Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

"Prawdę" poznacie już w czerwcu - wkrótce premiera powieści najmłodszego z Pythonów!

Już w czerwcu nakładem wydawnictwa Insignis ukaże się dowcipna i pełna ciepła książka Michaela Palina zatytułowana Prawda. Michael Palin to jeden z filarów legendarnej grupy Monty Pytona, znakomity aktor komediowy, a obecnie znany i ceniony podróżnik dokumentujący swoje wyprawy świetnymi książkami i filmami oraz pisarz.

W związku z premierą książki do Polski przyjedzie sam autor - będziemy Was o tym informować na bieżąco!

Już kilkanaście lat upłynęło od wydania "Krzesła Hemingwaya" – pierwszej powieści Michaela Palina. Jego druga powieść – "Prawda" – jest napisana z taką lekkością pióra, że trzeba zachodzić w głowę, co trzymało go z dala od beletrystyki przez tak długi czas. - Tak o nowej powieści Palina pisał Financial Times. W swojej entuzjastycznej ocenie Prawdy redakcja FT nie była zresztą odosobniona. Bardzo pozytywnie o książce pisano w Wielkiej Brytanii na łamach m.in. Daily Mail, Observera, Sunday Express czy Reader’s Digest.

Druga, najnowsza powieść autorstwa członka legendarnej grupy Mony Pythona, aktora, scenarzysty, uznanego podróżnika, czterokrotnego laureata nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, pojawi się w polskim przekładzie już 5 czerwca.

To jeszcze nie koniec dobrych wieści dla miłośników twórczości Michaela Palina. Na zaproszenie wydawnictwa Insignis autor Prawdy odwiedzi nasz kraj; podczas kilkudniowego pobytu w Polsce Michael Palin będzie gościem wielu programów radiowych i telewizyjnych, a co najważniejsze – spotka się z czytelnikami. W planach jest co najmniej jedno otwarte spotkanie autorskie. Szczegóły podamy wkrótce.

O książce:

Prawda Michaela Palina to niezwykle ciepła, pełna subtelnego humoru, a jednocześnie trzymająca w napięciu powieść o niespełnionym dziennikarzu i pisarzu, Keicie Mabbucie, który znienacka otrzymuje niezwykle kuszącą ofertę – chodzi o napisanie z założenia bestsellerowej biografii wielbionego przez wszystkich i nieuchwytnego Hamisha Melville’a, wpływowego aktywisty, ekologa i obrońcy praw człowieka. Próby poznania prawdziwej historii tej żywej legendy prowadzą dziennikarza do wschodnich Indii, gdzie staje się świadkiem rujnowania świata miejscowych plemion i niszczenia przyrody przez ściągający tam przemysł.

Im więcej Mabbut dowiaduje się o działalności Melville’a, tym bardziej go podziwia i tym mocniej pragnie powrócić do własnych młodzieńczych ideałów. Ale czy jego idol rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje? Jak odkrywa Keith, prawdą może być wszystko, co chcemy za nią uważać…

Michael PalinPrawda to z jednej strony ekothriller z bardzo ważnym i bardzo pragmatycznym przesłaniem, z drugiej – opowieść o człowieku, który borykając się z własnym niespełnieniem, problemami rodzinnymi i ustawicznym brakiem gotówki, będzie musiał skonfrontować swój świat ideałów z rzeczywistością, w której prawda staje się towarem, a sumienie – niepotrzebnym obciążeniem.

Jak napisał The Daily Telegraph: "Prawda" to książka świetnie napisana, pomysłowo skonstruowana i zapewniająca mnóstwo czytelniczej przyjemności. Pobudza do trudnych pytań o koszty postępu oraz – jeszcze trudniejszych – o nasze zapotrzebowanie na prawdziwych bohaterów, o cenę osobistego kompromisu i o wiarygodność tezy, którą Palin nazywa "zupełnie niekontrowersyjnym założeniem, że prawda jest niezmienna".

Michael Palin (ur. 5 maja 1943 roku w Sheffield) - angielski aktor komediowy, scenarzysta i podróżnik, a także kompozytor, autor tekstów, piosenkarz i producent filmowy. Najmłodszy z Pythonów, którego określano często mianem "ten miły". Jego poprzednie książki to Sahara, W 80 dni dookoła świata i Krzesło Hemingwaya.

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.