Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

"Więcej niż brzydka" - poruszająca historia już 18 kwietnia w księgarniach

Już 18 kwietnia nakładem Wydawnictwa Bellona ukaże się Więcej niż brzydka - kontynuacja bestsellerowej autobiograficznej książki Brzydula. Historia niekochanej Constance Briscoe. W pierwszej części autorka opisywała swoje traumatyczne dzieciństwo, gdy była zaniedbywana, upokarzana i maltretowana przez matkę i ojczyma. W Więcej, niż brzydka bohaterka mierzy się z demonami przeszłości, by spełnić swoje marzenia o spokojnym i szczęśliwym życiu.

O książce:

Więcej niż brzydka jest kontynuacją autobiograficznej książki Constance Briscoe. W pierwszej części autorka opisuje swoje traumatyczne dzieciństwo, gdy była zaniedbywana, upokarzana i maltretowana przez matkę i ojczyma. Poznajemy jej drogę do wyzwolenia się spod ich władzy, pierwsze doświadczenia w obcowaniu z wymiarem sprawiedliwości i narodziny marzenia, by zostać prawniczką. Perypetie dziewczynki budzą w czytelniku zarazem współczucie oraz podziw dla jej heroicznej walki o ludzką godność.

W Więcej niż brzydka bohaterka mierzy się z demonami przeszłości, by spełnić swoje marzenia o spokojnym i szczęśliwym życiu.

Książka napisana jest językiem faktu, subiektywne przeżycia Constance są opisywane lakonicznie i bezpośrednio. Autorka nie moralizuje. Trudności, z którymi się zmaga, zostają podkreślone przez kontrast z ironicznym, gorzkim poczuciem humoru, zasadzającym się na obserwowaniu absurdów życia pośród codziennych zmagań. Dzięki temu, mimo poważnej tematyki, książkę czyta się łatwo i przyjemnie.

O książce Brzydula. Historia niekochanej przeczytasz TUTAJ.

Tytuł: Więcej niż brzydka
Autorka: Constance Briscoe
Wydawca: Bellona
Data wydania: 18 kwietnia 2013
EAN: 9788311126817
Liczba stron: 280
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
Kategoria: biografia

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.