Oto portret jednej z najbarwniejszych, najważniejszych i najtragiczniejszych postaci kobiecych w historii Europy. Pierwsza część trylogii poświęcona wczesnej młodości Marii Antoniny, ukazująca przemianę niezdarnej i niewykształconej arcyksiężniczki austriackiej w olśniewającą i władczą królową Francji, Marię Antoninę.

Nowa propozycja dla wielbicieli i wielbicielek powieści historycznych o królewskich rodach i dworskich intrygach ukaże się z początkiem lutego nakładem wydawnictwa Bukowy Las.

Portal Oblicza Kultury objął książkę patronatem medialnym.

Obdarzona bardzo licznym rodzeństwem i dorastająca pod bacznym okiem dominującej cesarzowej Austrii dziesięcioletnia Maria Antonina wie, że pewnego dnia jej idylliczne dzieciństwo dobiegnie końca, a ona sama zostanie złożona na ołtarzu politycznych ambicji matki.

Nie przypuszcza tylko jednego — że ten dzień nastąpi tak szybko. Zanim jednak z rodzinnego Wiednia, gdzie czas upływa jej na radosnych zabawach z siostrami, wyruszy do lśniącego przepychem, rozplotkowanego Wersalu, musi przejść całkowitą przemianę, by Francuzi uznali ją godną objęcia roli delfiny i poślubienia dziwnego, nieśmiałego, zaledwie o dwa lata od niej starszego chłopca, którego przeznaczeniem jest zasiąść na tronie jako Ludwik XVI. Czy znajdzie w sobie dość siły, przebiegłości i determinacji, by stać się prawdziwą władczynią?

Całkowicie satysfakcjonująca powieść, pełna zachwycających detali. Grey pisze z elokwencją i humorem; na kartach jej powieści Toinette naprawdę żyje.
– Sandra Gulland, autorka trylogii o Józefinie, żonie Napoleona

Przepięknie napisana, z dbałością o każdy, najdrobniejszy nawet szczegół. Po lekturze pierwszego tomu Marii Antoniny czytelnik niecierpliwie będzie wyglądał kolejnych.
– Michelle Moran, pisarka

Żywy, ujmujący portret młodej księżniczki, której przyszło żyć na wrogim jej dworze, jeden z najwdzięczniej nakreślonych portretów nieszczęsnej królowej.
– Lauren Willing, pisarka

W przygotowaniu druga część trylogii.

Juliet Grey od dłuższego czasu zajmuje się historią europejskich rodów panujących, a osoba Marii Antoniny jest jej szczególnie bliska. Poza powieściami ma na swoim koncie wiele ról aktorskich. Wraz z mężem mieszka na zmianę w Nowym Jorku i południowym Vermoncie.

Tytuł: Maria Antonina. Z Wiednia do Wersalu
Autorka: Juliet Grey
Wydawca: Bukowy Las
Tłumaczenie: Beata Długajczyk
Data premiery: 1 lutego 2013
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
Format: 130 x 205 mm
Liczba stron: 392
ISBN: 978-83-62478-58-3
Kategoria: powieść historyczna, obyczajowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *