Hobbita w Multikinie można będzie zobaczyć aż w pięciu wersjach, w tym w rewolucyjnych 48 klatkach na sekundę.

Już wkrótce, 25 grudnia w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć przedpremierowo najnowszą produkcję Petera Jacksona Hobbit: Niezwykła podróż. Film został przygotowany aż w pięciu wersjach.

Tylko tydzień dzieli nas od najważniejszej premiery 2012 roku – najnowszego  filmu Petera Jacksona Hobbit: Niezwykła podróż. Już 25 grudnia podczas pierwszych przedpremierowych pokazów widzowie zobaczą filmową adaptację książki J.R.R. Tolkiena, będącą wstępem do słynnego Władcy Pierścieni.

Hobbit to opowieść pełna niezwykłych wydarzeń i magicznych postaci, przedstawiająca odwieczną walkę dobra ze złem. Po niezwykłym sukcesie trylogii wyreżyserowanej przez Petera Jacksona, publiczność musiała czekać aż dziewięć długich lat, w czasie których bardzo wiele działo się wokół zapowiadanej ekranizacji, która również będzie zrealizowana w trzech częściach.

W kinach sieci Multikino pierwszą część najnowszej trylogii Petera Jacksona Hobbit: Niezwykła podróż 3D będzie można zobaczyć w wersji 48 klatek na sekundę w ośmiu Multikinach: Gdańsk, Kraków, Poznań Malta, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Warszawa Złote Tarasy. Ponadto we wszystkich kinach sieci Multikino film będzie dostępny w wersji: 3D z napisami, 3D z dubbingiem, 2D z napisami oraz 2D z dubbingiem.

Bilety na przedpremierowe oraz premierowe pokazy filmu Hobbit: Niezwykła podróż można nabyć w kinach sieci Multikino oraz przez stronę www.multikino.pl. Produkcję będzie można zobaczyć również podczas tegorocznego Sylwestra w wybranych kinach sieci Multikino.

{youtube}1VBLm85WC5E{/youtube}

O filmie:

Hobbit: Niezwykła podróż to amerykańsko-nowozelandzki film fantasy z 2012 roku, pierwsza część trylogii, która jest adaptacją cieszącego się niezmienną popularnością arcydzieła Hobbit, czyli tam i z powrotem autorstwa J.R.R. Tolkiena. Reżyserii dzieła podjął się Peter Jackson, zaś scenariusz napisali Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson oraz Guillermo del Toro.

Peter Jackson jest także producentem filmu, wraz z Carolynne Cunningham, Zane’em Weinerem i Fran Walsh. Muzykę, podobnie jak w przypadku Władcy pierścieni, skomponował Howard Shore. Druga część trylogii pt. The Hobbit: The Desolation of Smaug pojawi się pod koniec 2013 roku, zaś trzecia i ostatnia pt. The Hobbit: There and Back Again, w połowie 2014 roku.

Akcja filmu rozgrywa się w Śródziemiu 60 lat przed wydarzeniami Władcy pierścieni. W pierwszej części Hobbita poznajemy szczegóły niezwykłej podróży tytułowego bohatera, Bilbo Bagginsa, który bierze udział w spektakularnej wyprawie mającej na celu odzyskanie Ereboru – utraconego królestwa krasnoludów zagarniętego przez smoka Smauga. Po niespodziewanej wizycie czarodzieja Gandalfa Szarego, Bilbo dołącza do kompanii trzynastu krasnoludów pod wodzą legendarnego wojownika, Thorina II Dębowej Tarczy. Szlak powiedzie ich przez zdradliwe ziemie, na których roi się od goblinów i orków, zabójczych wargów oraz czarodziejów.

Mimo że ich cel znajduje się na Wschodzie, na pustkowiu Samotnej Góry, najpierw drużyna będzie musiała się wydostać z tuneli goblinów. W ich zakamarkach Bilbo spotka istotę, która na zawsze odmieni jego życie… Golluma. To tutaj, u brzegów podziemnego jeziora, niczego nieprzeczuwający Bilbo Baggins nie tylko odkryje w sobie zaskakujące pokłady wielkiej pomysłowości i odwagi, lecz także wejdzie w posiadanie „skarbu” Golluma: pierścienia o zaskakujących właściwościach.

Rolę tytułową zagrał Martin Freeman, Richard Armitage wystąpił jako Thorin II Dębowa Tarcza, a Ian McKellen ponownie wcielił się w Gandalfa Szarego, którego grał w całej trylogii Jacksona. Kolejnymi postaciami znanymi z Władcy pierścieni są: Cate Blanchett jako Galadriela, Ian Holm jako stary Bilbo, Christopher Lee w roli Sarumana, Hugo Weaving jako Elrond, Elijah Wood w roli Froda oraz Andy Serkis wcielający się w Golluma.

Tytuł polski: Hobbit: Niezwykła podróż
Tytuł oryginału: The Hobbit: An Unexpected Journey
Reżyseria: Peter Jackson
Scenariusz: Peter Jackson, Guillermo del Toro, Philippa Boyens, Fran Walsh
Na podstawie: J.R.R. Tolkien (powieść)
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 28 grudnia 2012
Gatunek: fantasy, przygodowy
Kraje produkcji: Nowa Zelandia, USA
Czas trwania: 164 min

Źródło: Multikino.pl

Opis filmu pochodzi z materiałów dystrybutora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *