Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

"Złudzenie" - nowy szwedzki kryminał wkrótce w księgarniach

Jesienna nowość wydawnictwa REA, trzymający w napięciu szwedzki kryminał Thomasa Eriksona Złudzenie, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem czytelników skandynawskich. Już 15 października będzie dostępna również w polskich księgarniach.

O książce:

W ciągu jednego tygodnia w Sztokholmie zostaje zastrzelonych dwóch biznesmenów. Zanim z zimną krwią publicznie wykonano na nich wyrok, obaj byli szantażowani. Zabójca zdaje się nie popełniać żadnych błędów. Behawiorysta Alex King, początkowo wezwany przez policję w roli świadka, szybko wplątuje się w wydarzenia związane ze śledztwem. Do spółki z komisarzem Gabrielem Hellmarkiem oraz panią inspektor Niną Mander, próbuje rozwikłać tę niezwykłą zagadkę. Wszystko wskazuje bowiem na to, że policja ma do czynienia z zupełnie nowym graczem w sztokholmskim świecie przestępczym. Równocześnie dziennikarz Fredrik Hallmark, brat Gabriela, zmaga się ze zleceniem, które coraz bardziej wymyka mu się z spod kontroli. Jego anonimowy zleceniodawca nie przebiera w środkach, chcąc wymusić na nim dokończenie dzieła. Sytuacja staje się bardzo napięta. Mając przed oczami coraz szybciej zbliżający się termin wykonania zlecenia, Fredrik rozpoczyna ryzykowną walkę o życie swoje i swojej rodziny.

Złudzenie to debiut literacki Thomasa Eriksona. Książka zebrała entuzjastyczne opinie krytyków  oraz czytelników, którzy m.in. zwracali uwagę na dojrzały styl, umiejętne budowanie atmosfery i napięcia.

Thomas Erikson – behawiorysta, trener, specjalista w zakresie coachingu liderów. Mieszka pod Sztokholmem z partnerką życiową oraz piątką dzieci.

Tytuł: Złudzenie
Autor: Thomas Erikson
Wydawca: Wydawnictwo REA
Data premiery: 15 października 2012
ISBN 978-83-7544-439-1
Tłumaczenie: Ewa Wojciechowska
Liczba stron: 576
Format: 150 x 225
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Gaunek: kryminał

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.