Na scenach, ulicach, w klubach – Teatr Improwizowany Klancyk w czerwcu może dopaść cię wszędzie! A wszystko przez szóste urodziny grupy, która planuje świętować z przytupem – razem z Marcinem Maseckim, Jakubem Żulczykiem i… teatrem Syrena. Klancyk świętuje swoje urodziny!!! Kibice zjeżdżają z całej Europy!

Cały czerwiec będzie dla grupy bardzo intensywny. Już szóstego, w warszawskim klubie Powiększenie, wieczór z długą formą, na którym poza Zaburzonymi osobowościami Klancyka, pojawi się także zaprzyjaźniona grupa z Trójmiasta, czyli W Gorącej Wodzie Kompani. Na wtorkowy spektakl chętnie przekażemy bilety do rozdania dla widzów – prosimy o kontakt.

13 czerwca Klancyk znajdzie się w dosyć nietypowej dla siebie przestrzeni – na zaproszenie Wojciecha Malajkata, czyli dyrektora teatru Syrena, zagrają w scenografii Klubu hipochondryków, start nocnego szaleństwa o godz. 22. Jak scenografia Alana Starskiego zafunkcjonuje w szalonym świecie impro…

Zapraszamy zatem na najbardziej nieprzewidywalny spektakl na mieście. Nic nie jest zaplanowane. Syrena i Klancyk odjeżdżają nocnym w nieznane. Grupa improwizatorów, wraz z wybiciem godziny 22:00, przejmie na dwie godziny scenografię spektaklu Klub Hipochondryków i stworzy w nim swój szalony, abstrakcyjny świat gry, zabawy i teatralnej improwizacji.

Na oczach widzów powstaje pięć etiud. Publiczność decyduje o tym, co będzie działo się na scenie, wybierając inspiracje dla aktorów. Widzowie podpowiadają m.in . w jakiej konwencji grana będzie scena, jakie słowo ma być inspiracją dla treści, jaki nastrój będzie dominował wśród postaci. Każda scena będzie w całości improwizowana, bez scenariusza.

A już 16 i 17 czerwca w klubie Chłodna 25  główne obchody szóstych urodzin – najpierw w muzycznym wieczorze improwizatorzy zagrają Longplay z muzykiem jazzowym Marcinem Maseckim, który wprowadzi do długiem formy komediowej swe wyjątkowe brzmienie. Natomiast 17 czerwca pisarz Jakub Żulczyk przeczyta swój specjalnie przygotowany dla aktorów tekst, który będzie inspiracją do przedstawienia. To kolejna próba literacka Klancyka – wcześniej dwukrotnie improwizowali z Dorotą Masłowską.

Urodzinowy miesiąc zakończy wieczór krótkich form improwizowanych, czyli Komora maszyny losującej jest pusta, w której towarzyszyć Klancykowi na scenie będzie młoda grupa improwizatorów Hofesinka. 28 czerwca U Artystów może długo się nie skończyć…

klancyk czerwiec ulotka 148x105 v02 awers

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *