Wojny narkotykoweCzarne getta Nowego Jorku i afgańskie pola makowe, masowe imprezy techno w Berlinie i kolumbijskie plantacje koki – to najczęstsze skojarzenia z globalnym biznesem narkotykowym. Medialne newsy zbudowały mit przestępczej sieci, w której źródła zła leżą w egzotycznych „jądrach ciemności”. Narkomania, wojny gangów i demoralizacja młodzieży to plagi Kolumbii, Meksyku, Afganistanu, Tajlandii czy Rosji.

Artur Domosławski, Wojciech Jagielski, Adam Leszczyński, Jan Smoleński, Wiktor Osiatyński, Rubem César Fernandes, Joanne Csete pokazują społeczne i polityczne konteksty globalnego narkobiznesu. Opowiadają o tym, jak brutalna represja zastępuje rozsądną terapię, a ściganie widm – walkę z realnym problemem.

Fronty morderczej „wojny z narkotykami” to obszary nieopisanej nierówności, wykluczenia, biedy i przemocy. Wojny narkotykowe. Doniesienia z pola walki to opowieść reporterów, ekspertów, pisarzy i działaczy społecznych z różnych stron świata o tym, jak w imię politycznych i mafijnych interesów ginie podmiotowość ofiar, dobro uzależnionych i społeczna racjonalność.

Publikacja ukazuje się przy wsparciu Open Society Institute – programu Global Drug Policy.

DANE KSIĄŻKI:

Tytuł: Wojny narkotykowe. Doniesienia z pola walki
Okładka: miękka
Seria Publicystyczna
Format: 145 x 205 mm
ISBN 978-83-61006-79-4
Liczba stronic: 240
Kategoria: literatura faktu
Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Gatunek: reportaż
Miejsce i data wydania: Warszawa 2011
Projekt okładki: rzeczyobrazkowe.pl
Cena: 39,90 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *