Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

"Mahatma Witkac" w nowej oprawie już w listopadzie!

Autorka znakomicie przyjętej biografii Gombrowicza Jaśnie Panicz powraca z książką poświęconą Witkacemu. Dzięki Wydawnictwu MG Mahatma Witkac w nowej, eleganckiej oprawie trafi na księgarskie półki z początkiem listopada.

O książce:

Stanisław Ignacy Witkiewicz, od którego tragicznej śmierci minęło właśnie 75 lat, był malarzem, fotografikiem, pisarzem, dramaturgiem i filozofem.

Mahatma Witkac to zbiór relacji budujących portret człowieka tragicznego: wrażliwego, cierpiącego, samotnego. Jednego z najciekawszych polskich twórców, a jednak często lekceważonego przez współczesnych, błazeństwem zagłuszającego własny dramat. Człowieka, które dramatem stało się "uwięzienie" w Zakopanem.

Joanna Siedlecka - Pani od biografii. Autorka wielu głośnych, reporterskich opowieści nie tylko o Gombrowiczu, ale o Witkacym (Mahatma Witkac), Jerzym Kosińskim (Czarny ptasior), Zbugniewie Herbercie (Pan od poezji), dwóch tomów Wypominków o autorach zapomnianych, Obławy o losach pisarzy represjinowanych i Kryptonimu Liryka o polskiej literaturze w trybach bezpieki. Wielokrotnie nagradzana. Między innymi nominacją do Nagrody Literackiej...

Tytuł: Mahatma Witkac
Autorka: Joanna Siedlecka
Wydawca: MG Wydawnictwo
Okładka: twarda
Data premiery: 5 listopada 2014

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.