igrzyska

Gorące nazwiska w adaptacji bestsellerowych „Igrzysk śmierci”

Wiosną przyszłego roku do kin trafi ekranizacja bestsellerowej powieści „Igrzyska śmierci”. Obecnie trwają prace nad castingiem do megaprodukcji, której budżet opiera na około 70 mln dolarów. Do obsady dołączyli właśnie Woody Harrelson i Stanley Tucci.

Każdego roku na ruinach kontynentu, który niegdyś nazywany był Ameryką Północną, rozgrywa się bratobójcza walka. Naród Panem wysyła chłopca i dziewczynę z każdego z dwunastu dystryktów, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci. Bohaterem Igrzysk zostaje ostatnia osoba, która utrzyma się przy życiu. W przeciwieństwie do przeszkolonych zawodników, Katniss (Jennifer Lawrence) zdana jest wyłącznie na własne instynkty oraz przewodnictwo byłego mistrza (Woody Harrelson). Jeśli kiedykolwiek ma zobaczyć jeszcze rodzinny Dystrykt 12, musi dokonać rzeczy niemożliwych…

Haymitch Abernathy (Harrelson), zwycięzca jednej z edycji Igrzysk śmierci jest mentorem wszystkich zawodników z Dystryktu 12. Niegdyś silny i podziwiany, teraz jest zaledwie cieniem człowieka sprzed lat. Staje przed wyzwaniem wyszkolenia Katniss i Peeta – dwójki zawodników, którzy z góry skazani na klęskę, nieoczekiwanie stają się faworytami publiczności.

Haymitch jest niezapomnianą postacią: zepsuty i sarkastyczny, niecierpliwy, ale jednocześnie dobry dla ludzi. Strasznie cieszę się, że zagra go Woody Harrelson.  Nie mogę doczekać się pracy z nim. – powiedział reżyser Gary Ross.

Stanely Tucci zagra natomiast Caesara Flickermana – słynnego  prowadzącego Igrzyska śmierci, znanego przez wszystkich obywateli miasta Panem. Znany z kontrowersyjnego wyglądu i barwnej osobowości, przeprowadza porywające rozmowy z 24 uczestnikami igrzysk, które emituje każda stacja telewizyjna w kraju.

Do tej pory udział w ekranizacji potwierdziła Jennifer Lawrence („Do szpiku kości”, „X-men: Pierwsza klasa”) oraz Josh Hutcherson („Wszystko w porządku”). Para zagra głównych bohaterów – Katniss Everdeen oraz Peete’a Mellarka, skazanych na walkę w Igrzyskach. Wes Bentley, znany z „American Beauty”, pojawi się jako Seneka Crane – główny organizator 74. Igrzysk. Reżyserem filmu jest zaś Gary Ross – twórca „Niepokonanego Seabiscuita” i „Miasteczka Pleasantville”.

Wydawcą „Igrzysk śmierci” w Polsce jest Media Rodzina, któremu wielkie sukcesy przyniosły m.in. cykle o Harrym Potterze i „Opowieści z Narnii”.

Światowa premiera filmu zaplanowana jest na 23 marca 2012 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *