Oto premiery tego tygodnia!

Mroczny rycerz powstaje (od 27 lipca)

Mroczny rycerz powstaje to zbierający znakomite recenzje amerykańsko-brytyjski thriller akcji z 2012 roku w reżyserii Christophera Nolana. Jest to trzecia część trylogii Nolana o Batmanie. Scenariusz napisali Jonathan Nolan oraz Christopher Nolan. Muzykę skomponował Hans Zimmer, zaś produkcją zajęli się Emma Thomas oraz Charles Roven. Obraz jest kontynuacją Batmana – Początku z 2005 roku oraz Mrocznego rycerza z 2008 roku.

Film rozpoczyna się osiem lat po tym, jak Batman zniknął w mrokach nocy jako uciekinier. Kiedy wziął na siebie winę za śmierć Harveya Denta, poświęcił wszystko dla wyższego dobra. Na jakiś czas kłamstwo przyniosło efekty, tłumiąc działalność kryminalistów w Gotham City. Wszystko zmienia się w chwili pojawienia się tajemniczej i przebiegłej kobiety w przebraniu kota, jednak prawdziwym zagrożeniem okazuje się Bane, zamaskowany terrorysta, którego szalone plany zmuszają Bruce’a do wyjścia z cienia.

W filmie w rolach głównych zagrali: Christian Bale jako Bruce Wayne, czyli Batman; Tom Hardy jako Bane, Anne Hathaway jako Kobieta-Kot, Michael Caine jako Alfred Pennyworth, Gary Oldman jako James Gordon, Morgan Freeman jako Lucius Fox, Marion Cotillard jako Miranda Tate, Joseph Gordon-Levitt jako John Blake.

Mroczny rycerz powstaje był kręcony w Los Angeles, Detroit oraz w Wielkiej Brytanii. Zdjęcia do poprzednich części zdjęcia były realizowane w Chicago.

Recenzję filmu przeczytasz TUTAJ.

{youtube}x-fyFsxFNv4{/youtube}

Tytuł polski: Mroczny rycerz powstaje
Tytuł oryginału: The Dark Knight Rises
Reżyseria: Christopher Nolan
Scenariusz: Christopher Nolan, Jonathan Nolan
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 27 lipca 2012
Gatunek: akcji, s-f, thriller
Kraje produkcji: USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 165 min
Przedział wiekowy: od 12 lat

dlugie-dziecinstwoDrugie dzieciństwo (od 27 lipca)

Drugie dzieciństwo to włoski dramat z 2010 roku. Obraz wyreżyserował Pupi Avati (twórca Ojca Giovanniego), który jest także autorem scenariusza. Muzykę skomponował Riz Ortolani, zaś za produkcję odpowiada Antonio Avati. Film do polskich kin wszedł dopiero latem 2012 roku za sprawą dystrybutora Vivarto.

Lino i Chicca prowadzą spokojne życie. Są ze sobą szczęśliwi, zadowoleni z życia zawodowego. On jest dziennikarzem sportowym, ona profesorem języków średniowiecznych. Są razem od 25 lat, dzieląc ze sobą marzenia, myśli i słowa, tak ważne w ich zawodach.

Wtedy w ich życie wkradają się realne problemy: Lino zaczyna mieć problemy z pamięcią, które w pewnym momencie rozdzierają rutynę codzienności. Zapomina o swoich urodzinach, nie pamięta, po co wstał z krzesła, nie jest sobie w stanie przypomnieć, jak nazywa się to, co właśnie żona przygotowała na kolację. Wyniki badań nie pozostawiają złudzeń: Alzheimer. Lino coraz bardziej zaczyna przypominać dziecko, którego nigdy nie mieli. Rozpoczyna się walka z wyrokiem, wydanym przez los.

W filmie Drugie dzieciństwo w rolach głównych zagrali: Fabrizio Bentivoglio jako Lino, Francesca Neri – Francesca, Serena Grandi – Zia Amabile, Gianni Cavina – Preda, Lino Capolicchio – Emilio, Manuela Morabito – Teta, Erika Blanc – Vedova, Osvaldo Ruggieri – Neurolog.

{youtube}LcNVqXxmrGs{/youtube}

Tytuł polski: Długie dzieciństwo
Tytuł oryginału: Una sconfinata giovinezza
Reżyseria: Pupi Avati
Scenariusz: Pupi Avati
Rok produkcji: 2010
Premiera kinowa: 27 lipca 2012
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Włochy
Czas trwania: 98 min

step-up4Step Up 4 Revolution (od 27 lipca)

Step Up 4 Revolution to amerykański film taneczny z 2012 roku. Film wyreżyserował Scott Speer według scenariusza Jenny Mayer. Muzykę skomponował Aaron Zigman, a za produkcję odpowiadają Adam Shankman oraz Patrick Wachsberger.

Step Up 4 Revolution opowiada o grupie tanecznej “The Mob”. Pochodzą z Miami na Florydzie. Tańczą na ulicy, w galeriach sztuki i centrach handlowych. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a każda, nawet najdziwniejsza lokalizacja może stać się parkietem. Grupie przewodzi niejaki Sean.

Pewnego dnia chłopak spotyka piękną nieznajomą o imieniu Emily. Dziewczyna przyjechała do Miami aby zostać profesjonalną tancerką. Teraz będzie miała okazję uczestniczyć w czymś więcej niż tylko w zawodach tanecznych – dzielnica członków „The Mob” zagrożona jest wyburzeniem. Jeżeli tancerze nie zaczną działać, to ich rodzinne strony już nigdy nie będą takie jak dawniej. To nie jest tylko rewolucja w tańcu – to taniec stanie się rewolucją! O marzenia warto walczyć za wszelką cenę.

W filmie z rolach głównych zagrali: Ryan Guzman jako Sean, Adam G. Sevani jako Moose, Kathryn McCormick – Emily, Peter Gallagher – ojciec Emily, Stephen „tWitch” Boss – Jason, Chadd „Madd Chadd” Smith – Vladd, Tommy Dewey – Tripp, Rania Nina van Rooyen – Penelope, Megan Boone – Claire, Sean Rahill – Iris.

Pierwszy film z serii pt. Step Up: Taniec zmysłów miał swoja premierę w 2006 roku. Dwa lata później w kinach pojawił się obraz Step Up 2, zaś w 2010 roku mieliśmy okazję obejrzeć trzecią część pt. Step Up 3-D.

{youtube}yuqBqsd6lI8{/youtube}

Tytuł polski: Step Up 4 Revolution
Tytuł oryginału: Step Up Revolution
Reżyseria: Scott Speer
Scenariusz: Jenny Mayer
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 27 lipca 2012
Gatunek: dramat, muzyczny, romans
Kraj produkcji: USA

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *