, diabolicznym planem.

Okazuje się, że ostatni egzorcyzm był zaledwie początkiem koszmaru, wykraczającego poza granice ludzkiej wyobraźni.

 

{youtube}EMVWBxOuFeg{/youtube}

Tytuł polski: Ostatni egzorcyzm. Cześć 2
Tytuł oryginału: Last Exorcism 2, The
Reżyseria: Ed Gass-Donnelly
Scenariusz: Ed Gass-Donnelly, Damien Chazelle
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 22 marca 2013
Gatunek: horror
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 88 min

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *