Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

"Robert Smith. The Cure", Richard Carman - wkrótce w księgarniach

Książka autorstwa Richarda Carmana to pierwsza dogłębna biografia Roberta Smitha, lidera kultowej grupy The Cure. Bada i opisuje ponad 30 lat działalności tego charyzmatycznego artysty na scenie muzycznej. Wydawnictwo Anakonda zaplanowało premierę już na 6 marca.

O książce:

Zespół The Cure utworzony w 1976 roku przez szkolnych przyjaciół – Roberta Smitha, Michaela Dempseya i Lola Tolhursta – był jednym z pierwszych przedstawicieli punk rocka. Grupa, występująca początkowo jako Malice i Easy Cure, szybko jednak wypracowała sobie swój charakterystyczny, indywidualny styl i obecnie postrzegana jest jako jeden z najlepszych przedstawicieli rocka alternatywnego.

Przez ponad trzy dekady, wypełnione wieloma sukcesami i bolesnymi klęskami, rozpadami zespołu i jego reaktywacjami, nieustannymi zmianami w składzie zespołu, jedno nigdy się nie zmieniło – Robert Smith jest ikoną mrocznego rocka, a jego przejmujący wokal, sceniczna charyzma i oryginalny wizerunek porywają fanów do dziś. Książka ta opowiada również o historii subkultury gotyckiej opartej m.in. na osobie Smitha. Wspomina też inne muzyczne projekty artysty, jak choćby występy z Siouxsie And The Banshees czy The Glove.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich wielbicielek i wielbicieli Roberta Smitha!

Tytuł: Robert Smith. The Cure
Autor: Carman Richard
Wydawca: Anakonda Wydawnictwo
Okładka: twarda
Liczba stron: 256
Data premiery: 6 marca 2013
Kategoria: muzyka, biografie

 

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.