Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

"Kobiety w życiu marszałka Piłsudskiego" I. Kienzler - wkrótce w księgarniach!

Już wkrótce ukaże się interesująca książka, która na postać jednego z największych wodzów w historii Rzeczypospolitej rzuci nowe światło...

Iwona Kienzler, autorka specjalizująca się w intrygujących biografiach ważnych historycznych postaci, których losy i sylwetki opisuje przez pryzmat ich życia osobistego, tym razem zainteresowała się Józefem Piłsudskim, który, będąc wielkim mężem stanu, miał jednocześnie bogate i burzliwe życie osobiste.

Premiera książki planowana jest na 27 września.

O ksiązce:

- Nieznane fakty z życia Józefa Piłsudskiego
- Tragiczny trójkąt miłosny marszałka
- Polsce - wierny do końca, kobietom - tylko, gdy je kochał
- Józef Piłsudski - czterdziesty czwarty król Polski

Książka nie zajmuje się postacią Naczelnika jako polityka, wojskowego czy męża stanu. Opowiada o jego związkach z kobietami, które trwały u jego boku, towarzyszyły mu w życiu i działalności konspiracyjnej i kochały go nawet wówczas, gdy on je odtrącił. Galerię pań ważnych w życiu Marszałka otwiera jego matka, jedyna kobieta, którą kochał naprawdę, a następnie przedstawione zostały sylwetki Leonardy Lewandowskiej, jego "syberyjskiej ukochanej", pierwszej żony Marii Juszkiewicz, dla której zmienił wyznanie oraz jego ostatniej małżonki - Aleksandry Szczerbickiej.

Jeden z rozdziałów poświęcony jest Kazimierze Iłłakowiczównie, osobistej sekretarce Marszałka, która także była zafascynowana nim jako mężczyzną. Przegląd dam serca Piłsudskiego zamykają Leokadia Lewandowska, piękna lekarka, towarzysząca mu podczas wyjazdu na Maderę oraz jego ostatnia fascynacja - Jadwiga Burhardt.

Piłsudski, jak wszyscy wybitni ludzie, nie był łatwy we współżyciu, o czym boleśnie przekonały się wszystkie jego partnerki. Biografowie Piłsudskiego zauważają w każdym z jego związków trzy zasadnicze fazy: pierwsze zauroczenie, które przeradzało się w głęboką fascynację, potem następowało pogłębienie więzi uczuciowej oraz intelektualnej, a następnie postępująca obojętność. Kobiety swego życia traktował bardzo instrumentalnie, a one nigdy nie przestały kochać tego nietuzinkowego, fascynującego mężczyzny. Uczucie było na tyle silne, że dwie z nich wolały umrzeć niż żyć ze świadomością odtrącenia przez niego.

Portal ObliczaKultury.pl objął książkę Kobiety w życiu Marszałka Piłsudskiego patronatem medialnym!

Tytuł: Kobiety w życiu Marszałka Piłsudskiego
Autorka: Iwona Kienzler
Wydawca: Bellona
Data premiery: 27 września 2012
EAN: 9788311123793
Liczba stron: 304
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
Gatunek: opracowanie, esej, biograficzna, historia

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.