Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

"Ron" - nietypowa opowieść o miłości w maju w księgarniach

Na 8 maja Warszawska Firma Wydawnicza zaplanowała premierę debiutanckiej powieści Anny Marczak zatytułowana Ron.

Nietypowy bohater, nietuzinkowa opowieść o miłości, która za swoje tło ma egzotyczne plenery... Oblicza Kultury patronują tej pozycji.

O książce:

Ron jest bohaterem samotnym, poszukującym szczęścia w oddalonych od cywilizacji miejscach. W dżungli czuje się jak w domu. Ludzie zazwyczaj nudzą go lub irytują. Jest to opowieść o podróży mężczyzny, który na jednej ze swoich ścieżek spotyka kobietę. Historia Rona i Uelli zaczyna się w przesiąkniętej deszczem i zapachami owoców Kolumbii, a kończy się w suchej i spalonej słońcem Grecji.

O Autorce:

Anna Marczak – warszawianka, miłośniczka języków obcych i podróży. Od dziecka zafascynowana obcymi kulturami. Zapatrzona w westerny i filmy dokumentalne na temat plemion indiańskich w wieku piętnastu lat wyjechała na rok do Montany, gdzie chodziła do tamtejszego liceum, zwiedzała rezerwaty, uczyła się języków i rozwijała swoje zainteresowania motoryzacyjne. Studiowała psychologię stosunków międzykulturowych i filologię angielską. Podczas studiów zrobiła prawo jazdy na motocykl i zjechała północny Wietnam wzdłuż i wszerz. Na mapie jej podróży znajdują się także Afryka i Tajlandia. Od paru lat prowadzi szkołę języków obcych. Ron to jej debiut.

Fragment:

Mówili mu, że to wstyd, by dorosły facet uganiał się za owadami. Wcześniej czy później jednak okazywało się, że nie pasował do świata, do którego miał należeć. Nie lubił betonu na ulicach, a tym bardziej ciasnego garnituru. Zamienił więc betonowe miasta na dróżki leśne, garnitur na luźne ubranie i kapelusz ojca, a muzykę nowoczesną na szum lasów i morskich fal. Takie podejście sprawiło, że stał się samotnikiem i był nim aż do czasu otrzymania pewnej wiadomości i wizyty w Bogocie...

(…)

Siedział na niskiej, drewnianej ławie, która przypominała kłodę drzewa. Był przemoczony do suchej nitki, ubranie przyklejało się do ciała, powodując szczypanie niezagojonych ran. Nie wiedział, co jest lepsze: ból czy chwila orzeźwienia. Wioska była mała: parę domów, dwie krzyżujące się drogi i trochę zagród dla zwierząt. Zobaczył chudego staruszka siedzącego nieopodal. Był zgarbiony, miał pomarszczoną twarz, chude, wygięte do zewnątrz kolana i lekko cofniętą brodę, prawdopodobnie z powodu nieleczonej wady zgryzu. Trwał tak, zapatrzony w mokrą zasłonę przed sobą. Ron siedział obok przez dłuższy czas. Nigdzie mu się nie spieszyło i choć nic wyjątkowego się nie działo, czuł, że żyje.

Tytuł: Ron
Autorka: Anna Marczak
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
ISBN: 978-83-7805-673-7
Oprawa: miękka
Format: 140x200 mm
Liczba stron: 128
Premiera: kwiecień 2013
Cena: 22 zł
Kategoria: powieść obyczajowa, romans

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.