Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

"Romanse żon polskich królów elekcyjnych", I. Kienzler - wkrótce w księgarniach!

22 listopada nakładem Wydawnictwa Bellona ukaże się książka, za sprawą której autorka, Iwona Kienzler przybliży nam kulisy... romansów żon polskich królów elekcyjnych.

Oblicza Kultury objęły tę ciekawą publikację patronatem medialnym.

O książce:

Wbrew obiegowej opinii, polscy królowie elekcyjni mieli dość bogate życie erotyczne, o ile jednak o ich przygodach miłosnych, jak chociażby o romansach Wazów, napisano tomy, o tyle życie ich małżonek, a zwłaszcza ich uczuciowe perypetie, są niemal tematem tabu. A przecież u boku naszych władców żyły często kobiety niezwykłe, nie zawsze co prawda piękne, ale obdarzone dużą inteligencją, o nietuzinkowych osobowościach, będące nie tylko ich żonami, ale często - partnerami politycznymi.

Autorka niniejszej publikacji pragnie zapoznać czytelników z namiętnościami, miłościami, a nawet romansami wszystkich kobiet, które los postawił u boku królów, władających Rzeczpospolita Obojga Narodów. Poznamy m.in. dzieje ostatniej z rodu Jagiellonów, Anny, która po latach staropanieństwa, stanęła wobec perspektywy poślubienia urodziwego francuskiego królewicza, historie małżeństw jej siostrzeńca, Zygmunta III Wazy, przykładnego i wiernego męża oraz jego synowych, borykających się z niewiernością Władysława IV i Jana Kazimierz

Tytuł: Romanse żon polskich królów elekcyjnych
Autorka: Iwona Kienzler
Wydawca: Bellona
Data premiery: 22 listopada 2012
EAN: 9788311124226
Liczba stron: 288
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
Kategoria: historia, opracowanie

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.