Znany jest już dokładny program planowanego na dni 23 – 25 marca Pyrkonu – konwentu (zjazdu miłośników i miłośniczek fantastyki) odbywającego się tradycyjnie w Poznaniu.

Wszelkie informacje na temat tegorocznej imprezy znajdziesz na stronie organizatora.

A oto, co piszą o konwencie jego organizatorzy:

Naszym głównym celem jest propagowanie fantastyki zawartej w literaturze, komiksie, filmie oraz w grach: komputerowych, RPG, planszowych, karcianych i bitewnych. Realizujemy go na konwencie poprzez:

– prowadzenie spotkań autorskich z pisarzami fantastyki oraz paneli dyskusyjnych z ich udziałem,
– prelekcje tematyczne związane z wszelkimi dziedzinami fantastyki oraz prelekcje popularnonaukowe powiązane z fantastyką,
– spotkania z wydawcami książek i gier,
– sesje RPG oraz LARP-y,
– udostępnienie gier planszowych (tzw. Games Room),
– turnieje gier planszowych, karcianych i bitewnych,
– konkursy tematyczne z nagrodami.

Ponadto naszym celem jest integracja fanów i twórców fantastyki (tzw. Fandomu).

Tworząc bogaty program (ponad 500 godzin prelekcji oraz liczne atrakcje ciągłe) realizowany w około 20 salach, staramy się nie dyskryminować żadnej z dziedzin fantastyki, dzięki czemu udało się nam stworzyć konwent, na który przybywają zarówno fani literatury, gier RPG, planszówek czy mangi i anime, niezależnie od wieku.

Kampania reklamowa na szeroką skalę, uwzględniająca m.in. billboardy na terenie całej Polski, pozwala nam dotrzeć do osób, które wcześniej nie uczestniczyły w konwentach. Otwartość organizatorów i uczestników oraz przyjazna atmosfera sprawiają, że Pyrkon jest dobrym konwentem na rozpoczęcie swojej przygody z tego typu festiwalami.

bw30006Z roku na rok rośnie zainteresowanie naszym konwentem – ostatnia edycja Pyrkonu zgromadziła ponad 3600 uczestników. Przybywa do nas również coraz więcej gości – pisarzy, rysowników czy publicystów. W latach poprzednich gościliśmy rokrocznie ok. 30 „sław”, w tym Wojciecha Siudmaka, Marka S. Huberatha, Łukasza Orbitowskiego, Rafała Kosika czy Jakuba Ćwieka. Na tym Pyrkonie możecie spodziewać się jeszcze bogatszej puli nazwisk.

Nasze starania zostały docenione w plebiscycie organizowanym przez Informator Konwentowy. Nieprzerwanie od roku 2007 Pyrkon zajmuje pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez ten serwis w kategoriach Najlepszy Konwent Roku oraz Najlepszy Konwent Roku – wybór konwentowiczów. Zdobył też pierwsze miejsce w plebiscycie portalu literackiego Katedra za rok 2007 w kategorii Najlepszy konwent lub impreza o tematyce fantastycznej.

Pozostaje nam zapewnić, że postaramy się, aby Pyrkon 2012 był jeszcze lepszy i serdecznie zapraszamy wszystkich na dwunastą odsłonę naszego konwentu.

Źródło: Pyrkon.pl/2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *