Dramat autorstwa Dona Roosa, scenarzysty filmu Marley i Ja, skupia się na trudnej relacji kobiety i jej pasierba. Obraz prawie pod każdym względem jest przeciętny, ale posiada w sobie jedną perełkę – Natalie Portman.

Film powstał w oparciu o treść książki autorstwa Ayelet Waldman pt. Love and Other Impossible Pursuits, która ukazała się w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku.

Portman wciela się w Emilię Greenleaf, która zakochuje się ze wzajemnością w żonatym mężczyźnie. Jack rozstaje się z żoną i przyjmuje pod skrzydła nową małżonką i z synem. Emilia jest w ciąży. Można by rzec, że tak film powinien się zakończyć – romantycznym happy endem. Niestety tak nie jest – kobieta ma duży problem w relacjach z pasierbem, a niedawna utrata dziecka tylko to pogarsza.

Sama historia jest typowym romansem jakich wiele, ale stworzona przez Natalie Portman kreacja jest warta uwagi. Nie jest to rola na miarę Czarnego Łabędzia, ale aktorka nadal pokazuje klasę. Jej postać jest bardzo emocjonalna, ludzka i wyrazista. Wzbudza sympatię, dzięki czemu z zainteresowaniem śledzimy jej losy. W końcu najważniejszy element dobrego filmu to bohater, który nas zainteresuje i któremu będziemy kibicować.

Pozostali aktorzy są tłem i tak naprawdę nie wybijają się ponad przeciętność. Lisa Kudrow (Przyjaciele) gra bez przerwy tak samo jak w słynnym serialu. To samo Scott Cohen w roli Jacka – jest szarmancki i stereotypowy. O reszcie obsady zapominamy wraz z końcem filmu.

Najbardziej emocjonalne sceny związane z utratą dziecka wyszły wyśmienicie w wykonaniu Natalie Portman. Niestety jedna z ważniejszych, z wielką niespodzianką jaką zaplanowała Emilia, została popsuta. Ona powinna wzruszać, szokować, ociekać emocjami. Brak odpowiedniej muzyki, zły dobór kadrów i efekt był bardziej komiczny niż poruszający – zwłaszcza gdy Cohen próbował grać.

Miłość i inne komplikacje jest przyzwoitym romansem dla wielbicieli gatunku, którzy powinni dobrze bawić się na tym filmie. Szkoda, że poza kreacją Natalie Portman wszystko w tej produkcji jest takie przeciętne.

{youtube}uzTLRdWKah8{/youtube}

Tytuł: Miłość i inne komplikacje
Tytuł oryginalny: Love and Other Impossible Pursuits/ The Other Woman
Reżyseria: Don Roos
Scenariusz: Don Roos
Dystrybucja: Monolith Video
Premiera: 16 września 2009 (Świat)
Data premiery w wypożyczalni: 9 maja 2011
Czas trwania: 1 godz. 59 min.
Muzyka: John Swihart
Zdjęcia: Steve Yedlin
Na podstawie: Ayelet Waldman „Love and Other Impossible Pursuits” (powieść)
Produkcja: USA
Gatunek: dramat, romans, obyczajowy

the-other-woman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *