Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

Nowa powieść J. K. Rowling w listopadzie w Polsce!

27 września angielską premierę miała nowa powieść autorki opowieści o przygodach Harrego Pottera, J. K. Rowling - The Casual Vacancy przeznaczona tym razem dla dorosłego czytelnika. Już wiemy, że w Polsce książka ukaże się 15 listopada pod tytułem Trafny wybór. Polskim wydawcą powieści jest Wydawnictwo Znak.

Z pierwszych recenzji wynika, że powieść jest jadowitą satyrą społeczną na prowincjonalną Anglię pełną hipokryzji, snobizmu i nietolerancji.

O książce:

Barry nie żyje. Jego niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice jego mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie, jakie było za jego życia. 

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. 
Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie? 
Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca, wielka powieść o małym miasteczku.

Poniżej filmik z premiery Trafnego wyboru w londyńskim Southbank Centre, autorka przeczytała fragmenty książki przed 900-osobową publicznością i odpowiedziała na pytania swoich fanek i fanów:

{youtube}UV7gLQKUoP4{/youtube}

Zupełnie inna niż Harry Potter.
Chociaż pisanie tej książki niezwykle mnie cieszyło, to moja nowa powieść jest zupełnie inna niż seria o Harrym Potterze, którą doskonale wydawał mój polski wydawca książek dziecięcych – Media Rodzina. Sposób, w jaki Znak planuje podejść do nowego etapu w mojej literackiej karierze, zrobił na mnie ogromne wrażenie i z przyjemnością powierzam mu wydanie mojej nowej powieści The Casual Vacancy.
- Joanne K. Rowling o książce i nowym wydawcy 

J. K. Rowling jest autorką serii książek o przygodach Harry'ego Pottera. Siedem książek opublikowanych od 1997 do 2007 roku sprzedało się w ponad 450 milionach egzemplarzy w przeszło 200 krajach. Książki zostały przetłumaczone na 74 języki, a na ich podstawie powstało osiem filmów, które stały się kinowymi hitami.

J.K. Rowling jest laureatką licznych nagród, w tym Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury dziecięcej, Nagrody Księcia Asturii za osiągnięcia na rzecz zgody między narodami, Francuskiej Legii Honorowej i Nagrody Hansa Christiana Andersena. Autorka wspiera różne inicjatywy charytatywne poprzez swój fundusz Volant, jest także założycielką organizacji Lumos, zajmującej się opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi.

Więcej o niezwykłej karierze pisarki przeczytasz TUTAJ.

 

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.