Oto filmowe premiery tygodnia!

Ted (od 7 września)

Nasza recenzja

Seth MacFarlane, który od ponad 10 lat stoi za popularnością animowanych seriali Głowa rodziny (Family Guy) i Amerykański tata (American Dad!) zdecydował się ostatnio wykorzystać swoje balansujące na krawędzi poczucie humoru i zrealizować pełnometrażową komedię Ted.

W filmie, który łączy żywą akcję z animacją komputerową, MacFarlane opowiada historię Johna Bennetta (Mark Wahlberg), którego życzenie z dzieciństwa sprawia, że ożywa jego ukochany pluszowy miś, Ted. Prawie 30 lat później bajka dobiega końca. Ted nie ma zamiaru opuścić Johna… ku rosnącej irytacji jego dziewczyny Lori Collins (Mila Junis – Czarny łabędź).

Chociaż rozdrażnienie Lori stale rośnie na skutek stojącej w miejscu kariery Johna i całym dniom, które jej narzeczony spędza na paleniu trawki i piciu piwa z Tedem, tak naprawdę to nie ona jest najbardziej sfrustrowana. Kiedy John usilnie stara się znaleźć sposób na poradzenie sobie z dorosłością, niespodziewana pomoc nadchodzi ze strony dziecięcej zabawki.

Wspólnie z MacFarlanem scenariusz do filmu Ted napisali ALEC SULKIN (Głowa rodziny) i WELLESLEY WILD (Głowa rodziny), a wystąpiła w nim cała plejada gwiazd komedii – JOEL MCHALE (Ilu miałaś facetów?) jako Rex, bardzo bogaty i jeszcze bardziej lubieżny szef Lori; GIOVANNI RIBISI (Avatar) jako Donny, facet, który pragnie spełnić swoje marzenie z dzieciństwa i także mieć własnego Teda; PATRICK WARBURTON (serial Sposób użycia) w roli Guya, kolegi Johna z salonu wynajmu samochodów; JOHN VIENER – Alix, niezbyt bystry współpracownik Johna; ALEX BORSTEIN i RALPH GARMAN – kochający, ale zupełnie zamroczeni rodzice młodego Johna oraz debiutujący BRETT MANLEY w roli 8-letniego Johna, którego świąteczne życzenie staje się początkiem niezwykłej przyjaźni.

Wielokrotna laureatka nagrody Grammy, NORAH JONES (Jagodowa miłość) pojawia się na ekranie jako jedna z byłych dziewczyn Teda, a SAM JONES (Flash Gordon) staje się żywym wcieleniem wszystkiego, co John i Ted kiedykolwiek uznawali za wspaniałe, ich bohatera Flasha Gordona. Funkcję narratora w filmie pełni uznany aktor PATRICK STEWART „X-Men, Star Trek: Następne pokolenie).

{youtube}WezrRY2AiVQ{/youtube}

Tytuł polski: Ted
Tytuł oryginału: Ted
Reżyseria: Seth MacFarlane
Scenariusz: Seth MacFarlane, Alec Sulkin, Wellesley Wild
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 7 września 2012
Gatunek: fantasy, komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 106 min

odwroceni-zakochaniOdwróceni zakochani (od 7 września)

Odwróceni zakochani to francusko-kanadyjski dramat science fiction z 2012 roku. Obraz wyreżyserował Argentyńczyk, Juan Diego Solanas, który wraz z Santiago Amigorena napisał scenariusz. Muzykę skomponował Benoît Charest, a za produkcję odpowiadają Claude Léger, Dimitri Rassam, Aton Soumache.

Odwróceni zakochani to love story osadzone w oszałamiających wizualnie realiach alternatywnego wszechświata. Dwie planety, dwoje ukochanych i granica, której nie wolno przekraczać. Ale miłość nie respektuje zakazów. Adam jest zwykłym chłopakiem w niezwykłym wszechświecie. Wiedzie skromne życie wypełnione pracą i marzeniami o Ewie – dziewczynie, którą poznał przed laty i o której nie potrafi zapomnieć. Ewa pochodzi z równoległego świata, który znajduje się tuż nad światem Adama. Ta planeta rządząca się swoimi prawami, własną grawitacją, jest niedostępna dla Adama i jemu podobnych.

Pewnego dnia chłopak dowiaduje się, że istnieje bardzo ryzykowny, nielegalny sposób przedostania się do świata Ewy. Będzie musiał złamać wszelkie normy i zasady, przeciwstawić się prawom fizyki i zaryzykować życie wkradając się do zakazanego świata, by odnaleźć miłość swojego życia.

W filmie w rolach głównych zagrali: Kirsten Dunst jako Ewa, Jim Sturgess – Adam, Heidi Hawkins – Reporterka, Larry Day, Jayne Heitmeyer – Kierowniczka, Holly O’Brien – Paula, Vincent Messina – Tommy, Elliott Larson – młody Adam.

{youtube}w2Mx_Fv-vio{/youtube}

Tytuł polski: Odwróceni zakochani
Tytuł oryginału: Upside Down
Reżyseria: Juan Diego Solanas
Scenariusz: Santiago Amigorena, Juan Diego Solanas
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 7 września 2012
Gatunek: dramat, romans, s-f
Kraje produkcji: Francja, Kanada
Czas trwania: 110 min

dzwoneczekDzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł 3D (od 7 września)

Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł 3D to amerykański film animowany z 2012 roku ze studia Walt Disney Animation Studios. Obraz stanowi kontynuację filmu Dzwoneczek i uczynne wróżki z 2010 roku. Za reżyserię odpowiadają Peggy Holmes i Bobs Gannaway, zaś muzykę skomponował Joel McNeely. Obraz wyprodukowali Michael Wigert i John Lasseter.

W Przystani Elfów trwają przygotowania do zimy. Jak przy każdej porze roku wróżki mają masę pracy. Jest jednak coś co rozprasza uwagę Dzwoneczka… Magiczna podróż Dzwoneczka i jej przyjaciół do zakazanego, pełnego tajemnic Zimowego Lasu, gdzie ciekawość przygód prowadzi wróżkę do niezwykłego odkrycia które zmieni nie tylko jej życie ale zjednoczy w Przystani Elfów wróżki ciepłych i zimnych pór roku.

W filmie Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł 3D głosów użyczyli: Mae Whitman jako Dzwoneczek, Lucy Liu – Silvermist, Raven-Symoné – Iridessa, Kristin Chenoweth – Rosetta, Angela Bartys – Fawn, Jesse McCartney – Terence, Pamela Adlon – Vidia, AnnaSophia Robb – PeriWinkle, Jeff Bennett – Clank, Rob Paulsen – Bobble, Matt Lanter – Sled.

{youtube}BQH6JabY3nY{/youtube}

Tytuł polski: Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł 3D
Tytuł oryginału: Secret of the Wings
Reżyseria: Peggy Holmes, Bobs Gannaway
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 7 września 2012
Gatunek: animowany, familijny, fantasy
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 92 min
Przedział wiekowy: b/o

raj-miloscRaj: miłość (od 7 września)

Tytułowy „raj” to obietnica stanu permanentnej szczęśliwości łączącej w sobie żądze miłości, seksu i wolności w idyllicznym i słonecznym miejscu. W filmie rajem są nadmorskie kurorty w Kenii, gdzie Europejki w średnim wieku (tzw. „sugar mamas”) udają się na poszukiwanie „beach boysów” – młodych Afrykańczyków, którzy spełniają ich seksualne fantazje.

Dla samotnej Teresy, matki dojrzewającej nastoletniej córki, to wymarzone miejsce na spędzenie pięćdziesiątych urodzin. Zostawia pod opieką córkę i jedzie na wakacje do Kenii z nadzieją na znalezienie miłości. Wakacyjne przygody zmieniają Teresę i jej marzenia. Wędrując od plaży do plaży z nadzieją na znalezienie prawdziwego uczucia, zmieniając kolejnych ciemnoskórych kochanków, przeżywa jedno rozczarowanie za drugim. Tracąc wrażliwość i stopniowo pozbywając się złudzeń, zaspokaja swoje potrzeby seksualne bez ograniczeń.

Raj: miłość w doskonały sposób pokazuje rynkową wartość seksualności, siłę i atrakcyjność odmiennego koloru skóry, jak również różnice między Afrykańczykami i Europejczykami, którzy wzajemnie siebie wyzyskują. Raj: miłość to pierwsza część filmowej trylogii austriackiego reżysera Ulricha Seidla (twórcy m.in. Import/Export i Upałów), którą scala tytuł Raj. Pierwotnie stanowić ona miała jedną całość, ale ostatecznie reżyser zdecydował się na podzielenie fabuły na trzy części, których tytuły Miłość, Wiara, Nadzieja pochodzą od tytułu sztuki z 1932 roku austriackiego pisarza Ödöna von Horvátha. Premiera światowa filmu Raj: miłość odbyła się na festiwalu w Cannes w 2012 roku, gdzie film znalazł się w konkursie głównym i wzbudził spore kontrowersje, a rola Teresy zagrana przez Margarethe Tiesel uznana została za najodważniejszą na festiwalu. Premiera drugiej części trylogii p.t. Raj: wiara zaplanowana została na festiwalu w Wenecji w 2012 roku.

{youtube}vNmrsvw-1nc{/youtube}

Tytuł polski: Raj: miłość
Tytuł oryginału: Paradies: Liebe
Tytuł międzynarodowy: Paradise: Love
Reżyseria: Ulrich Seidl
Scenariusz: Ulrich Seidl, Veronika Franz
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 7 września 2012
Gatunek: dramat
Kraje produkcji: Austria, Francja, Niemcy
Czas trwania: 130 min

misiaczekMisiaczek (od 7 września)

Misiaczek to duński dramat z 2012 roku. Reżyserii podjął się Mads Matthiesen, który wraz z Martinem Zandvlietem napisał scenariusz. Muzykę skomponował Sune Martin, a za produkcję odpowiadają Birgitte Skov oraz Chris Lowenstein. Film Teddy Bear wygrał 5 edycję festiwalu Off Plus Camera w Krakowie. Reżyser Mads Matthiesen odebrał Krakowską Nagrodę Filmową w wysokości 100 000 dolarów oraz grant w wysokości 1 miliona złotych od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na realizację następnej produkcji w Polsce.

Misiaczek opowiada historię 38-letniego kulturysty Denisa, który nie potrafi nawiązywać relacji z kobietami i marzy o wyprowadzce z domu. Jedyne, czego pragnie Dennis, to znaleźć prawdziwą miłość. Jest jednak chorobliwie nieśmiały. Co z tego, że jest kulturystą i wygląda jak Schwarzenegger w najlepszych latach, kiedy wobec kobiet czuje się bezradny? W dodatku ma nadopiekuńczą matkę, która nie zniosłaby innej kobiety u jego boku.

Kiedy brat matki poślubia piękną dziewczynę z Tajlandii, Dennis postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Wydaje mu się, że w gorącym, egzotycznym kraju będzie miał więcej szczęścia do kobiet niż w zimnej Danii. Tętniąca życiem Pattaya okazuje się jednak dla niego prawdziwym szokiem kulturowym. Natarczywe Tajki, przyzwyczajone do seksturystów, burzą naiwne wyobrażenie Dennisa na temat prawdziwej miłości. Sfrustrowany, idzie rozładować napięcie do miejscowej siłowni. I wtedy spotyka kobietę swoich marzeń.

W filmie w rolach głównych zagrali: David Winters jako Scott, Kim Kold – Dennis, Elsebeth Steentoft – Ingrid, Barbara Zatler – Sasha, Mia Maria Back – Sprzedawczyni, Per Otto Bersang Rasmussen – Pracownik agencji nieruchomości, Lamaiporn Hougaard – Toi.

{youtube}NtvKeGXhxo0{/youtube}

Tytuł polski: Misiaczek
Tytuł oryginału: Teddy Bear
Reżyseria: Mads Matthiesen
Scenariusz: Mads Matthiesen, Martin Zandvliet
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 7 września 2012
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Dania
Czas trwania: 92 min
Tylko w kinach studyjnych

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *