Zbiór opowiadań O, choinka! w zeszłym roku cieszył się dużą popularnością, na którą złożyła się jakość tekstów oraz nowatorski sposób ich dystrybucji – w formie darmowej e-książki. Ten oryginalny prezent zawdzięczamy nieformalnej Grupa Tfórca, zrzeszającej polskie pisarki i pisarzy, którzy chcą dzielić się z nami efektami swojej pracy i pasji. To im zawdzięczamy również inne bezpłatne antologie opowiadań: 31. 10. Halloween po polsku (2011) oraz 31. 10. Wioska Przeklętych (2012).

Jeśli w zeszłym roku ominęła Was okazja przeczytania zbioru O, choinka!, możecie nadrobić to w tym roku – opowiadania są wciąż dostępne do bezpłatnego pobrania z sieci TUTAJ.

O antologii O, choinka tak pisze Agnieszka Turzyniecka, redaktorka wydania: To już druga inicjatywa pisarzy zrzeszonych w grupie Tfórca. Tym razem siedemnastu znających się w większości jedynie przez Internet autorów postanowiło z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia przedstawić nam swoje wizje tego święta. Raz śmieszne, raz straszne, a raz melancholijne ukazują nam różne oblicza Gwiazdki. Dlaczego e-book, a nie drukowana książka? Bo chcemy promować rynek polskiej literatury elektronicznej, który dopiero się rozwija. Wiele razy dyskutowaliśmy o jej teraźniejszości i przyszłości. Ale jak wiadomo, samym dyskutowaniem jeszcze nikt niczego nie stworzył, więc postanowiliśmy na słowach nie poprzestawać i przekuć je w e-prezent, który właśnie ofiarowujemy Ci pod choinkę.

TUTAJ przeczytasz jedno z opowiadań jeszcze przed pobraniem zbioru.

O, choinka! Czyli jak przetrwać święta zawiera opowiadania następujących autorek i autorów:

* Ewa Bauer  
* Karolina Dyja
* Witold Klapper
* Anna Klejzerowicz
* Monika Knapczyk
* Antonina Kostrzewa
* Rafał Kuleta
* Krzysztof Maciejewski
* Magdalena Mikoś
* Katarzyna T. Nowak
* Anna Pasikowska
* Kornelia Romanowska
* Anna Rybkowska
* Michał Stonawski
* Marek Ścieszek
* Agnieszka Turzyniecka
* Karolina Wilczyńska
* Magdalena Witkiewicz

Portal Oblicza Kultury jest patronem medialnym wydania. Serdecznie zachęcamy do lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *