Od zakończenia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2011 minęły dwa miesiące, a jest już pierwsza informacja dotycząca kolejnej edycji: Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2012 odbędzie się w dniach 16-21 października. Przed nami więc niemal tydzień dyskusji, wykładów, spotkań i pokazów filmowych – wszystko to oczywiście związane z kryminałem. Na uczestniczki i uczestników imprezy czeka także kolejna, czwarta już edycja Kryminalnych Warsztatów Literackich.

Festiwal Kryminału istnieje w Polsce już od ośmiu lat. Od 2009 roku stał się imprezą Miasta Wrocław i zmienił nazwę na Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Jego głównym wydarzeniem jest wręczenie Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej roku. Oprócz spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych, wykładów czy pokazów filmowych, w jego ramach organizowane są także Kryminalne Warsztaty Literackie – tygodniowe warsztaty pisania, których uczestnikami są laureaci konkursu na opowiadanie kryminalne z Wrocławiem w tle, oraz Kryminalna Konferencja Bibliotekarzy, podczas której pracownicy bibliotek mogą dowiedzieć się wiele na temat literatury kryminalnej – i nie tylko.

W zeszłym roku gośćmi festiwalu byli między innymi: Maj Sjöwall, Alicia Giménez-Bartlett, Jan Costin Wagner, Robert Makłowicz, Marcin Świetlicki i Krzysztof Varga. Kto odwiedzi Festiwal w tym roku, jeszcze nie wiadomo. Ale na pewno czeka na uczestników i uczestniczki kilka niespodzianek.

Informacji na temat Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012 szukajcie na stronie Festiwal.portalkryminalny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *