Oto filmowe nowości tego tygodnia!

Avengers 3D (od 11 maja)

The Avengers to amerykański film akcji science fiction z 2012 roku w reżyserii i według scenariusza Josepha Whedona. Muzykę do filmu skomponował Alan Silvestri. Film wyprodukowała wytwórnia Walt Disney Pictures przy współpracy z Marvelem. Obraz w kinach jest wyświetlany w trójwymiarze. Budżet filmu wynosił 220 milionów dolarów. Film powstał na podstawie komiksu Avengers, stworzonego przez Stana Lee’a i Jacka Kirby’ego.

Nick Fury jest szefem międzynarodowej agencji S.H.I.E.L.D, która czuwa nad światowym bezpieczeństwem. W obliczu globalnego zagrożenia staje przed zadaniem stworzenia drużyny, która podoła najbardziej nieprawdopodobnym wyzwaniom. Do swojego zespołu rekrutuje ludzi z niezwykłymi zdolnościami.

Znajdą się w nim słynne postaci z uniwersum Marvela – Iron Man, Hulk, Thor, Kapitan Ameryka, Sokole Oko i Czarna Wdowa. Porozumienie w drużynie złożonej z takich indywidualności, nie będzie łatwe do osiągnięcia. Fury wie jednak, że tylko działając wspólnie, mogą ocalić świat przed zniszczeniem.

Kilku z bohaterów doczekało się już wcześniej własnych filmów. Byłyy to: Iron Man, Thor, Kapitan Ameryka oraz Hulk. W rolach głównych występują: Samuel L. Jackson jako Nick Fury, Robert Downey Jr. – Tony Stark / Iron Man, Chris Evans – Steve Rogers / Captain America, Mark Ruffalo – Dr. Bruce Banner / Hulk, Chris Hemsworth – Thor, Scarlett Johansson – Natasha Romanoff / Czarna Wdowa.

{youtube}QaQrHAtQp5E{/youtube}

Tytuł polski: Avengers 3D
Tytuł oryginału: The Avengers
Reżyseria: Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 11 maja 2012
Gatunek: akcji, s-f
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 142 min
Przedział wiekowy: od 12 lat

ksiestwo plakatKsięstwo (od 11 maja)

Rozbudzone opowieściami ojca ambicje sprawiły, że Zbyszek zapragnął wyrwać się z rodzinnej wsi. Najpierw próbował kariery sportowej, później poszedł na studia. Niestety – zawalił i teraz wrócił do domu i chorej matki.

W rodzinnej wsi znany jest jako Książę. Ten tytuł – przezwisko, to „zasługa” nieżyjącego już ojca – pijaka, który rozgłosił, że są potomkami starosłowiańskiego rodu Wiślan.

W konsekwencji, owo książęce pochodzenie odseparowało Zbyszka od rówieśników. Teraz, kiedy upokorzony niepowodzeniami, wrócił na wieś, niedola zbliżyła go do otocznia – takich jak i on nieboraków.

 

 

{youtube}bsCJTzcVFRA{/youtube}

Tytuł oryginału: Księstwo
Reżyseria: Andrzej Barański
Scenariusz: Andrzej Barański
Rok produkcji: 2011
Premiera kinowa: 11 maja 2012
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 115 min
Przedział wiekowy: od 12 lat

drapacz-chmurDrapacz chmur (od 11 maja)

Poetycka opowieść o dorastaniu, muśnięta nutą czarnej komedii.

Siedemnastoletni Jon jest więcej niż zaskoczony, kiedy Edith prosi go o pomoc w bardzo intymnej sprawie. Zgadza się jej pomóc. Dziewczyna jest niewidoma. Musi być outsiderką, myśli. W wykluczeniu społecznym upatruje ich wspólnotę.

Na Jona spada wina za wszystko, co idzie nie tak w sennym miasteczku. Niech to będzie choroba zwierzęcia, czy czkawka kierowcy autobusu. Wszyscy są zdania, że komunikacja świetlna została zniszczona 8 lat temu właśnie przez niego. I wtedy tak po prostu miasto przestało się rozwijać. Ojciec Jona jest pierwszym, który mu o tym przypomina. Chce zatrzymać czas i nie pozwolić synowi dorosnąć. Ale proces jest już w toku. Tym bardziej, że chłopak już zgodził się pomóc Edith w zrobieniu pewnego wielkiego kroku…

{youtube}1Vh972Kph4c{/youtube}

Tytuł polski: Drapacz chmur
Tytuł oryginału: Skyskraber
Reżyseria: Rune Schjott
Scenariusz: Rune Schjott
Rok produkcji: 2011
Premiera kinowa: 11 maja 2012
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: Dania
Czas trwania: 90 min

dorwac-gringoDorwać Gringo (od 11 maja)

A miało być tak pięknie. Udany skok i góra kasy do podziału, a na koniec niekończące się wakacje w rajskim kurorcie. Wakacje może i będą, tylko kurort zmienił się w meksykańskie więzienie, partner nie żyje, a kasa się ulotniła.

W filmie Dorwać Gringo główny bohater, Driver (Mel Gibson), od lat w rubryce „zawód” może wpisać „przestępca”, ale w takich tarapatach jeszcze nie był. Trafił do paki, która jest właściwie małym ogrodzonym miasteczkiem. Żyje tu mnóstwo bandziorów, szczurów i bezpańskich psów, ale także dzieci, ich matek, a może nawet i babek. Kupisz tu co tylko chcesz, a w knajpach znajdziesz wszystkie zakazane rozrywki. Całym tym bajzlem zarządza meksykańska mafia.

Policja pilnuje tylko, by nikt stąd nie zwiał. Driver jakoś nie może się tu odnaleźć. Niespodziewanie pomoże mu w tym nowy przyjaciel – dziesięcioletni chłopiec, który zna to miejsce jak własną kieszeń i dobrze wie jak tu się załatwia sprawy. Driver uczy się od dzieciaka przeróżnych więziennych sztuczek, gwarantując mu w zamian ochronę przed ludźmi tutejszego bossa, który ma wobec chłopca okrutne plany.

Ostatnia rzecz jakiej Driver spodziewał się po meksykańskiej pace – to przyjaźń z małym chłopcem i jego uroczą mamą, ale skoro los tak chciał… Driver będzie musiał pokrzyżować plany tutejszym bandziorom i policjantom, utoczyć sporo krwi, wyrównać stare rachunki, odzyskać uczciwie skradzioną kasę i wraz z małym i jego mamą poszukać lepszej wakacyjnej oferty.

Meksyk all inclusive! Wieczny odpoczynek gwarantowany.

{youtube}GnqZBpHESWA{/youtube}

Tytuł polski: Dorwać gringo
Tytuł oryginału: Get the Gringo
Reżyseria: Adrian Grunberg
Scenariusz: Mel Gibson, Adrian Grunberg
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 11 maja 2012
Gatunek: akcji, dramat
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 95 min
Przedział wiekowy: od 15 lat

opowiesci-ktore-zyjaOpowieści, które żyją tylko w pamięci (od 11 maja)

Opowieści, które żyją tylko w pamięci to dramat argentyńsko-brazylijsko-francuski z 2011 roku. Reżyserem obrazu jest Júlia Murat, zaś scenariusz napisali Julia Murat, Maria Clara Escobar oraz Felipe Holl. Muzykę skomponował Lucas Marcier.

Opowieści, które żyją tylko w pamięci to zainspirowana lokalną legendą poetycka historia wioski w brazylijskim interiorze, gdzie czas się zatrzymał. Wyczekując z utęsknieniem deszczu ostatni żyjący mieszkańcy fikcyjnej Jotuomby spędzają czas na rozmowach, grze w bule i wspólnych posiłkach. Pewnego dnia do zamkniętej społeczności przybywa Rita (Lisa Fávero), młoda fotograf zafascynowana aurą zastygłego w czasie miejsca.

Dziewczyna tchnie nowe życie w uśpioną osadę, wnosząc do codzienności starszych ludzi delikatny urok młodzieńczej radości. Jednak gdy zacznie dopytywać się o klucz do zamkniętego cmentarza, mieszkańców ogarnie niepokój. Ich najgłębiej skrywana tajemnica ujrzy światło dzienne.

W filmie wystąpili: Lisa Fávero jako Rita, Sonia Guedes jako Madalena, Ricardo Merkin oraz Luiz Serra w roli Antonio. Obraz wyprodukowali: Julia Solomonoff, Lúcia Murat, Felicitas Raffo, Julia Murat, Juliette Lepoutre. Film był prezentowany w 2011 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

{youtube}kLiRD89CIzw{/youtube}

Tytuł polski: Opowieści, które żyją tylko w pamięci
Tytuł oryginału: Historias que so existem quando lembradas
Reżyseria: Julia Murat
Scenariusz: Julia Murat, Felipe Sholl, Maria Clara Escobar
Rok produkcji: 2011
Premiera kinowa: 11 maja 2012
Gatunek: dramat
Kraje produkcji: Argentyna, Brazylia, Francja
Czas trwania: 98 min

nad-zycieNad życie (od 11 maja)

Przez lata poznajesz tysiące osób, aż pewnego dnia spotykasz kogoś, kto zmienia twoje życie. Na zawsze. Tak było z Agatą (Olga Bołądź). Odnosząca międzynarodowe sukcesy siatkarka zakochuje się bez pamięci w Jacku (Michał Żebrowski). O takiej miłości marzyła przez całe życie. Wszystko miało być jak w bajce – piękny ślub, dzieci i dom w górach..

Te plany przerywa jeden telefon. Po dramatycznej informacji Agata rozpocznie wyścig z czasem. Zawalczy o siebie, o mężczyznę, którego kocha i o dziecko, którego pragnie nad życie.

Czy miłość wszystko zniesie? Czy wszystko przetrzyma? Olga Bołądź, Michał Żebrowski, Danuta Stenka i Hanna Konarowska w najpiękniejszym polskim filmie o miłości.

 

{youtube}AVJNJn_D_KY{/youtube}

Tytuł oryginału: Nad życie
Reżyseria: Anna Plutecka-Mesjasz
Scenariusz: Patrycja Nowak, Michał Zasowski
Rok produkcji: 2011
Premiera kinowa: 11 maja 2012
Gatunek: biograficzny, dramat
Kraj produkcji: Polska

projekt-xProjekt X (od 11 maja)

Projekt X to amerykańska komedia z 2012 roku w reżyserii Nima Nourizadeh. Scenariusz do obrazu napisali Matt Drake i Michael Bacall, a produkcją zajął się Todd Phillips, twórca Kac Vegas. Tym razem dzieło kierowane jest do nieco młodszej publiczności.

Project X przedstawia wielką domówkę amerykańskich licealistów, która rozrasta się do takich rozmiarów, że ostatecznie wymyka się spod kontroli jej organizatorów. Historia klimatem przypomina tę z popularnego Supersamca.

W obsadzie filmu nie znajdziemy żadnych wielkich nazwisk, a trzon obsady stanowią w gruncie rzeczy naturszczycy, których rekrutowano na zasadzie przeprowadzonego w Internecie castingu. Zadaniem kandydatów było pokazanie siebie od jak najdziwniejszej strony i zaprezentowanie czegoś tak absurdalnego, co przykułoby uwagę producentów filmu.

Ten dość niecodzienny proces rekrutacji pomyślnie przeszli: Miles Teller, Oliver Cooper, Jonathan Daniel Brown, Kirby Bliss Blanton, Dax Flame, Nichole O’Connor, Thomas Mann, Jillian Reynolds i Alexis Knapp.

{youtube}YMO1jVd1iq0{/youtube}

Tytuł polski: Projekt X
Tytuł oryginału: Project X
Reżyseria: Nima Nourizadeh
Scenariusz: Michael Bacall, Matt Drake
Rok produkcji: 2011
Premiera kinowa: 11 maja 2012
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 88 min
Przedział wiekowy: od 18 lat

 

Opisy pochodzą z materiałów informacyjnych dystrybutorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *