Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

"Dziewczyna, która zniknęła", Alafair Burke - wkrótce!

Już 7 sierpnia ukaże się trzymająca w napięciu powieść Dziewczyna, która zniknęła autorstwa Alafair Burke. Przełożona na kilkanaście języków, teraz dostępna jest także w Polsce.

Po miesiącach bezowocnych poszukiwań Alice Humphrey wreszcie znajduje swoją wymarzoną posadę – będzie zarządzała nową galerią sztuki na Manhattanie. Galeria jest projektem anonimowego, bogatego i ekscentrycznego właściciela, a Alice – jak zapewnia jego przedstawiciel – ma ją prowadzić zupełnie samodzielnie. Przyjaciele dziewczyny sądzą, że to zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, ale Alice widzi w tym znakomitą okazję, by wyjść z cienia sławnego ojca.

Pewnego poranka Alice odkrywa, że galeria nie istnieje, a pomieszczenia, w których się mieściła, są zupełnie puste, jakby niczego tutaj nigdy nie było. Na podłodze znajduje ciało Drew Campbella, mężczyzny, który ją zatrudnił. Wkrótce sama staje się obiektem zainteresowania policji.

Kiedy śledczy wykrywają związek pomiędzy galerią a pewną porwaną dziewczyną, Alice wie, że została wrobiona. Teraz musi to udowodnić. Poszukiwanie dowodów wciągnie ją w mroczny świat przestępczych interesów i zmusi do odkopania długo skrywanych sekretów jej rodziny... Sekretów, za które – być może –  zapłaci życiem.

Powieść przełożona na kilkanaście języków!
Trzyma w napięciu do ostatniej chwili!

Alafair Burke rozumie umysł przestępcy. "Dziewczyna, która zniknęła" to w pierwszej kolejności doskonała lekcja i świetna rozrywka. Mądra i inteligentna proza mądrej i inteligentnej autorki. Wyśmienite dialogi, intrygująca fabuła, zaskakująca pointa.
Nelson DeMille

Do "Dziewczyny, która zniknęła" powinniśmy podchodzić bardzo ostrożnie. Niesamowicie wciągająca historia. Zakończenie pozostawi was bez tchu.
- Karin Slaughter

Portal Oblicza Kultury objął książkę patronatem medialnym!

Tytuł: Dziewczyna, która zniknęła
Autorka: Alafair Burke
Wydawca: Wydawnictwo Replika
Premiera: 7 sierpnia 2012
ISBN: 978-83-7674-188-8
Liczba stron: 368
Gatunek: kryminał, thriller

 

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.