Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

"Kochanka Słońca" - powieść historyczna wkrótce w księgarniach!

Kochanka slonca-okl-wst Już na 21 września Wydawnictwo Bukowy Las zaplanowało premierę powieści historycznej Kochanka Słońca, opowiadającej historię romansu króla Francji Ludwika XIV oraz Ludwiki de la Vallière, pięknej młodej amazonki, która zdobyła serce charyzmatycznego monarchy, zwanego Królem Słońce. Autorką książki jest Sandra Gullard, która zasłynęła trylogią poświęconą Józefinie, żonie Napoleona.

 O książce:

Oto historia romansu króla Ludwika XIV i pięknej amazonki Petite na tle dworskiego Wersalu...

Powieść autorki znakomitej trylogii o Józefinie, żonie Napoleona, poparta imponującym researchem historycznym, obfitująca w opisy obyczajów i kultury materialnej epoki. Wyborna propozycja zarówno dla wielbicieli historii Francji, jak i romansów  z autentycznymi postaciami historycznymi w rolach głównych.

Przedstawiona na wspaniałym tle Wersalu Ludwika XIV opowieść o Ludwice de la Vallière, pięknej młodej amazonce, która zdobyła serce charyzmatycznego francuskiego monarchy, zwanego Królem Słońce. Pełna temperamentu dziewczyna pochodząca z niższej szlachty, bez szans na zamążpójście i zbyt biedna, by wstąpić do klasztoru, zdobywa, a później w dramatycznych okolicznościach traci uczucia króla. Kochanka Słońca to porywająca historia miłosna z elementem intrygującej tajemnicy, to opowieść ukazująca moc prawdziwej namiętności, ale także ludzką niezdolność do pielęgnowania i zachowywania uczucia.

O Kochance…: 

Porwała mnie nie tylko zniewalająca opowieść i bogactwo charakterów, ale także zmysłowość powieści. Sandra Gulland ma niezwykły dar obrazowego pisania! 
- Joan Barfoot 

O Józefinie:
Absolutnie fascynująca (…) doskonała mieszanka faktów i fikcji, która przenosi powieść historyczną na całkowicie nowy poziom. 
- Diane Schoemperlen

Historia Francji (…) nakreślona zręcznym piórem Sandry Gulland jest czymś więcej niż tylko tłem dla romansu […] staje się powietrzem, którym oddychają bohaterowie powieści. 
- Books in Canada

SANDRA GULLAND urodziła się na Florydzie, dorastała w Kalifornii, studiowała w Berkeley. W 1970 r. wyemigrowała z USA do Kanady. Obecnie wraz z mężem dzieli swój czas między Ontario i Meksyk. Napisała znakomicie udokumentowaną i świetnie przyjętą trylogię o Józefinie B., żonie Napoleona. Kochanka Słońca jest jej kolejnym spotkaniem z historią  Francji i romansem historycznym.

Oblicza Kultury objęły powieść patronatem medialnym!

Tytuł: Kochanka Słońca
Autorka: Sandra Gulland
Wydawca: Bukowy Las
Data wydania: 21 września 2012
ISBN: 978-83-62478-61-3
Format: 130 x 205 mm
Liczba stron: 464
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
Gatunek: powieść historyczno-obyczajowa

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.