Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

"Green Day. Amerykańscy idioci" już w marcu w księgarniach!

Z okazji dzisiejszych urodzin Billie'ego Joe'ego Armstronga mamy dobrą wiadomość dla fanek i fanów zespołu Green Day! Pierwsza wydana w Polsce książka o zespole (a jednocześnie pierwsza ich biografia na świecie), zatytułowana Green Day. Amerykańscy idioci, pojawi się na księgarskich półkach już w połowie marca!

O książce:

Biografia jest tłumaczeniem znanej wśród fanek i fanów książki zatytułowanej Green Day: American Idiots & The New Punk Explosion autorstwa Bena Myersa. Ben Myers był na bieżąco z historią zespołu na każdym etapie jego kariery, realizując z muzykami wywiady dla wielu gazet. Jest on też autorem innych biografii, między innymi grup Muse i System of a Down.

Green Day to mistrzowie popowej odmiany punk rocka, pełnymi garściami czerpiący z muzyki popularnej lat 60. i dokonań choćby Ramones (których przeróbki nagrywali) czy Sex Pistols. Grupa osiągnęła kolosalny sukces na świecie w latach 90. za sprawą nagrodzonego Grammy krążka "Dookie", potwierdzając go w następnym stuleciu płytą "American Idiot", dzięki której na koncie muzyków z Kalifornii znalazły się dwie kolejne statuetki Grammy. Tylko w USA grupa sprzedała ponad 22 mln albumów. Obok The Offspring i Rancid Kalifornijczycy uznawani są za tych, którzy przywrócili na świecie zainteresowanie punkiem.
- Lesław Dutkowski, Muzyka.onet.pl

Tytuł: Green Day. Amerykańscy idioci
Tytuł oryginalny: Green Day: American Idiots & The New Punk Explosion
Autor: Ben Myers
Wydawca: Anakonda
Seria: Gwiazdy sceny
Data premiery: 12 marca
Oprawa: twarda
Kategoria: biografia, muzyka

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.