Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

"Uwięziona" Marcela Prousta już w sierpniu w księgarniach!

Piąty tom arcydzieła światowej literatury - quasi-autobiograficznego cyklu Marcela Prousta W poszukiwaniu straconego czasu. Literacki kunszt gwarantuje nie tylko osoba autora, ale też tłumacza; Uwięziona to ostatni tom cyklu przetłumaczony po mistrzowsku przez Tadeusza Żeleńskiego (Boya).

Nakładem Wydawnictwa MG i pod naszym patronatem książka ukaże się 26 sierpnia.

O książce:

Uwięziona to piąty tom quasi-autobiograficznego cyklu Marcela Prousta W poszukiwaniu straconego czasu, uznanego w powszechnej opinii krytyków za arcydzieło literatury. (Pierwsza część nosi tytuł W stronę Swanna, druga W cieniu zakwitających dziewcząt, trzecia Strona Guermantes, czwarta Sodoma i Gomora). Piękno niektórych zdań tych powieści zapiera dech w piersiach. Zawdzięczamy to również niesłychanej maestrii tłumaczenia Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

Głównym tematem Uwięzionej jest miłość Marcela i Albertyny. Ale miłość ta to udręka. Marcel wie, że Albertyna do miłosnych uciech lubi wybierać kobiety, dlatego stara się jej wszelkie takie kontakty uniemożliwić. Sam snuje plany zerwania, ale nie może pogodzić się z myślą, że Albertyna mogłaby go opuścić. Ta miłość to wieczne podchody, niesnaski, intrygi…

Tytuł: Uwięziona
Autor: Marcel Proust
Przekład: Tadeusz Żeleński (Boy)
Wydawca: MG Wydawnictwo
Liczba stron: 448
Wymiary: 145×205
Oprawa: twarda
Kategoria: literatura światowa

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.