most zydow Do księgarń trafiła właśnie powieść Most Żydów objęta przez nasz portal patronatem medialnym. Tym razem Wydawnictwo Bellona proponuje trzymającą w napięciu powieść historyczną, w której spiski i niebezpieczeństwa tak wewnętrzne, jak i zewnętrzne przeciwstawione są jednoczącym się mimo odwiecznych waśni chrześcijanom i Żydom.

O książce:

1316 roku mistrz budowniczy z Perpignan dostaje od rady miejskiej katalońskiego miasteczka Besalú propozycję nadzorowania odbudowy lokalnego mostu, zniszczonego licznymi powodziami i trzęsieniami ziemi. Most w Besalú miał nie tylko ułatwić przeprawę przez rzekę i umożliwić łatwiejszy dostęp do miasta, ale przede wszystkim miał pełnić ważną funkcję obronną.

Mistrz budowniczy i jego syn podczas pobytu w mieście poznają jego mieszkańców, lokalne zwyczaje i panujące w nim stosunki. Bogatemu i ważnemu w regionie hrabstwu Besalú grozi niebezpieczeństwo. Okazuje się, że nadciąga ono nie tylko z zewnątrz, w postaci wojsk wrogiego hrabstwa d`Empúries, ale również czai się wewnątrz.

Spiski uknute przez poddanych Bernata Drugiego i chrześcijańskich duchownych są równie niebezpieczne i mogą doprowadzić do upadku oblężonego miasta. Fabuła książki przepełniona jest intrygami, zdradami, ale również opowiada o lojalności i współpracy zamieszkujących Besalú chrześcijan i Żydów, którzy pomimo różnic i odwiecznych konfliktów jednoczą się, stawiając czoła wspólnemu wrogowi.

Tytuł: Most Żydów
Autor: Marti Gironell
Wydawca: Bellona
Data wydania: marzec 2013
EAN: 9788311125988
Liczba stron: 288
Format: 145×205 mm
Oprawa: miękka
Kategoria: powieść obyczajowa, historyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *