Film Kupiliśmy zoo pojawi się na ekranach kin już niebawem, 16 marca. Jest to zabawna i wzruszająca historia w reżyserii wyróżnionego Oskarem twórcy Camerona Crowe’a (Jerry Maguire, U progu sławy).
O filmie:

Główne role zagrali Matt Damon, Scarlett Johansson i Thomas Haden Church. Matt Damon wciela się w rolę samotnego ojca dwójki dzieci, piszącego felietony do gazety. Wraz z rodziną mieszka w Los Angeles. Pewnego dnia postanawia zmienić swoje życie. Rzuca pracę. Przenosi się na przedmieścia, gdzie kupił wielki dom położony na 18-akrowym terenie. Dom położony jest w centrum starego zoo – Rosemoor Animal Park, którym zarządza Kelly Foster (Scarlett Johansson). Benjamin (Matt Damon) mimo braku doświadczenia, razem z bliskimi, postanawia otworzyć dawne zoo i przywrócić placówce świetność. Kupiliśmy zoo to ekranizacja autobiograficznej powieści Benjamina Mee.

Film różni się od poprzednich produkcji Crowe’a. Tym razem nie otwieram się przed widzami tylko umożliwiam im zapoznanie się z przeżyciami Benjamina. – mówi reżyser, ale jednocześnie dodaje – Podczas pracy nad filmem okazało się jednak, że historia stała mi się niemal tak bliska, jakbym opowiadał o swoich przejściach. Urzekło mnie, że bije z niej radość życia, opowiada o ludziach i zwierzętach, o tym że warto ryzykować i walczyć o marzenia.

Cameron Crowe słynie z mistrzowskiego łączenia komedii, dramatu i historii familijnych.

Dzięki temu obraz Kupiliśmy zoo jest pełen błyskotliwego humoru, który przywodzi na myśl filmy Woody Allena. Dostarcza autentycznych wzruszeń i wyrazistych emocji. Reżyserowi udało się również uchwycić dynamiczne relacje między bohaterami oraz zbudować budujące przesłanie w realnej, codziennej rzeczywistości.

U nas można przeczytać także recenzję literackiego pierwowzoru filmu – TUTAJ.

{youtube}g-90yj9x29Q{/youtube}

Tytuł polski: Kupiliśmy zoo
Tytuł oryginału: We Bought a Zoo
Reżyseria: Cameron Crowe
Scenariusz: Cameron Crowe, Aline Brosh McKenna
Rok produkcji: 2011
Premiera kinowa: 16 marca 2012
Gatunek: dramat, familijny, komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 124 min
Przedział wiekowy: od 12 lat
Na podstawie: Benjamin Mee, Kupiliśmy zoo (powieść autobiograficzna)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *