paul_z_diunyWłaśnie trafił na rynek Paul z Diuny –  kolejny tom cyklu Diuna. To oryginalne uzupełnienie sagi Franka Herberta, a stworzone przez Briana Herberta i Kevina J. Andersona.

Wkrótce ukaże się jeszcze jeden tom uzupełniający cykl – Wichry Diuny.

Pokonawszy Padyszacha Imperatora Szaddama IV w słynnej bitwie pod Arrakin, Paul Atryda włada niepodzielnie wszechświatem. Droga do umocnienia jego władzy jest jednak długa i wyczerpująca – w siłę rośnie kwizarat i kult nowego władcy, trwa krwawy dżihad, przez systemy gwiezdne przetacza się bunt wszczęty przez earla Memnona Thorvalda, przeciwko Imperatorowi spiskują Bene Gesserit, KHOAM i Gildia Kosmiczna, a na jego życie nastają asasyni.

W atmosferze nieustannego zagrożenia Muad’Dib musi się zmierzyć nie tylko z licznymi – zewnętrznymi i wewnętrznymi – wrogami, lecz także z wizjami przyszłości, ku której prowadzi ludzkość. A wszystkie jego plany może zaprzepaścić mała, lecz śmiertelnie niebezpieczna dziewczynka…

To istotne połączenie dwóch pierwszych tomów sagi o Diunie rozpoczyna się bezpośrednio po zakończeniu Diuny. (…) Świetna lektura (…).
Booklist

Dom Wydawniczy REBIS jest wydawcą oryginalnego cyklu Kroniki Diuny Franka Herberta, na który składają się powieści: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną, a także trylogii Legendy Diuny Briana Herberta i Kevina J. Andersena, które tworzą powieści: Dżihad Butleriański, Krucjata przeciw maszynom i Bitwa pod Corrinem oraz powieści Łowcy Diuny i Czerwie Diuny autorstwa Briana Herberta i Kevina J. Andersona – dwutomowego zwieńczenia Kronik Diuny Franka Herberta.

BRIAN HERBERT (ur. 1947) to najstarszy syn Franka Herberta, pisarz znany głównie jako kontynuator Kronik Diuny. Z jego powieści polski czytelnik zna Ród Atrydów, Ród Harkonnenów i Ród Korrinów (wraz z Kevinem J. Andersonem). Jest też autorem biografii Franka Herberta Dreamer of Dune.

KEVIN J. ANDERSON (ur. 1962) zasłynął powieściami osadzonymi w świecie Gwiezdnych wojen i cyklem Z archiwum X. Jego Budowniczowie nieskończoności (wraz z Dougiem Beasonem) byli w roku 1993 nominowani do nagrody Nebula.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *