Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

"Narodziny imperium" - tom 1 "Zdobywcy" już 9 lipca w księgarniach!

Dzięki wydawnictwu Papierowy Księżyc już 9 lipca polscy czytelnicy i czytelniczki będą mogli poznać nakreśloną z rozmachem historię twórcy i długoletniego władcy potężnego mongolskiego imperium. Tego dnia planowane jest polskie wydanie pierwszego tomu cyklu powieści historycznych Zdobywca!

O książce:

Zdobywca to znakomity 5-tomowy cykl historyczny opowiadający dzieje powstawania jednego z największych imperiów w historii – imperium mongolskiego stworzonego przez Dżyngis-chana i jego potomków.

Autorem cyklu jest Conn Iggulden, obok Bernarda Cornwella najlepszy aktualnie autor powieści historycznych. Jego poprzednia seria książek o życiu Juliusza Cezara trafiła na listy bestsellerów, jednak światową sławę zapewnił mu szczególnie cykl Zdobywca, który został przetłumaczony na ponad 20 języków.

Pierwszy tom Zdobywcy pod tytułem Narodziny Imperium to historia losów Dżyngis-chana jeszcze jako Temudżyna na drodze do jednoczenia zwaśnionych plemion i tworzenia podwalin imperium.

Temudżyn, syn chana z plemienia Wilków, ma zaledwie jedenaście lat, gdy jego ojciec zostaje śmiertelnie raniony podczas tatarskiej zasadzki. Po śmierci Jesugeja plemię porzuca rodzinę chłopca na mongolskim stepie bez pożywienia i jurty, skazując ich na pewną śmierć. Aby przeżyć, chłopak musi szybko dorosnąć, zmierzyć się z okrutną rzeczywistością i stawi czoła zarówno bezlitosnym wrogom, jak i okrutnej przyrodzie. Samotny człowiek lub rodzina mają nikłe szanse na przetrwanie bez wsparcia plemienia.

Temudżynowi udaje się jednak zgromadzić wokół siebie innych wyrzutków i stworzyć z nich klan. W chwilach rozpaczy, w głowie chłopca rodzi się wizja zjednoczenia wszystkich zwaśnionych plemion.

Wkrótce zapanuje nad nimi i przybierze imię chana morza traw – Dżyngis-chana.

Iggulden jest klasą dla siebie w gatunku powieści historycznej o epickim rozmachu.
- Daily Mirror

Epicka powieść historyczna w najlepszym wydaniu: ekscytująca, trzymająca w napięciu, barwnie napisana i dobrze osadzona w faktach.
- Publishers Weekly

{youtube}zG5hH0CF12o{/youtube}

Tytuł: Zdobywca: Narodziny Imperium (tom 1)
Autor: Conn Iggulden
Tytuł oryginalny: Conqueror: Wolf of the Plains / Genghis: Birth of an Empire
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Wydanie polskie: 9 lipca 2014
Rok wydania oryginału: 2007
Kategoria: beletrystyka historyczna

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.