Współpraca

 TVNights

Yggdrasil - portal o grach bmmo

Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce

LineCladis

biuro rachunkowe mrągowo

Sapkowski potwierdza - będzie nowy "Wiedźmin" - nowe informacje

Niedawno pisaliśmy (TUTAJ) o tym, że w wywiadzie dla Radia Gdańsk Andrzej Sapkowski zapowiedział nową książkę o przygodach cieszącego się wielką popularnością Wiedźmina. Wypowiedź pisarza była dość enigmatyczna i wzbudziła żywą dyskusję - głównie o tym, czy należy traktować ją serio; niektórzy internauci zauważali, że Sapkowskiemu zdarzało się już wcześniej obiecywać powrót Geralta i nic z tego nie wynikało.

Deklaracja pisarza jest także zaskakująca z tego powodu, że przez ostatnich kilka lat Sapkowski raczej wykluczał możliwość napisania kontynuacji wiedźmińskiego cyklu, uważając go za zamknięty rozdział w swojej twórczości.

Tym razem jednak wiele wskazuje na to, że pisarz składa nam obietnicę zupełnie poważnie...

Aby czegoś się dowiedzieć, Wirtualna Polska nakłoniła do zwierzeń Mirosława Kowalskiego, redaktora naczelnego wydawnictwa superNOWA, które wydaje kolejne książki Andrzeja Sapkowskiego.

Kowalski przyznaje - jedyne, co mogę powiedzieć to to, że będzie to powieść, a nie nowela czy zbiór opowiadań i że jej akcja toczyć się będzie w realiach wiedźmińskiego świata. - Po czym dodaje - nie będzie to żaden prequel ani sequel, co zresztą Sapkowski wielokrotnie publicznie podkreślał, tylko rzecz absolutnie odrębna.

Niestety, tego, co może znaczyć określenie rzecz całkowinie odrębna, nie wiemy.

Zapytany o to, kiedy możemy się spodziewać nowego Wiedźmina, Mirosław Kowalski zaznacza, że prawdopodobnie dopiero za dwa lata i że książka ukaże się już w miesiąc po oddaniu jej do wydawnictwa. Słowa te mogą świadczyć o tym, że praca nad nową powieścią Sapkowskiego jest dopiero w początkowej fazie.

Sam Andrzej Sapkowski, póki co, nie chce powiedzieć nic więcej na temat swojego nowego projektu, zatem na odpowiedzi na wiele innych, mnożących się pytań, prawdopodobnie przyjdzie nam trochę poczekać.

Źródło: Wp.pl

 

© 2016 Oblicza Kultury. All Rights Reserved.