14 lutego nakładem Instytutu Wydawniczego ERICA ukazała się powieść historyczna autorstwa Bernarda Cornwella pt. Forteca. Oblężenie Gawilghur, 1803. Jej autor jest jednym z najbardziej cenionych twórców powieści historycznej na świecie.

O książce:

Grudzień 1803 roku. Świeżo awansowany na oficera, Richard Sharpe nie jest pewien swojego autorytetu. Nie zostaje zaakceptowany, a dowódca wyznacza go do uciążliwej pracy w taborze.

Znajduje tam korupcję, romans, zdradę oraz wrogów. Sierżant Hakeswill pragnie jego śmierci, a ma po swojej stronie potężnych przyjaciół. Demaskując zdradę, Sharpe znajduje się w niebezpieczeństwie. Zdaje się więc na swoje żołnierskie umiejętności – zamierza odzyskać i pewność siebie i skarb, który kiedyś zdobył na sułtanie Tipu.

W poszukiwaniu zemsty trafia pod Gawilghur, usadowioną w górach niezdobytą fortecę. Jej obronę wzmacnia angielski renegat William Dodd, który uciekł przed Sharpe’em w Triumfie. Dodd ma pewność, że nikt nie jest w stanie go dosięgnąć, ale Sharpe zrobi wszystko, aby się zemścić. Dołącza do wojsk Wellesleya, mających przystąpić do szturmu.

Przed nim najcięższy atak w jakim dotąd uczestniczył…

Książki Bernarda Cornwella przetłumaczono już na 21 języków i wydano w 12 milionach egzemplarzy. Pisarz uchodzi za mistrza batalistyki i historical fiction, a BBC zekranizowało serię książek o oficerze Jej Królewskiej Mości w którego wcielił się Sean Bean.

Tytuł: Forteca. Oblężenie Gawilghur, 1803
Tytuł oryginalny: Sharpe’s Fortress. Richard Sharpe and the Siege of Gawilghur, December 1803
Seria: Kampanie Richarda Sharpe’a
Autor: Bernard Cornwell
Wydawca: ERICA Instytut Wydawniczy
Numer wydania: I
Data premiery: 14 lutego 2012
Wymiary: 205 x 140
Liczba stron: 458
Tłumaczenie: Dominika Kurek
Gatunek: powieść historyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *